poranna rozmowa w RMF

Artykuły - Poranna rozmowa w RMF (4)

 • Zbigniew Boniek w RMF FM: Nie chcemy nikogo palić na stosie

  Zbigniew Boniek w RMF FM: Nie chcemy nikogo palić na stosie

  Zbigniew Boniek był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Robert Mazurek zapytał prezesa PZPN m.in. o kary nałożone przez selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę w związku z aferą alkoholową w kadrze. - Nie chcemy nikogo palić na stosie - powiedział "Zibi".
 • Zbigniew Boniek gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Zapraszamy o 08:02!

  Zbigniew Boniek gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Zapraszamy o 08:02!

  Zbigniew Boniek będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Robert Mazurek zapyta prezesa PZPN m.in. o kary, które zostały nałożone przez trenera reprezentacji Polski w związku z aferą alkoholową w kadrze. Piłkarze, którzy złamali regulamin podczas ostatniego zgrupowania, zostali ukarani finansowo. Adam Nawałka nie podał jednak ani ich nazwisk, ani kwot.
 • Konrad Szymański w RMF FM: Dostrzegamy rolę Tuska w Brukseli

  "Dostrzegamy rolę Donalda Tuska w Brukseli, ale pamiętamy też o jego roli w Warszawie. Toczy się dyskusja. Tak długo, jak nie będzie oficjalnego stanowiska rządu, nie będziemy się wypowiadali definitywnie" - mówił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański w Porannej rozmowie w RMF FM, komentując kwestię ew. drugiej kadencji byłego premiera jako szefa Rady Europejskiej.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.

Filmy - Poranna rozmowa w RMF (307)

 • Cymański o kobietach mających urodzić dziecko z wadami letalnymi: Przepraszam i poczuwam się do odpowiedzialności. Niewiele się działo ws. pomocy dla nich

  "Ile Polska wydaje na program 'Za życiem'?" - pytał w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek. "Mogę spytać, natomiast będę szczery. Obawiam się, że bardzo niewiele niestety" - odpowiedział Tadeusz Cymański. "Przepraszam i poczuwam się do odpowiedzialności. Jestem 23 lata w Sejmie i wiem, jak wyglądała pomoc socjalna i wiem, co się działo. Niewiele się działo" - przyznał poseł klubu PiS. Podkreślał, że propozycje państwa w rządowym programie "Za życiem" mającym zachęcić kobiety do rodzenia dzieci z wadami letalnymi są "absolutnie niewystarczające". "Od tego się powinno zacząć, najpierw pomoc kobietom. To nam zarzuca skrajna lewica - że 'wy chcecie aborcji zakazać, a co tym kobietom proponujecie?'. Przecież ja to wiem" - stwierdził. Jak zadeklarował gość Porannej rozmowy, "efektem, owocem" wywiadu w RMF FM "będzie spotkanie z panią minister (rodziny Marleną Maląg - red.)". "Porozmawiam z nią" - powiedział Cymański.
 • Redaktor udowodnił nieścisłość. Chodzi o telefon zaufania

  Dziecięcy telefon zaufania został uruchomiony przez Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka. W rozmowie gość Roberta Mazurka upierał się, że działa on całodobowo, podczas gdy w rzeczywistości jest czynny od 8:15 do 20:00. Prowadzący rozmowę znalazł sposób, by wprost udowodnić urzędnikowi mijanie się z prawdą.Fragment Porannej rozmowy w RMF.
 • Leszek Miller o wydarzeniach w Sejmie: Pan Kaczyński śmieszny, ale i groźny mitoman

  "Współczesną praworządność zobaczyliśmy wczoraj w Sejmie, kiedy pan Kaczyński śmieszny, ale i groźny mitoman, miotał groźby w kierunku opozycji" - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM Leszek Miller. Pytany o powiązanie unijnego budżetu z praworządnością, odpowiedział: oczywiście, że Polska ma prawo do weta. Najważniejszym zadaniem każdej opozycji jest przestać być opozycją - zaznaczył Leszek Miller. Ostatnie wydarzenia w PiS komentuje: mamy tam destrukcję. Jednego dnia (posłowie- przyp.red) są zawieszani, potem, kiedy wybucha pożar są odwieszani. Zaczynają się wewnętrzne kłopoty, które bardzo trudno będzie opanować - podkreśla gość RMF FM.
 • Fogiel o Ziobrze i jego partii: Problemy narastały od miesięcy

  „Zarówno od pana ministra Ziobro, jak i całej Solidarnej Polski oczekiwalibyśmy (…) koalicyjnej lojalności, ważenia realiów politycznych, niezaskakiwania nas, nieforowania własnych, nieustalonych rozwiązań programowych” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Jak podkreślił: "Kwestia dot. ustawy o ochronie zwierząt to kwestia wtórna, jeśli nie trzeciego rzędu, tak naprawdę - była okazją, przy której ujawniły się pewne sprawy (...). Nie ukrywamy, że problemy były już wcześniej - i to miesiące temu. Jeśli pan premier jedzie do Brukseli na szczyt unijny, a współpracownicy ministra Ziobro łajają go na Twitterze w sposób dość obcesowy albo formułują swoje żądania wobec niego... (...) Ten problem koalicyjny narastał". Radosław Fogiel przekazał, że "ma nadzieję, że do końca tygodnia będzie już wiadomo", jakie efekty przyniosły "kryzysowe" rozmowy w obozie Zjednoczonej Prawicy. Przyznał również, że choć posłowie Porozumienia również nie poparli ustawy o ochronie zwierząt, to jednak to nie partia Jarosława Gowina "jest głównym winnym". "Rozmawiamy w różnych konfiguracjach, o panu premierze Gowinie nikt nie zapomina. Ale fakty są takie, że dzisiaj to nie Porozumienie Jarosława Gowina jest głównym winnym, głównym sprawcą zamieszania. Oczywiście były lepsze i gorsze momenty (...). Ale dzisiaj to Solidarna Polska jest tutaj problemem" - stwierdził Fogiel. "Nic nie jest oczywiste, aczkolwiek rzeczywiście w dużo jaśniejszych barwach rysuje się współpraca z Porozumieniem - jeśli chodzi o Solidarną Polskę, to droga jest wyboista" - dodał.