Biznes - portrety

Artykuły - Portrety (5)

 • 3000 dolarów za cara Mikołaja II

  Portrety cara Mikołaja II oraz członków jego rodziny: żony Aleksandry, syna Aleksego oraz czterech córek: Anastazji, Olgi, Tatiany i Marii znalazły się na 23 półkilogramowych złotych monetach o nominale 3000 dolarów wybitych przez Mennicę Polską.
 • Portret polskiego komórkowca

  Portret polskiego komórkowca

  Przeciętnie dzwonimy z komórki 4,5 razy dziennie, rozmawiamy średnio 15 minut i wysyłamy 6,5 SMS-a - dwa razy więcej niż przeciętny Europejczyk.
 • Portret polskiego podatnika

  Z przeprowadzonego na zlecenie Gazety Prawnej sondażu wynika, że wielu z nas czuje się zagubionych w przepisach i procedurach fiskalno-skarbowych. Zdecydowana większość Polaków nie ufa urzędnikom podatkowym. Negatywnie wypada też ogólna ocena polskiego systemu podatkowego, który w oczach respondentów nie jest ani prosty, ani sprawiedliwy.
 • Portret filantropa

  Portret filantropa

  Polacy znowu stanęli na wysokości zadania: w kilka dni od katastrofy w Azji Południowo-Wschodniej organizacje humanitarne zebrały w kraju kilka milionów złotych na rzecz dotkniętych tragedią. Tak samo było, gdy terroryści wysadzili szkołę w Biesłanie, gdy trzęsienie ziemi obróciło w gruzy miasto Bam, gdy powódź zalewała południowo-zachodnią Polskę. Przykłady można mnożyć. Chętnie sięgamy po portfele, gdy komuś dzieje się krzywda, ale, niestety, szybko zapominamy o cudzej biedzie.
 • Portret dręczyciela

  Portret dręczyciela

  Najczęściej to osoba o wyolbrzymionym poczuciu własnej wartości, przeceniająca swoje umiejętności i swoją wiedzę.