poradnik

Artykuły - Poradnik (214)

 • "Przestań mówić, zacznij rozmawiać"

  "Przestań mówić, zacznij rozmawiać"

  Chcesz, żeby twoje dziecko w końcu założyło buty, przestało płakać lub odrobiło lekcje. W pewnym momencie nie wytrzymujesz i wybuchasz. A potem tego żałujesz. O tym, jak słuchać, odczytywać mowę ciała i odpowiednio dobierać słowa, by rozwiązywać problemy i reagować na trudne emocje u dzieci, przeczytasz w książce Przestań mówić, zacznij rozmawiać. Wtedy niemowlak, przedszkolak i starsze dzieci zaczną słuchać ciebie, a ty ich.
 • Jak wychować zdrowe dziecko

  Jak wychować zdrowe dziecko

  Rodzice mają bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób będzie wyglądała przyszłość ich dziecka. Joanna Dronka-Skrzypczak napisała wyjątkową książkę, dzięki której dowiesz się, co już dziś możesz zrobić, aby twoje dziecko mniej chorowało i prawidłowo się rozwijało.
 • Nieperfekcyjna mama

  Nieperfekcyjna mama

  ​"Udowodnię ci, że idealna mama nie istnieje" - pisze na pierwszych stronach swojej książki Anna Dydzik.
 • Jak nie wydać fortuny na święta? Poradnik last minute

  Jak nie wydać fortuny na święta? Poradnik last minute

  Jak rozsądnie rozplanować budżet, aby przedświąteczny kryzys nie przedłużył się o kolejne zimowe miesiące? Dobrze jest odpowiednio wcześnie podjąć decyzję o oszczędzaniu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie mamy specjalnie odłożonych na święta pieniędzy?
 • Poradnik: Jak powinno być oznakowane pieczywo?

  Poradnik: Jak powinno być oznakowane pieczywo?

  W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa miała zastrzeżenia do ponad połowy partii skontrolowanego pieczywa. UOKiK przypomina, jakie dane powinny znaleźć się na opakowaniach i etykietach pieczywa oferowanego konsumentom.
 • Poradnik: Przy zakupie mieszkania sprawdź długi jego i sprzedającego

  Kupując mieszkanie należy dokładnie zweryfikować jego stan prawny i faktyczny. Dla wielu jest to największa transakcja finansowa w życiu i niedochowanie należytej staranności może oznaczać straty finansowe. Home Broker wskazuje na co uważać, by nie kupić mieszkania z długami.
 • Poradnik: Jak zarejestrować działalność gospodarczą

  Poradnik: Jak zarejestrować działalność gospodarczą

  Najszybciej założymy firmę podczas wizyty w urzędzie gminy. Korzystając z internetu i tak nie unikniemy kontaktu z urzędnikami.
 • Świąteczny poradnik finansowy: Jak pożyczać, aby nie stracić?

  Świąteczny poradnik finansowy: Jak pożyczać, aby nie stracić?

  Polacy zaczynają oszczędzać. 78 procent rodzin badanych przez firmę Deloitte zadeklarowało, że chce sfinansować święta z własnych oszczędności. Ta informacja jest akurat pozytywna, ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby okazało się, że po prostu mamy z czego oszczędzać. GUS twierdzi, że na żywność wydajemy jedną czwartą funduszy przeznaczanych co miesiąc na życie, dla porównania w Niemczech jest to 10 proc.
 • Dzieci pytają o seks. Rodzice odpowiadają

  Dzieci pytają o seks. Rodzice odpowiadają

  Dzieci zadają pytania. Szczególnie trudne są te, dotyczące spraw intymnych. Przeczytajcie, co na ten temat mówił dr Marek Babik, autor licznych publikacji z zakresu wychowania seksualnego, który był gościem CZATerii.
 • Powstał poradnik, co robić z odpadami na cmentarzach

  Poradnik, co robić z wypalonymi zniczami i odpadami, które pozostały po porządkowaniu grobów, przygotowały dla krakowian Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Zarząd Cmentarzy Komunalnych.

Filmy - Poradnik (242)

 • Domowe maseczki z węgla aktywnego - jak je zrobić?

  Kosmetyki z węglem aktywnym to hit ostatnich lat! Oczyszczające, ujędrniające i nawilżające właściwości węgla podbiły gusta kobiet (i nie tylko!) - i dziś już trudno wyobrazić sobie dogłębne usuwanie zanieczyszczeń z twarzy bez węgla. Czarne maseczki - któż ich nie zna! Możecie zrobić je samodzielnie w domu - będą równie skuteczne, a same zyskacie pewność, że składają się wyłącznie z naturalnych składników.
 • Domowa emulsja dla cery trądzikowej - jak ją zrobić?

  Cera trądzikowa to delikatna skóra, wymagająca zupełnie innej pielęgnacji nie tylko po to, by zapobiegać kolejnym wypryskom i bolesnym krostom, ale także po to, by wspomagać gojenie się naruszonej skóry. Cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa, dlatego z ogromną ostrożnością należy podchodzić do wszystkich kosmetyków. Pomocną w rozwiązywaniu problemu trądziku może być domowej roboty emulsja, która pomoże wam utrzymać kondycję swojej skóry w doskonałym stanie!
 • Przepis na ziołowy tonik do cery mieszanej

  Cera mieszana może być problematyczna dla wielu z nas. Trudno dobrać do niej odpowiednie kosmetyki, które zadziałają właśnie tak, jak byśmy tego chciały. Domowym sposobem jest ziołowy tonik, idealny właśnie dla takiej cery - nie tylko odświeża, ale również regeneruje skórę. Wszystko dzięki ziołom, które kryją w sobie niesamowitą siłę! Zobaczcie nasz przepis na ziołowy tonik do cery mieszanej - zrobienie go to pestka!
 • Domowy peeling z soli morskiej

  Peeling to doskonały sposób na oczyszczanie naszej skóry. Delikatnie pozbywamy się starego, zrogowaciałego naskórka, wspomagamy również oczyszczanie dolnych partii skóry twarzy, przez co wydajemy się młodsze, piękniejsze - aż kipimy witalnością! Peelingi nie muszą oznaczać spaceru do drogerii - możecie zrobić go samodzielnie w domu! Wystarczy odrobina soli morskiej, której właściwości doskonale wpływają na naszą cerę, a sama faktura delikatnie oczyszcza i masuje skórę. Zobaczcie, jak prosto zrobić domowy peeling z soli morskiej!