pomór świń

Artykuły - Pomór świń (6)

 • "Puls Biznesu": Czesi prześwietlą nasze świnie

  "Puls Biznesu": Czesi prześwietlą nasze świnie

  Wieprzowinę m.in. z Polski mogą wkrótce czekać nowe badania na południowej granicy. Nasi sąsiedzi tłumaczą to ASF, a nasza branża kolejną próbą ukrócenia jej eksportu - pisze w środę "Puls Biznesu".
 • Dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń w Polsce

  Dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń w Polsce

  Kolejne dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Padłe zwierzęta znaleziono na Podlasiu. Wirus nie jest groźny dla człowieka, nie przenosi się na ludzi - przypominają weterynarze.
 • Skandal na linii Bruksela-Moskwa. "To odbywa się kosztem Polski"

  Skandal na linii Bruksela-Moskwa. "To odbywa się kosztem Polski"

  Skandal na linii Bruksela-Moskwa w sprawie afrykańskiego pomoru świń. Francja, Holandia, Dania dogadują się z Rosją poza plecami Komisji Europejskiej w sprawie otwarcia rosyjskiego rynku na ich mięso wieprzowe. Odbywa się to kosztem Polski. A rozmowy Rosjanie nagrywają i umieszczają w internecie.
 • Słonina z Brazylii na rynku rosyjskim zastąpi tę z Unii Europejskiej

  Słonina z Brazylii na rynku rosyjskim zastąpi tę z Unii Europejskiej

  Słonina z Brazylii może zastąpić na rynku Rosji słoninę z Unii Europejskiej - poinformował w środę szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert, którego cytuje agencja Interfax.
 • Pierwszy w Polsce przypadek choroby afrykańskiego pomoru świń

  Pierwszy w Polsce przypadek choroby afrykańskiego pomoru świń

  Główny Lekarz Weterynarii potwierdził, że u padłego dzika w gminie Szudziałowo (woj. podlaskie) znaleziono wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - podał w poniedziałek resort rolnictwa. Wirus ASF nie jest groźny dla człowieka, choroba nie przenosi się na ludzi.
 • Litwa obawia się pomoru świń

  Litwa obawia się pomoru świń

  Litewskie władze rozważają możliwość wybicia całej trzody chlewnej w promieniu 10 kilometrów od granicy z Białorusią. Litwa obawia się rozpowszechnienia afrykańskiego pomoru świń, którego ogniska zanotowano w sąsiednim kraju.