poranna rozmowa w RMF

Artykuły - Poranna rozmowa w RMF (4)

 • Zbigniew Boniek w RMF FM: Nie chcemy nikogo palić na stosie

  Zbigniew Boniek w RMF FM: Nie chcemy nikogo palić na stosie

  Zbigniew Boniek był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Robert Mazurek zapytał prezesa PZPN m.in. o kary nałożone przez selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę w związku z aferą alkoholową w kadrze. - Nie chcemy nikogo palić na stosie - powiedział "Zibi".
 • Zbigniew Boniek gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Zapraszamy o 08:02!

  Zbigniew Boniek gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Zapraszamy o 08:02!

  Zbigniew Boniek będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Robert Mazurek zapyta prezesa PZPN m.in. o kary, które zostały nałożone przez trenera reprezentacji Polski w związku z aferą alkoholową w kadrze. Piłkarze, którzy złamali regulamin podczas ostatniego zgrupowania, zostali ukarani finansowo. Adam Nawałka nie podał jednak ani ich nazwisk, ani kwot.
 • Konrad Szymański w RMF FM: Dostrzegamy rolę Tuska w Brukseli

  "Dostrzegamy rolę Donalda Tuska w Brukseli, ale pamiętamy też o jego roli w Warszawie. Toczy się dyskusja. Tak długo, jak nie będzie oficjalnego stanowiska rządu, nie będziemy się wypowiadali definitywnie" - mówił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w Porannej rozmowie w RMF FM, komentując kwestię ew. drugiej kadencji byłego premiera jako szefa Rady Europejskiej.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.

Filmy - Poranna rozmowa w RMF (300)

 • Szewach Weiss: Putin ma ambicje imperialne, on odnawia imperium rosyjskie

  „Do polityki Władimira Putina, jak do każdej polityki, potrzebna jest historia” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss. Pytany, dlaczego Putin atakuje Polskę, Weiss stwierdził, że prezydent Rosji „ma sprawy imperialne, on odnawia imperium rosyjskie” i potrzebne mu jest „każde narzędzie”. W rozmowie Robert Mazurek poruszył także sprawę „ustawy 447”, która zdaniem części obserwatorów ma zmusić m.in. Polskę do wypłaty Żydom odszkodowań. Według byłego przewodniczącego Knesetu „realnie nie ma się czego obawiać”. "My, reszta Ocalonych, nie pożegnaliśmy się z Holokaustem. To jest niemożliwe. To wraca w snach" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Szewach Weiss. "Ta pamięć nas nigdy nie opuszcza" - mówił były ambasador Izraela w Polsce. "Siedzisz sobie w domu z dziećmi, potem z wnuczką. Otwierasz album - tu się pojawia dziadzio, tam inny. Tu ciocia, tu druga. Opowiadasz im - 'ta piękna kobieta jest ciocią Fajgą, siostrą mojej mamusi, została zamordowana w Kołomyji, była w ciąży, kiedy ją zabili'. Potem myślisz dalej - co by było, gdyby nie zagłada, gdyby to dziecko się urodziło? Urodziłoby się miliony innych dzieci, które straciły swoich potencjalnych rodziców?" - zastanawiał się gość Roberta Mazurka.
 • Kłótnia w studiu RMF. Poszło o...

  Katarzyna Lubnauer i Robert Mazurek w pewnym momencie porzucili tematy polityczne i pokłócili się o gotowanie. Chodziło o chłodnik litewski i redaktor Mazurek ostrzegał słuchaczy przed przepisem szefowej Nowoczesnej. "Niech państwo tak nie robią"! - gorączkował się.
 • Budka o radnym Kałuży: Jest politycznym oszustem i zdrajcą

  "Ubolewam nad tym, że wyborcy zostali oszukani, zostali oszukani również wyborcy Nowoczesnej" - skomentował porażkę Koalicji Obywatelskiej w śląskim sejmiku w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Borys Budka. Wczoraj radny Wojciech Kałuża wybrany z ramienia Koalicji Obywatelskiej do śląskiego sejmiku przeszedł do PiS i tym samym przesądził o tym, że to PiS będzie rządziło w sejmiku śląskim. Według wcześniejszych doniesień na Śląsku miała rządzić koalicja PO, Nowoczesna, PSL, SLD. "Jest tak, że w ramach partnerstwa nie ingeruje się w kandydatów, które zgłasza druga strona. Jeżeli byśmy nie zaakceptowali na listach członka zarządu Nowoczesnej, to byłoby pytanie dlaczego PO ingeruje w kandydatów wskazanych przez Nowoczesną" - mówił o decyzji o wpisaniu Kałuży na listy KO. "Przyszła kadencja Sejmu na pewno będzie pod znakiem komisji śledczych, które wyjaśnią wszystkie pisowskie afery. (...) Będą wnioski o te komisje" - mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Borys Budka. Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zadeklarował, że jego ugrupowanie "jest zainteresowane wyjaśnieniem afery podsłuchowej. Ta afera zostanie wyjaśniona, tak jak afera GetBacku i KNF. Zostanie wyjaśniona - podejrzewam - w nadchodzącej kadencji Sejmu, bo PiS robi wszystko, żeby nie wyjaśnić tych afer, które albo są dla niego niekorzystne albo z których oni korzystali. Jedynym ugrupowanie, które skorzystało z afery podsłuchowej był PiS" - tłumaczył. Marcin Zaborski pytał swojego gościa również o to, czy Platforma planuje zorganizować prawybory prezydenckie na wzór tych z 2010 roku. "Ta decyzja jeszcze nie zapadła" - stwierdził Budka. "W tej chwili czeka nas wybór kandydatów do PE, wybory parlamentarne. Wybory prezydenckie są ostatnie w kolejce. (...) Rozważamy różne szczegóły, natomiast chcielibyśmy, żeby opozycja wystawiła jednego wspólnego kandydata na prezydenta" - mówił. Czy musiałby w nich stanąć również potencjalny kandydat Donald Tusk? "Wygrałby te prawybory, gdyby tylko
 • Waszczykowski o Tusku: Nie daj Bóg, żeby wrócił do władzy

  „To nie jest nękanie. To jest próba wyjaśnienia wielkich afer, jakie miały miejsce za jego czasów. Ja z wielkim niesmakiem wczoraj słuchałem jego buty, arogancji” - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM były szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się w ten sposób do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold. „Wydaje mi się, że wszyscy oczekiwali - może nie przeprosin i bicia się w pierś - ale wykazania chociażby jakiegoś współczucia” - dodał Waszczykowski.