wydarzenia - porady

Artykuły - Porady (7)

 • Prawo pod Niebieskim Parasolem

  Tylko 14 proc. Polaków zasięgało w ciągu ostatnich 5 lat porady prawnika. Tymczasem radcy prawni to nie wrogowie a przyjaciele, ich porada może być na wagę złota. Przekonują o tym organizatorzy akcji "Niebieski Parasol".
 • Gej i dziecko. Skandaliczne porady w internecie

  Gej i dziecko. Skandaliczne porady w internecie

  Wystarczy, że homoseksualista oświadczy przed urzędnikiem stanu cywilnego, że jest ojcem i uiści opłatę skarbową, aby dziecko dostało się w jego ręce, alarmuje "Rzeczpospolita".
 • Za mało? Zbyt późno? Czy nareszcie?

  Ruszyła infolinia ds. płacy i praw pracowniczych z inicjatywy Departamentu ds. działalności gospodarczej, innowacji i umiejętności. Pod numerem 08009172368 z bezpłatnej porady w niemal 100 językach będą mogli skorzystać wszyscy legalni pracownicy w Wielkiej Brytanii.
 • Chcemy płacić za jakość

  Chcemy płacić za jakość

  Pacjenci są gotowi dopłacać za leczenie, ale pod jednym warunkiem - zniknąć mają limity i kolejki. Takie są wnioski z sondażu przeprowadzonego przez związek zawodowy lekarzy. Wynika z niego, że jesteśmy gotowi na tzw. koszyk świadczeń.
 • Po pomoc do studenckiej poradni

  Po pomoc do studenckiej poradni

  Studentom prawa dostępu do zawodu bronią trudne egzaminy. Zwykłemu Kowalskiemu dostępu do porady prawnej - wysokie koszty.
 • Otwarte sądy i prokuratury

  Jutro rozpoczyna się Tydzień pomocy ofiarom przestępstw, organizowany przez resort sprawiedliwości. Prawnicy dyżurować będą we wszystkich sądach i prokuraturach rejonowych i okręgowych w Polsce.
 • Prof. Skręt: ciąża to nie choroba

  Najpierw w Małopolsce lekarze, zasłaniając się etyką zawodową bądź przekonaniami, odmawiali wypisywania tabletek antykoncepcyjnych. Potem przyszła kolej na Podkarpacką Kasę Chorych. Ta przestała finansować porady dotyczące antykoncepcji.