poród

Artykuły - Poród (650)

 • Dowiedziała się o ciąży godzinę przed porodem

  Dowiedziała się o ciąży godzinę przed porodem

  ​Mieszkająca w Szkocji Emmalouise Leggate przeżyła jedną z najbardziej zaskakujących chwil swojego życia. Będąc młodą matką, nie planowała kolejnej ciąży. Brała środki antykoncepcyjne i nie odczuwała żadnych dolegliwości. Jakie było jej zdumienie, gdy 17 lipca obudziła się z pełnym brzuchem ciążowym, do tego w trakcie akcji porodowej.
 • Urodziła bliźniaki miesiąc po swoim pierwszym porodzie

  Urodziła bliźniaki miesiąc po swoim pierwszym porodzie

  Arifa Sultana, lat 20, urodziła dziecko pod koniec lutego. 26 dni później ponownie została przewieziona do szpitala z bólami brzucha. Okazało się, że nadal jest w ciąży.
 • Najdziwniejsze miejsce na ziemi. Zakazali tam... porodów

  Najdziwniejsze miejsce na ziemi. Zakazali tam... porodów

  Położona w południowej Ghanie wioska Mafi Dove jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Zamieszkuje ją około pięciu tysięcy osób, jednak żadna z nich się tam nie urodziła. Panuje bowiem przekonanie, że narodziny dziecka będą obrazą wobec bogów. Przyszłe matki są odsyłane do innych osad, aby tam urodzić dzieci.
 • Niesamowity poród! Sześcioraczki urodzone w 9 minut!

  Niesamowity poród! Sześcioraczki urodzone w 9 minut!

  Piątkowy poranek 15 marca z pewnością był wyjątkowy dla mieszkającej w Teksasie Thelmy Chiaka. Ten dzień na długo zapamiętają również pracownicy Woman’s Hospital of Texas, mieszczącego się w Houston. W końcu nie codziennie odbiera się bezproblemowy poród sześcioraczków.
 • Niespodziewany poród

  Niespodziewany poród

  ​O dużym szczęściu może mówić osiemnastolatka Ebony Stevenson. Gdy kładła się spać z bólem głowy, nie przypuszczała nawet, że zapadnie w czterodniową śpiączkę, po której obudzi się jako świeżo upieczona mama. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że nastolatka nie wiedziała, że jest w ciąży.
 • Poród o 14 proc. zwiększa ryzyko choroby serca i udaru

  Poród o 14 proc. zwiększa ryzyko choroby serca i udaru

  Analiza stanu zdrowia ponad 3 mln kobiet pokazała wyraźną zależność między liczbą dzieci a ryzykiem schorzeń układu krążenia w późniejszym życiu. Naukowcy twierdzą jednak, że ciąża to dobry moment aby zadbać o dietę, odpowiednio dozowany ruch i inne zdrowe nawyki.
 • Wyprawka do szpitala dla noworodka – co musisz spakować?

  Wyprawka do szpitala dla noworodka – co musisz spakować?

  Oczekiwanie na dzień porodu wiąże się z koniecznością praktycznych przygotowań. Jednym z ważnych wyzwań dla przyszłej mamy jest skompletowanie wyprawki dla noworodka i spakowanie tory do szpitala. Co powinno się w niej znaleźć, aby mieć pewność, że niczego wam nie zabraknie?
 • Urodzona w czepku. Przespała przyjście na świat

  Urodzona w czepku. Przespała przyjście na świat

  Brazylijski ginekolog Rodrigo da Rosa Filho jest sieciowym celebrytą, promującym macierzyństwo we wszelkich jego formach. Niedawno opublikował na Facebooku film z niecodziennego porodu. Ze względów medycznych poród bliźniaczy wykonano przez cesarskie cięcie. Oczom lekarzy ukazał się niezwykły widok.
 • Lekarze uratowali jej życie, gdy była noworodkiem. Teraz została mamą

  Lekarze uratowali jej życie, gdy była noworodkiem. Teraz została mamą

  - Nie da się ukryć, że gdyby nie lekarze z Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, to nie byłoby mnie na świecie i mojej córki też. Jestem im ogromnie wdzięczna, bo podarowali mi życie - mówi Emilia Szczęsna. 26 lat temu, kilka dni po jej urodzeniu, lekarze przeprowadzili operację jej serca. Dzięki temu dziś pani Emilia jest szczęśliwą matką córeczki Alicji.
 • Urodziła dziecko i schowała je do kosza

  Urodziła dziecko i schowała je do kosza

  Odeszła od taśmy produkcyjnej, urodziła dziecko i schowała do plastikowego kosza w toalecie. Noworodka na szczęście uratowano. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa noworodka. Do zdarzenia doszło na terenie zakładów produkcyjnych w Milejowie na Lubelszczyźnie.

Filmy - Poród (33)

 • Psi tata zaopiekował się mamą po porodzie. Urocze

  Mama szczeniaków była wymęczona porodem, więc tata postanowił się nią zająć. Urocze, prawda?
 • Wzruszający poród goryla w zoo. To pierwszy młody od dziewięciu lat

  Samiec goryla nizinnego urodził się w Smithsonian National Zoological Park w Waszyngtonie. To pierwszy samiec urodzony w tym zoo od 9 lat. Wzruszający poród gorylątka nagrali pracownicy ogrodu. Na filmie widać wielką troskę z jaką matka samodzielnie odbiera swojego potomka. Młody samiec otrzymał imię Moke. Jego dumną mamą jest 15-letnia Calaya. (STORYFUL/x-news)
 • Innowacyjna terapia komórkami macierzystymi. Dlaczego warto bankować krew pępowinową?

  - Komórki macierzyste wykorzystywane są w ramach eksperymentu medycznego w chorobach neurologicznych - powiedziała w "Dzień Dobry TVN". Dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk. - Stosowane są w mózgowym porażeniu dziecięcym, w autyzmie dziecięcym. Podjęliśmy próbę z bardzo dobrym efektem stosowania komórek macierzystych w przepuklinach oponowo-rdzeniowych - zaznaczyła neurolog. Alicja Rabiej i Maciej Rabiej wyjaśnili, jak ta terapia pomogła ich synkowi. Jak Odeta Moro dowiedziała się o Banku Komórek Macierzystych? Dlaczego warto pobierać krew pępowinową? - Jeżeli wydarzą się sytuacje, kiedy potrzebujemy terapii, to wtedy możemy sięgnąć po komórki, które mamy zmagazynowane i sobie pomóc - powiedział Tomasz Baran, prezes Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Jak są podawane?
 • Qczaj i ćwiczenia wzmacniające dla mam

  Jak z pokoju dziecięcego zrobić salę treningową? Qczaj pokazał kilka ćwiczeń, które można wykonać podczas opieki nad dzieckiem. Jak wzmocnić plecy?