Motoryzacja - porady

Artykuły - Porady (17)

 • Jak odpalić swojego diesla w mroźny poranek?

  Jak odpalić swojego diesla w mroźny poranek?

  Po polskich drogach porusza się wiele, często kilkunastoletnich, samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Nadchodząca zima może szczególnie dać się we znaki właścicielom tych aut. Jak przygotować się na wypadek nieprzyjemnej porannej niespodzianki?
 • Twoje auto słabo grzeje? Oto najczęstsze usterki układu chłodzenia

  Twoje auto słabo grzeje? Oto najczęstsze usterki układu chłodzenia

  W Polsce wciąż nie brakuje kierowców, którzy uprawiają w stosunku do swoich pojazdów tzw. "rabunkową eksploatację". W skrócie polega to na odwiedzaniu mechaników dopiero wówczas, gdy samochód odmówi posłuszeństwa.
 • Sprawdź samochód przed zimą!

  Sprawdź samochód przed zimą!

  Początek listopada to dobry moment na przegląd samochodu. Na co w szczególności,powinniśmy zwrócić uwagę, by cieszyć się sprawnym pojazdem w trudnych, zimowych miesiącach?
 • Jak wyrejestrować samochód?

  Jak wyrejestrować samochód?

  Stare powiedzenie mówi, że kierowca cieszy się zawsze dwa razy. Gdy kupuje i sprzedaje samochód. Pozbycie się starego pojazdu to jednak nie wszystko. Chcąc uniknąć dodatkowych problemów trzeba jeszcze dopełnić formalności związanych m.in. z "wyrejestrowaniem" pojazdu.
 • Woda w kabinie? Zobacz, jak pozbyć się przecieków!

  Woda w kabinie? Zobacz, jak pozbyć się przecieków!

  Właściciele starszych pojazdów często mierzyć się muszą z problemem przedostawania się wody do wnętrza auta. Mokre dywaniki, nieprzyjemny zapach i zaparowane szyby to zmora wielu starych samochodów.
 • LPG pozwala oszczędzać, ale niszczy samochód!

  LPG pozwala oszczędzać, ale niszczy samochód!

  Decyzję o założeniu instalacji LPG, albo o zakupie samochodu w nią wyposażoną, podejmuje się, aby obniżyć wydatki związane z eksploatacją auta. Wiele osób zapomina jednak o licznych problemach, jakie, prędzej czy później, powoduje taka ingerencja oraz o kosztach z nich związanymi.
 • Masz stare auto? Zobacz, jak łatwo przywrócić mu fabryczne osiągi!

  Masz stare auto? Zobacz, jak łatwo przywrócić mu fabryczne osiągi!

  Gorsze osiągi, niższa kultura pracy czy stukanie z okolic głowicy. Jeśli zauważyłeś w swoim aucie podobne objawy, najprawdopodobniej czas pomyśleć o regulacji luzów zaworowych.
 • Chińskie opony. Tandeta czy rozsądna oszczędność?

  Chińskie opony. Tandeta czy rozsądna oszczędność?

  Zakup kompletu opon zawsze wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Pogoń za komfortem i precyzją prowadzenia sprawia, że nawet do niewielkich aut segmentu B trafiają dziś koła o średnicy 16 cali, a to – niestety - potęguje koszty obsługi.
 • CB radio? Nie wszędzie jest legalne!

  CB radio? Nie wszędzie jest legalne!

  W Polsce korzystanie z CB radia jest powszechne i wielu kierowców nie wyobraża sobie bez niego dłuższej podróży. Nie we wszystkich krajach jednak można z niego korzystać!
 • Jak sprawdzić używany samochód - kontrolki

  Jak sprawdzić używany samochód - kontrolki

  Weryfikacja stanu auta używanego bywa trudna, ale jedną z bardzo ważnych wskazówek są kontrolki. Zależnie od tego, które zapalają się, a które gasną, możemy często zdemaskować jakąś usterkę.