Biznes - porady

Artykuły - Porady (375)

 • ZUS inwestuje w rozwiązania korzystne dla biznesu

  Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie finansowe i porady ekspertów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza innowacyjne rozwiązania dla biznesu. O dofinansowanie mogą starać się mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy.
 • Wybieramy firany do salonu - porady ekspertki

  Wybieramy firany do salonu - porady ekspertki

  Firany pełnią funkcję dekoracyjną, ale są również bardzo praktyczną osłoną okna, czy to przed słońcem czy wzrokiem sąsiadów. Aby wybrać odpowiednie, należy zastanowić się nad wyborem tkaniny, a także nad sposobem, w jaki osłaniać będzie ona okno. No i przede wszystkim dopasować je do stylu naszego pomieszczenia.
 • Więźba dachowa - ceny, porady, cenne informacje

  Więźba dachowa - ceny, porady, cenne informacje

  Więźba dachowa stanowi konstrukcję nośną każdego dachu skośnego. To na niej spoczywa pokrycie dachowe, izolacja termiczna oraz hydroizolacja. Więźba odpowiada także za nadanie odpowiedniego kształtu dachu. Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto wiedzieć, ile kosztuje więźba dachowa, jakie są jej rodzaje, a także jak dokonać właściwego wyboru?
 • Sprawdź biuro podróży w rejestrze dłużników

  Sprawdź biuro podróży w rejestrze dłużników

  Jak się uchronić przed wyjazdem z zagrożonym upadłością biurem podróży? Oto porady Biura Informacji Kredytowej (BIK).
 • Tynk japoński w twoim domu - porady

  Tynk japoński w twoim domu - porady

  Tynk japoński to sposób na szybkie i niestandardowe wykończenie ścian wewnętrznych. W jego składzie dominują minerały naturalne, które dobrze dopasowują się do współczesnych ekotrendów. W poniższym artykule wskażemy, gdzie warto stosować tynki japońskie, jakie są ich główne atuty, cena oraz podstawowe wymagania użytkowe.
 • Kilka porad dla kredytobiorców

  Kilka porad dla kredytobiorców

  Niejednokrotnie mała pożyczka albo większy kredyt to jedyna droga na wyjście ze złej sytuacji finansowej. Pożyczając pieniądze mamy możliwość pokrycia naszych finansowych potrzeb. Pożyczki możemy zaciągnąć niemal na wszystko. Może to być pożyczka gotówkowa na dowolny cel, albo kredyt hipoteczny na przykład na zakup mieszkania.
 • Bezpłatne porady prawne: 1500 punktów pomocy dla najuboższych i posiadaczy Karty Dużej Rodziny

  Bezpłatne porady prawne: 1500 punktów pomocy dla najuboższych i posiadaczy Karty Dużej Rodziny

  Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm, ma wypełnić lukę w równym dostępie obywateli do porady prawnej. Od początku przyszłego roku m.in. najubożsi oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mieć do dyspozycji ponad 1,5 tys. punktów bezpłatnej porady prawnej.
 • Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Od 1 stycznia 2015 r. osoba, która uzyskała bezpłatną poradę prawną, jest zwolniona od podatku dochodowego, jeżeli pobiera świadczenie z pomocy społecznej lub zasiłek rodzinny. Jednak nie wszystkie osoby, które korzystają z naszej pomocy prawnej, uzyskują takie świadczenia. Jakie są zasady opodatkowania podatkiem dochodowym w przypadku tych osób? Jakie obowiązki ma w tym zakresie nasze stowarzyszenie? Czy zasiłek pielęgnacyjny otrzymywany z MOPS można uznać za świadczenie z pomocy społecznej?
 • Porada prawna za darmo

  Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadza nową ustawę, która ma na celu pomóc społeczeństwu w kwestii prawnej. Przewiduje ona, że od 1 stycznia 2016 roku będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna, informacja i edukacja społeczeństwa. Niestety nie jest kierowana do wszystkich. Ministerstwo zakłada, że będą z niej mogły skorzystać takie osoby jak niepełnosprawni, bezrobotni czy osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, jak i te które doznały przemocy w niej.
 • W supermarkecie skorzystasz z porady prawnika

  W supermarkecie skorzystasz z porady prawnika

  W centrach handlowych powstają punkty porad prawnych. Część środowiska jest oburzona - donosi "Rzeczpospolita".