Popołudniowa rozmowa w RMF FM

Filmy - Popołudniowa rozmowa w RMF FM (186)

 • Tajner o Pucharze Świata w Wiśle: Nie ma zagrożenia dla konkursów

  "Skocznia jest przygotowana bardzo dobrze, jest równo, nie jest właśnie za twardo, jest idealnie do oddania pierwszych skoków na śniegu. Warunki pogodowe też są dobre, wiaterek bardzo lekki i tak ma być też jutro i pojutrze, więc nie ma w tej chwili zagrożenia dla konkursów i dla bezpiecznego skakania" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Apoloniusz Tajner. Prezes Polskiego Związku Narciarstwa odniósł się również do kwestii czipów w wiązaniach narciarskich, które są nowinką techniczną w rozpoczynającym się sezonie skoków narciarskich. "Te czujniki spowodują, że więcej informacji pojawi się dla kibica, czyli punkt trafienia skoczni, czy siła i moc odbicia. To są takie parametry. Natomiast nie wszystko jeszcze wiemy. Jak to jest przygotowywane - to też jest w pewnym sensie niespodzianka" - tłumaczył Tajner. "Zawodnicy nie zdradzali żadnych oznak przemęczenia czy przetrenowania. Parametry motoryczne, atmosfera w zespole, motywacja, sztab szkoleniowy - bardzo zgrany i wykonujący swoje zadania, nowinki techniczne, które nasza grupa wprowadziła do sprzętu skoczków narciarskich - to wszystko się udało zrealizować" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Apoloniusz Tajner oceniając przygotowania naszej drużyny do rozpoczęcia rywalizacji sezonu 2018/2019. Tajner był również pytany o układ sił w naszej drużynie. "Naszym wyraźnym liderem jest Kamil Stoch, ale tuż za nim bardzo depczą mu po piętach Piotr Żyła i Dawid Kubacki, no a potem w następnej kolejności jest Stefan Hula, Maciek Kot - i co nas bardzo cieszy - do tej grupy dorównał już poziomem sportowym Jakub Wolny, który do tej pory był najsłabszym ogniwem tego zespołu, ale w tej chwili już jest ogniwem pełnowartościowym" - powiedział Tajner.
 • Prof. Dudek: Tempo, w jakim pozbyto się Chrzanowskiego, było rekordowe

  "Na pewno nie w tej kadencji Sejmu, bo rządząca większość nie jest taką komisją w oczywisty sposób zainteresowana, ryzyko jest zbyt duże. Jeśli kiedykolwiek opozycja antypisowska będzie miała w Sejmie większość, to ta sprawa prawdopodobnie doczeka się komisji śledczej - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM profesor Antoni Dudek pytany o to, czy w sprawie afery KNF zostanie stworzona komisja śledcza. Politolog i historyk wskazał również, że mówienie o tym, że afera KNF jest największą aferą od 30 lat, jest przesadzone. "Mieliśmy większe afery, w których realne pieniądze przechodziły z rąk do rąk" - stwierdził i dodał, że "tempo, w jakim się pozbyto przewodniczącego Chrzanowskiego, było rekordowe".
 • Prof. Majkowski: Rozgrywki, które miały ostatnio miejsce, bardziej łączą niż dzielą

  "Święto Niepodległości jest tak wielkim wydarzeniem, że te wszystkie rozgrywki, które miały ostatnio miejsce, raczej jednoczą ludzi niż dzielą" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Jerzy Majkowski ps. Czarny, podpułkownik, żołnierz Armii Krajowej i weteran walk w Powstaniu Warszawskim. "Zapraszam na marsz, jak najbardziej. Nie mam powodu, żeby dzielić" - mówi gość Marcina Zaborskiego. W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o cechy nowoczesnego patriotyzmu. "Etos Armii Krajowej oparty był na Dekalogu i na przysiędze żołnierskiej. Wartości, które reprezentował tamten etos, zmieniły się w drugorzędnych cechach" - tłumaczył ppłk Jacek Majkowski ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. "Walczyć nie trzeba, ale co trzeba robić? Zamiast walczyć - uczyć się. Zdobywać stopnie naukowe a potem pracę. I to zarówno w kraju, jak i ci za granicą. Myśleć o swojej przyszłości, ale patrząc, że to jest dla Polski" - mówił. "Prawy duch, odwaga cywilna, zdolność do poświęceń - to są cechy podstawowe, które przekazujemy młodym" – zadeklarował Majkowski.
 • Sasin o wolnym 12 listopada: Mamy deklarację, że prezydent podpisze ustawę

  Myślę, że to wszystkim uświadomiło, jak teoretycznym państwem była Polska pod rządami PO i PSL, kiedy premierem był Donald Tusk - tak Jacek Sasin mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o dzisiejszym przesłuchaniu byłego szefa rządu przez komisję śledczą ds. Amber Gold. "Premier, który nic nie wiedział, nic nie mógł, niczego nie nadzorował, niczym się właściwie nie zajmował. Po co taki premier, po co taki rząd" - zastanawiał się gość Marcina Zaborskiego. Według Sasina przesłuchanie Donalda Tuska miało na celu ustalenie, dlaczego państwo w sprawie Amber Gold było tak bardzo niesprawne.