Biznes - porażka

Artykuły - Porażka (33)

 • A ty? Masz pieniądze w genach?

  A ty? Masz pieniądze w genach?

  Szczypta skłonności do ryzyka (ale bez szaleństw), dwie łyżki innowacyjności, ale jeszcze lepiej pół szklanki smykałki do kopiowania. Troszeczkę outsiderstwa, dużo nieznośnej pewności siebie oraz dobrych genów. Wymieszać i mamy przedsiębiorcę. Oto, jak od kilkuset lat świat szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego jednym ich robienie przychodzi z łatwością, a innym zdecydowanie brak żyłki do interesów.
 • Ukraina: Porażka rządu w negocjacjach gazowych z Rosją

  Ukraina: Porażka rządu w negocjacjach gazowych z Rosją

  Mykoła Azarow przyznał, że jego rząd odniósł porażkę w rozmowach gazowych z Rosją. Polityk w poniedziałek zrezygnował z funkcji premiera w związku z otrzymaniem mandatu deputowanego.
 • Spektakularna porażka UEFA przed polskim sądem!

  Spektakularna porażka UEFA przed polskim sądem!

  Wydział Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu Okręgowego w Warszawie orzekł w piątek, że kilkanaście punktów warunków sprzedaży biletów na Euro 2012 określonych przez UEFA narusza prawa konsumentów. Pozew w tej sprawie skierowała do sądu prezes UOKiK.
 • "Porażka euro oznaczałaby porażkę Europy"

  "Porażka euro oznaczałaby porażkę Europy"

  Obecny kryzys wspólnej waluty europejskiej jest egzystencjalną próbą - powiedziała w środę w Bundestagu kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Jeśli euro poniesie porażkę, poniesie ją również Europa - ostrzegła.
 • Kolejna porażka prasy z internetem

  Recesja brutalnie obchodzi się z mediami w USA. Wkrótce upaść mogą kolejne gazety...
 • Spektakularna porażka energetycznego giganta

  Czeski gigant energetyczny ČEZ (notowany m.in. w Warszawie) przegrał walkę o prywatyzację trzech sieci energetycznych w Turcji. Mimo, że startował w konsorcjum z tureckimi partnerami Akenerji i Akkök Investments, sieci trafiły w inne, tureckie ręce.
 • Zapowiada się porażka lewara?

  Zapowiada się porażka lewara?

  Naszym zdaniem na debiucie zapowiada się porażka lewara. Potrzeba będzie potężnych pieniędzy i udanego debiutu nawet i ponad 10% by pokryć koszty lewarów.
 • Prywatyzacyjna porażka rządu

  Prywatyzacyjna porażka rządu

  Marzenia rządu o wielkiej prywatyzacji z hukiem rozbiły się o rzeczywistość. W tym roku z planowanych 12 miliardów złotych do kasy państwa wpłynęło zaledwie 4 miliardy.
 • KOLEJNA SĄDOWA PORAŻKA FUNDUSZY HEDGINGOWYCH "FRN" O WROGICH ZAMIARACH WOBEC GRUPY BELVEDERE

  Raport bieżący nr 18/2009Podstawa prawna: Inne uregulowania BELVEDERE Beaune, 18 września 2009 r. KOLEJNA SĄDOWA PORAŻKA FUNDUSZY HEDGINGOWYCH "FRN" O WROGICH ZAMIARACH WOBEC GRUPY BELVEDERE Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił wniosek o wszczęcie wtórnego postępowania upadłościowego względem polskich podmiotów grupy BELVEDERE. Dla niektórych wierzycieli skryptów FRN z funduszy hedgingowych i dla ich pełnomocnika jest to kolejna dotkliwa porażka po nieudanej próbie zaskarżenia
 • Porażka niedźwiedzi na Wall Street

  Wczorajszy optymizm w czasie sesji amerykańskiej przełożył się na dalsze, trwające od początku zeszłego tygodnia, osłabienie dolara. Dziś o godzinie 8:00 kurs EUR/USD wynosił 1,4739, wobec wczorajszego zamknięcia na 1,4708. Wyprzedaż zielonego jest pochodną rosnącej skłonności do podejmowania ryzyka przez inwestorów.