porady

Artykuły - Porady (315)

 • Jak radzić sobie z jesienno-zimową chandrą?

  Jak radzić sobie z jesienno-zimową chandrą?

  Dyskusje dotyczące zasadności zmiany czasu trwają od dawna. Jeszcze nie wiadomo, jak sprawa będzie wyglądała w przyszłości, jednak tej jesieni znów przestawialiśmy zegarki o godzinę. W konsekwencji budzimy się, gdy jest jasno, ale za to już po 16.00 zachodzi słońce. To duże wyzwanie dla organizmu, który musi poradzić sobie nie tylko z zimnem, ale także z ciemnością. Jesteśmy zmęczeni, znudzeni i poirytowani, a wiele wieczorów kończy się na kanapie i przed telewizorem.
 • Jak odpalić swojego diesla w mroźny poranek?

  Jak odpalić swojego diesla w mroźny poranek?

  Po polskich drogach porusza się wiele, często kilkunastoletnich, samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Nadchodząca zima może szczególnie dać się we znaki właścicielom tych aut. Jak przygotować się na wypadek nieprzyjemnej porannej niespodzianki?
 • Twoje auto słabo grzeje? Oto najczęstsze usterki układu chłodzenia

  Twoje auto słabo grzeje? Oto najczęstsze usterki układu chłodzenia

  W Polsce wciąż nie brakuje kierowców, którzy uprawiają w stosunku do swoich pojazdów tzw. "rabunkową eksploatację". W skrócie polega to na odwiedzaniu mechaników dopiero wówczas, gdy samochód odmówi posłuszeństwa.

Filmy - Porady (68)

 • Pasta do zębów... nie tylko do zębów

  Pasta do mycia zębów przyda się też do innych celów. Dyskusje o występujących w niej substancjach, potencjalnie szkodliwych dla zdrowia, zostawiamy ekspertom, za to wybraliśmy kilka skutecznych sposobów wykorzystania pasty w domu.
 • Nietypowe pomysły na wykorzystanie kuchenki mikrofalowej

  Kuchenka mikrofalowa przydaje się bardzo, gdy nie ma czasu, by coś porządnie ugotować. Szybkość i prostota jej działania pomogą także w innych sytuacjach. Poznaj kilka ciekawych sposobów wykorzystania mikrofalówki.
 • Domowe maseczki z węgla aktywnego - jak je zrobić?

  Kosmetyki z węglem aktywnym to hit ostatnich lat! Oczyszczające, ujędrniające i nawilżające właściwości węgla podbiły gusta kobiet (i nie tylko!) - i dziś już trudno wyobrazić sobie dogłębne usuwanie zanieczyszczeń z twarzy bez węgla. Czarne maseczki - któż ich nie zna! Możecie zrobić je samodzielnie w domu - będą równie skuteczne, a same zyskacie pewność, że składają się wyłącznie z naturalnych składników.
 • Przepis na ziołowy tonik do cery mieszanej

  Cera mieszana może być problematyczna dla wielu z nas. Trudno dobrać do niej odpowiednie kosmetyki, które zadziałają właśnie tak, jak byśmy tego chciały. Domowym sposobem jest ziołowy tonik, idealny właśnie dla takiej cery - nie tylko odświeża, ale również regeneruje skórę. Wszystko dzięki ziołom, które kryją w sobie niesamowitą siłę! Zobaczcie nasz przepis na ziołowy tonik do cery mieszanej - zrobienie go to pestka!