poród

Artykuły - Poród (632)

 • Urodziła dziecko i schowała je do kosza

  Urodziła dziecko i schowała je do kosza

  Odeszła od taśmy produkcyjnej, urodziła dziecko i schowała do plastikowego kosza w toalecie. Noworodka na szczęście uratowano. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa noworodka. Do zdarzenia doszło na terenie zakładów produkcyjnych w Milejowie na Lubelszczyźnie.
 • Tak naprawdę wygląda poród. Wstrząsające zdjęcia!

  Tak naprawdę wygląda poród. Wstrząsające zdjęcia!

  Konto na Instagramie Kayli Gonzales obserwuje już 27,5 tys. użytkowników i liczba ta stale rośnie. „Staram się uchwycić prawdę, bez względu na to, jaka ona jest. Nie chcę pokazywać ładnego, wypolerowanego, instagramowego życia. Chcę pokazać piękno prawdziwego życia” – mówi artystka, która fotografuje porody.
 • Cardi B urodziła córkę. Offset pokazał gorące zdjęcie

  Cardi B urodziła córkę. Offset pokazał gorące zdjęcie

  Amerykańska raperka ​Cardi B we wtorek (10 lipca) urodziła swoje pierwsze dziecko. Ojcem "księżniczki" Kulture Kiari Cephus został Offset, członek hiphopowej grupy Migos.
 • Najwięcej porodów odbywa się w nocy

  Najwięcej porodów odbywa się w nocy

  Nietypowe badania sugerują, że w Anglii dzieci najczęściej rodzą się o godzinie 4:00 nad ranem. Mimo że wydaje się to niezwykłe, może być częścią naszego ewolucyjnego dziedzictwa.
 • Urwała dziecku głowę w trakcie porodu. Zapadł wyrok!

  Urwała dziecku głowę w trakcie porodu. Zapadł wyrok!

  ​Znamy już wyrok w sprawie tragicznego porodu ze szkockiego Dundee. Doktor Vaishnava Laxman stanęła przed sądem lekarskim, który ocenił, że podczas zabiegu popełniła tragiczny w skutkach błąd w sztuce. W wyniku źle przeprowadzonej akcji porodowej, lekarka urwała noworodkowi głowę.
 • Guz mózgu samoistnie zniknął po porodzie

  Guz mózgu samoistnie zniknął po porodzie

  U pewnej kobiety z Kalifornii zdiagnozowano dużego guza mózgu podczas jej ostatniego miesiąca ciąży. Badanie powtórzone po czterech miesiącach wykazało, że po guzie nie ma żadnego śladu.
 • Siedem pytań przed porodem

  Siedem pytań przed porodem

  Mogłoby się wydawać, że dziewięć miesięcy ciąży to sporo czasu. Tymczasem większości przyszłych mam kolejne trymestry mijają w mgnieniu oka i szybko nadchodzi moment, by pomyśleć o zbliżającym się porodzie, a także odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Jakich?
 • Nowoczesna aparatura dla przyszłych mam

  Nowoczesna aparatura dla przyszłych mam

  Aparat USG służący do monitorowania postępu porodu na sali porodowej to specjalistyczna aparatura medyczna, którą Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie przekazał TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.
 • 12-latka pomogła przyjść na świat braciszkowi

  12-latka pomogła przyjść na świat braciszkowi

  Najczęściej nowo narodzone rodzeństwo widzimy po raz pierwszy w szpitalu w objęciach uśmiechniętej mamy, czyściutkie i owinięte w pachnący kocyk. 12-letniej Jacee z Missisipi w Stanach Zjednoczonych pozwolono na dużo więcej. Nie tylko była przy porodzie, ale nawet go przyjmowała.
 • Odebrała swój poród

  Odebrała swój poród

  Mimo postępów medycyny, niestety nie da się jeszcze zaplanować terminu porodu co do minuty. W rezultacie wiele kobiet ma kłopoty z dotarciem do szpitala, gdy rozpoczyna się akcja porodowa. Nie raz i nie dwa słyszy się o rodzeniu w samochodach. Jednak pewna pielęgniarka z Pensylwanii przebiła je wszystkie. Stojąc w korku odebrała swój poród.

Filmy - Poród (32)

 • Wzruszający poród goryla w zoo. To pierwszy młody od dziewięciu lat

  Samiec goryla nizinnego urodził się w Smithsonian National Zoological Park w Waszyngtonie. To pierwszy samiec urodzony w tym zoo od 9 lat. Wzruszający poród gorylątka nagrali pracownicy ogrodu. Na filmie widać wielką troskę z jaką matka samodzielnie odbiera swojego potomka. Młody samiec otrzymał imię Moke. Jego dumną mamą jest 15-letnia Calaya. (STORYFUL/x-news)
 • Innowacyjna terapia komórkami macierzystymi. Dlaczego warto bankować krew pępowinową?

  - Komórki macierzyste wykorzystywane są w ramach eksperymentu medycznego w chorobach neurologicznych - powiedziała w "Dzień Dobry TVN". Dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk. - Stosowane są w mózgowym porażeniu dziecięcym, w autyzmie dziecięcym. Podjęliśmy próbę z bardzo dobrym efektem stosowania komórek macierzystych w przepuklinach oponowo-rdzeniowych - zaznaczyła neurolog. Alicja Rabiej i Maciej Rabiej wyjaśnili, jak ta terapia pomogła ich synkowi. Jak Odeta Moro dowiedziała się o Banku Komórek Macierzystych? Dlaczego warto pobierać krew pępowinową? - Jeżeli wydarzą się sytuacje, kiedy potrzebujemy terapii, to wtedy możemy sięgnąć po komórki, które mamy zmagazynowane i sobie pomóc - powiedział Tomasz Baran, prezes Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Jak są podawane?
 • Qczaj i ćwiczenia wzmacniające dla mam

  Jak z pokoju dziecięcego zrobić salę treningową? Qczaj pokazał kilka ćwiczeń, które można wykonać podczas opieki nad dzieckiem. Jak wzmocnić plecy?
 • Jak dbać o mięśnie brzucha po ciąży?

  Podczas ciąży rozciągają się mięśnie brzucha, przez co zmienia on swój kształt. Po porodzie mięśnie powinny wrócić na swoje miejsce, ale nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego u niektórych kobiet dochodzi po ciąży do rozstępu mięśni prostych brzucha, a u innych nie? Jak dbać o mięśnie brzucha po ciąży? W "Dzień Dobry TVN" trenerka i położna Izabela Dębińska oraz dermatolog Łukasz Preibisz opowiedzieli o sposobach na walkę z tą dolegliwością.