porozumienie zielonogórskie

Artykuły - Porozumienie zielonogórskie (8)

 • Porozumienie Zielonogórskie zadowolone z zakończenia rozmów

  Porozumienie Zielonogórskie zadowolone z zakończenia rozmów

  Porozumienie Zielonogórskie zadowolone z zakończenia rozmów z resortem zdrowia. Przez całą noc, od wczorajszego popołudnia, trwały negocjacje przedstawicieli lekarzy rodzinnych i ministerialnych urzędników. Między nami a Ministerstwem Zdrowia udało się osiągnąć konsensus, który zapewnia bezpieczeństwo pacjentom i lekarzom - podkreślił na konferencji prasowej prezes PZ Jacek Krajewski.
 • Porozumienie lekarzy z MZ. Szczegóły kompromisu

  Porozumienie lekarzy z MZ. Szczegóły kompromisu

  Likwidacja możliwości jednostronnej zmiany umowy przez NFZ to jeden z postulatów, który udało się osiagnąć lekarzom z Porozumienia Zielonogórskiego - powiedział Jarosław Krawczyk z zarządu PZ. W środę zakończyły się ponad 15 godzinne negocjacje PZ z resortem zdrowia.
 • Impas w negocjacjach: "Kolejne PR-owskie show ministra"

  Impas w negocjacjach: "Kolejne PR-owskie show ministra"

  Wciąż trwają negocjacje ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Jak twierdzą przedstawiciele PZ, rozmowy nie przynoszą rezultatów z powodu twardej postawy ministra.
 • "Rzeczpospolita": Kogo obwiniamy za kryzys w służbie zdrowia?

  "Rzeczpospolita": Kogo obwiniamy za kryzys w służbie zdrowia?

  Kto jest odpowiedzialny za kryzys w polskiej służbie zdrowia? "Rzeczpospolita" publikuje wyniku sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.
 • Czy grozi nam scenariusz z 2004 r.?

  Porozumienie Zielonogórskie nadal nie zamierza podpisywać kontraktów na 2011 r. Wtorkowe rozmowy w Ministerstwie Zdrowia nie doprowadziły do kompromisu. Negocjacje będą kontynuowane w środę po południu.
 • Lecz Polaka za Big Maca!

  Lecz Polaka za Big Maca!

  Federacja Porozumienie Zielonogórskie skierowała list do premiera Donalda Tuska z prośbą o spotkanie. PZ nadal nie podpisało kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2011r.
 • Lekarze żądają nowych stawek!

  Lekarze żądają nowych stawek!

  Federacja Porozumienie Zielonogórskie zerwała dziś rozmowy z NFZ. Lekarze z porozumienia zapowiadają, że na obecnych warunkach nie podpiszą kontraktów na świadczenia zdrowotne w 2011 r. Lekarze skupieni w PZ chcą wzrostu stawki o 72 gr za świadczenie wykonane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Obecnie wynosi ona 8 zł.
 • Zdrowie - lekarze chcą za dużo!

  Zdrowie - lekarze chcą za dużo!

  Już za kilka dni na Śląsku prawie milion osób może zostać pozbawionych dostępu do lekarzy rodzinnych. Na Podkarpaciu takiej opieki może nie mieć ponad 800 tys. pacjentów. Na warunki funduszu nie zgadzają się lekarze rodzinni skupieni w Porozumieniu Zielonogórskim. Nie chcą podpisywać kontraktów na 2006 rok.

Filmy - Porozumienie zielonogórskie (2)