portret

Artykuły - Portret (102)

 • Holenderski fotograf pokazał, jak naprawdę wyglądał Jezus

  Holenderski fotograf pokazał, jak naprawdę wyglądał Jezus

  Bas Uterwijk, fotograf z Holandii, wykorzystuje technologię GAN (Generative Adversarial Network), by pokazać prawdziwe twarze znanych postaci m.in. Elżbiety I, Napoleona czy Jezusa Chrystusa.
 • Portrety Władimira Putina malowane piersiami

  Portrety Władimira Putina malowane piersiami

  Niecodzienny talent pewnej Rosjanki. Potrafi namalować portret Władimira Putina swoimi... piersiami.
 • Portret królowej Elżbiety II ponownie wystawiony na widok publiczny

  Portret królowej Elżbiety II ponownie wystawiony na widok publiczny

  Portret Elżbiety II autorstwa Ralpha Heimansa został ponownie wystawiony w Opactwie Westminsterskim. Do tej pory trwały niezbędne prace konserwacyjne mające na celu naprawę zniszczeń, których obraz doznał niecały miesiąc temu.
 • W poszukiwaniu bezpieczeństwa - raport Deutsche Bank PBC "Portret finansowy Polki 2013"

  W poszukiwaniu bezpieczeństwa - raport Deutsche Bank PBC "Portret finansowy Polki 2013"

  Są ostrożne i wolą oszczędzać. Zarabiają statystycznie mniej, ale to one zarządzają domowymi budżetami i decydują o wydatkach. Pieniądze to dla nich sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa sobie i bliskim, a nie cel sam w sobie. Rzadko inwestują i nie ufają swojej znajomości mechanizmów funkcjonowania produktów bankowych, choć to one mają lepszą finansową intuicję. Taki portret finansowy Polki wyłania się z badań przeprowadzonych przez Deutsche Bank PBC.
 • Portret samobójcy

  Portret samobójcy

  Czy możliwe jest, żeby osoba robiąca wrażenie zdecydowanej, twardej i silnej psychicznie, mogła popełnić samobójstwo? Takie pytanie przywołuje nagła śmierć Andrzeja Leppera, która była szokiem dla opinii publicznej.
 • Stevena Tylera portret własny

  Stevena Tylera portret własny

  W Laurel Canyon, prestiżowej dzielnicy Los Angeles, dzień jest piękny i słoneczny. Steven Tyler - wokalista Aerosmith, juror w programie "American Idol", symbol uzależnionego od narkotyków rockmana, a teraz także i pisarz - rozkoszuje się otoczeniem swojej posesji.
 • Baśniowa podróż, gotycki horror

  Baśniowa podróż, gotycki horror

  Ekranizacja "biblii nowoczesnej kobiety" - "Jedz, módl się, kochaj" z Julią Roberts w roli głównej, oraz zrealizowana w konwencji gotyckiego horroru adaptacja utworu Oscara Wilde'a "Portret Doriana Graya", trafią w piątek do polskich kin.
 • Portret Doriana Graya

  Portret Doriana Graya

  Odwieczne pytania o nieśmiertelność, o dobro i zło, genialny obraz środowiska arystokracji angielskiej, ale przede wszystkim niezwykłe studium natury ludzkiej - to składowe tej jedynej powieści, jaką napisał Wilde.
 • Portret rodzinny we wnętrzu

  Portret rodzinny we wnętrzu

  "Matka Teresa od kotów", reż. Paweł Sala, Polska 2010, dystrybutor Syrena Films, premiera kinowa 17 września 2010 roku.
 • ENH: Pod patronatem Godarda

  ENH: Pod patronatem Godarda

  Umieszczenie w konkursie Nowe Horyzonty amerykańskiego filmu "Putty Hill" oraz włoskiego obrazu "Paszcza wilka" świadczy o cichym patronacie bohatera tegorocznego festiwalu Jean-Luka Godarda. Obydwie konkursowe propozycje są bowiem melanżem dokumentu i fikcji.

Filmy - Portret (3)

 • Malarka Iwona Golor i jej nietypowe portrety gwiazd

  Iwona Golor to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, która stworzyła nietypowe portrety znanych Polaków. - To są portrety, które są szczere, ekspresyjne, są w pewien sposób przetworzone przeze mnie - powiedziała malarka. - Cel jest charytatywny, zbieramy pieniądze na dzieci z biednych rodzin - dodała. Ile zajmuje jej stworzenie jednego portretu? Jak bohaterowie obrazów zareagowali na jej dzieła? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Na imię ma Sabine"

  Nagrodzony na festiwalu w Cannes subtelny portret Sabine Bonnaire, siostry słynnej francuskiej aktorki, Sandrine. Dokumentalny portret Sabine Bonnaire, 38-latki cierpiącej na autyzm, nakręcony został przez jej siostrę-aktorkę.
 • Portret duszy Ayo

  Nowa płyta niemieckiej wokalistki o egzotycznych korzeniach to bardzo osobiste teksty zaśpiewane do nastrojowej muzyki.