poranna rozmowa rmf fm

Artykuły - Poranna rozmowa rmf fm (1)

 • Konrad Szymański w RMF FM: Najgorszy kryzys mamy za sobą

  Konrad Szymański w RMF FM: Najgorszy kryzys mamy za sobą

  Nieszczęsna decyzja z września 2015, mówiąca o tym, że to z poziomu Brukseli będziemy zarządzali tysiącami osób i będziemy je rozlokowywali w różnych państwach członkowskich UE, jest politycznie martwa - ocenił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, komentując kwestię relokacji uchodźców wewnątrz wspólnoty europejskiej. "Żaden kraj UE nie wykonał jej w znaczącym stopniu. Poziom jej wykonania na dziś to jest ok. 3 proc. po roku, a decyzja ma obowiązywać przez dwa lata, więc nie sądzę, żeby przyniosła jakiekolwiek konsekwencje" - dodał polityk. Jak podkreślał, Polska jest za tym, żeby uszczelnić granicę wewnętrzną i współpracować z państwami trzecimi w ramach walki z kryzysem migracyjnym, jednak "nie będzie się bezwarunkowo godziła na biurokratyczne plany". "Jeżeli ktoś sądzi, że Polska będzie się bezwarunkowo, bezwiednie godziła na bardzo biurokratyczną mentalność, na biurokratyczne plany przesuwania tysięcy osób wbrew opinii publicznej, wbrew stanowisku państw członkowskich, to się myli" - mówił wiceszef resortu spraw zagranicznych. "Wolałbym, żebyśmy po tym nieudanym eksperymencie z relokacją skupili się na tym, co działa" - dodał.

Filmy - Poranna rozmowa rmf fm (22)

 • Suski o planie energetycznym: Ideologiczny plan UE. Może nie być prądu

  "Ten plan jest wynikiem nacisków Unii Europejskiej" - tak Marek Suski mówił o rządowej strategii energetycznej zakładającej m.in. kilkunastoprocentowy spadek udziału energii węglowej w naszym kraju do 2020 roku. Gość Porannej rozmowy w RMF FM podkreślał, że strategia może jeszcze ulec zmianom. "Ta zima pokazała, że gdyby nie aktywa węglowe Polski, to Unia, cała Unia miałaby problemy z energią, bo uruchomiliśmy nawet te bloki, które zostały wyłączone podczas tej mroźnej i śnieżnej zimy" - przekonywał poseł PiS. "Być może ten ideologiczny plan (...) UE likwidacji aktywów węglowych, doprowadzi do tego, że nie będzie energii elektrycznej" - ocenił gość RMF FM. Według niego całkowite zamknięcie kopalń może oznaczać uzależnienie od zagranicznych dostawców. "To nie jest dla mnie perspektywa kusząca" - skwitował Suski.
 • Redaktor przyłapał Łukasza Szumowskiego na "plumkaniu" na klawiszach

  Poranna rozmowa RMF FM przebiegała jak zwykle, dopóki redaktor Mazurek nie usłyszał dziwnych dźwięków. Były minister uderzył w klawisze... fortepianu! I rozmowa zakończyła się w artystycznym klimacie.
 • Kruk o telewizji publicznej: Zachowała się jak należy

  „Wielu na scenie politycznej zapomina, że powinniśmy robić własne rachunki sumienia i zaczynać od siebie. Próbowaliśmy się otworzyć, na przykład pakiet demokratyczny, Jak to się skończyło, to ja przypomnę. (...)Ustawa jest, tylko to się skończyło pewnego 16 grudnia okupacją Sejmu. Wola nam osłabła, po tym co się stało pewnego 16 grudnia, czyli okupacją Sejmu, czyli złamaniem przez opozycję wszelkich możliwych zasad parlamentaryzmu" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Elżbieta Kruk, szefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłanka PiS była też pytana o telewizję publiczną i jej relacje dotyczące ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pewnie jakieś uwagi zawsze można mieć, ale ja myślę, że się zachowała jak należy. W ostatnim czasie nie mam zbyt dużo uwag do telewizji publicznej. W przeciwieństwie do wielu, wcale nie będę tak bardzo krytykowała tych sławetnych 'Wiadomości". Uważam, że hejt w ostatnich dniach poszedł głównie na telewizję publiczną, a nie odwrotnie - mówi gość Roberta Mazurka.
 • Witold Bańka o piłkarskiej kadrze: Jestem przeciwnikiem panikowania

  "Jestem przeciwnikiem panikowania. To dopiero początek przygody trenera Brzęczka z reprezentacją. Dajmy mu trochę czasu" - apelował w Porannej rozmowie w RMF FM minister sportu Witold Bańka, pytany o nie najlepszy czas naszej piłkarskiej kadry. "Trener Nawałka też nie miał łatwego początku z reprezentacją, więc spokojnie. (…) To było pięć naprawdę dobrych lat naszej reprezentacji, więc nie patrzmy na przygodę trenera Nawałki z kadrą przez pryzmat ostatniego mundialu" - mówił. "Jutro na Radzie Ministrów staje ustawa o zmianie ustawy o Radzie Ministrów, dająca premierowi możliwość przyznawania nagród także za wybitne osiągnięcia sportowe" - tak Witold Bańka odpowiedział na pytanie Roberta Mazurka o zamieszanie z wypłaceniem siatkarzom obiecanych przez premiera premii za obronę tytułu mistrzów świata. Dopytywany, czy Mateusz Morawiecki obiecał pieniądze, których nie mógł dać, odparł: "To nie jest tak. Poprzedni rząd (PO-PSL) tę możliwość premierowi zlikwidował. Kiedyś była taka możliwość, że Prezes Rady Ministrów mógł przyznawać nagrody. (...) Premie zostaną wypłacone, (...) siatkarze otrzymają trzy miliony premii" - zapewnił minister.