poród

Artykuły - Poród (329)

Filmy - Poród (36)

 • Niezwykła historia Stanisławy Leszczyńskiej - położnej z Auschwitz

  Stanisława Leszczyńska, położna z Auschwitz, przyjęła trzy tysiące porodów w obozie koncentracyjnym. Kim była kobieta, która mimo dramatycznych okoliczności, wspierała i ratowała ciężarne i ich dzieci? Maria Stachurska wyreżyserowała film „Położna”, a dziś opowiedziała o tej niezwykłej kobiecie, która prywatnie była jej cioteczną babcią. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Hipnoporód – lek na strach i ból

  Hipnoporód zyskuje coraz więcej zwolenników. Na tę metodę zdecydowały się m.in. księżna Kate i Meghan Markle. Polega ona na korzystaniu z technik hipnotycznej relaksacji podczas narodzin dziecka. - Trzeba poznać siebie przed porodem i wewnętrznie przygotować - wyznała położna Anna Wojtyła. Jak to zrobić? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sześcioraczki w Polsce. Jak wyglądał poród?

  Na początku tego tygodnia na świat przyszły pierwsze w Polsce szcześcioraczki. Taka ciąża zdarza się raz na pięć miliardów. Do każdego maleństwa przypisany był cały zespół specjalistów. W studiu „Dzień Dobry TVN” profesor Ryszard Lauterbach oraz profesor Hubert Huras ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie opowiedzieli, jak przebiegł poród. Czy były jakieś komplikacje? – Na szczęście plan był przygotowywany od paru tygodni – wyjaśnił ordynator Oddziału Neonatologii. W jakim stanie na dzień dzisiejszy są dzieci? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Psi tata zaopiekował się mamą po porodzie. Urocze

  Mama szczeniaków była wymęczona porodem, więc tata postanowił się nią zająć. Urocze, prawda?