popyt na surowce

Artykuły - Popyt na surowce (26)

 • Surowce. OPEC z najniższym wydobyciem od 1991 r.

  Surowce. OPEC z najniższym wydobyciem od 1991 r.

  Na rynkach surowcowych mamy pewną stabilizację. Według opublikowanego wczoraj raportu produkcja ropy w państwach OPEC zmniejszyła się w czerwcu o 1,93 miliona baryłek dziennie do 22,69 miliona dziennie w ubiegłym miesiącu. To najniższy poziom od maja 1991 r.
 • Niemal wszystkie surowce tracą. Cukier nadzieją rynków?

  Niemal wszystkie surowce tracą. Cukier nadzieją rynków?

  Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa tracą niemal wszystkie surowce. Poza cukrem. Skąd bierze się ta słodka siła? Popyt przewyższa podaż, w tle toczy się walka z ociepleniem klimatu oraz z globalnym spowolnieniem. Czego realnie mogą spodziewać się inwestorzy?
 • Napięta sytuacja w światowym handlu ma swoje konsekwencje

  Napięta sytuacja w światowym handlu ma swoje konsekwencje

  Napięcia w światowym handlu przyczyniły się do masowych spadków cen głównych surowców. Ryzyko eskalacji odwetowej wojny handlowej może negatywnie wpłynąć na prognozy dotyczące globalnego wzrostu, a w efekcie na popyt na surowce. Zdaniem ekspertów, spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem w maju może stanowić przełom niezbędny do zmniejszenia ryzyka ewentualnego konfliktu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim.
 • Branża recyklingowa ma przed sobą przyszłość

  Branża recyklingowa ma przed sobą przyszłość

  Popyt na surowce z recyklingu jest globalny, a kraje, które wprowadziły recykling przyczyniają się do rozwoju gospodarek - uważają uczestnicy trwającego od poniedziałku warszawskiego spotkania World Recycling Convention. Ich zdaniem wiedza o segregacji śmieci powinna być upowszechniana.
 • Ceny miedzi rosną, bo popyt w USA może być wyższy

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych o zaufaniu amerykańskich konsumentów, które wskazują, że popyt na surowce w USA może się jeszcze poprawić - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.348,00 USD za tonę, po zwyżce notowań o 0,5 proc.
 • Ceny miedzi w Londynie spadają

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że Fed ograniczy stymulowanie wzrostu gospodarczego. Spowalnia też gospodarka Chin, a to będzie oznaczać słabszy popyt na surowce - podają maklerzy.
 • Cena miedzi w Londynie w dół

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o popyt na surowce w Chinach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8054,50 USD za tonę, po spadku notowań o 0,5 proc.
 • Ceny ropy znów rosną

  Mimo iż wzrost gospodarczy na świecie wyraźnie zwolnił, a to oznaczać będzie mniejszy popyt na surowce, ceny ropy ponownie rosną. Baryłka ropy gatunku brent jest już o 25 USD droższa niż przed dwoma miesiącami - rynek spekuluje o ataku na Iran.
 • Rosną ceny miedzi na giełdzie w Londynie

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną, mimo informacji wskazujących na spowolnienie gospodarcze Chin - podali we wtorek maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie kosztuje 7 tys. 414,5 dol. za tonę, po wzroście o 0,3 proc.
 • Ceny miedzi w Londynie rosną w oczekiwaniu na poluzowanie monetarne

  - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są najwyższe od 29 maja dzięki oczekiwaniom na poluzowanie monetarne w USA, Europie i Chinach, które wspierając gospodarkę stymulowałoby popyt na surowce przemysłowe - podają maklerzy.

Filmy - Popyt na surowce (1)

 • Popyt na surowce ma szansę wzrosnąć

  Chiny stymulują swoją gospodarką i inwestują w infrastrukturę, co będzie się przekładać na większy popyt na surowce – mówi Jakub Szkopek, analityk DM mBanku