pomoc dla firm

Artykuły - Pomoc dla firm (47)

 • Tracza branżowa: 6.0 przegłosowana

  Tracza branżowa: 6.0 przegłosowana

  Sejm przyjął w środę kilkadziesiąt poprawek Senatu do tarczy 6.0, których konsekwencją będzie rozszerzenie pomocy rządu w zw. z COVID-19 na więcej branż. Wsparcie trafić również m.in. do firm działających w kateringu, transporcie, kulturze, handlu.
 • Wsparcie dla transportu tylko dla wybranych. Zdecyduje kod

  Wsparcie dla transportu tylko dla wybranych. Zdecyduje kod

  Przewoźnicy autobusowi narzekają, że rządowe wsparcie obejmie tylko wybranych.
 • Premier Morawiecki: Uratowaliśmy około 5 mln miejsc pracy

  Premier Morawiecki: Uratowaliśmy około 5 mln miejsc pracy

  Państwo zaangażowało ogromne środki we wsparcie polskich firm, w ich przetrwanie, ale też w wzmocnienie ich potencjału eksportowego - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przebywa z wizytą w firmie Polmet Display (działający w branży Point of sell producent m.in. regałów i ekspozytorów).
 • Wsparcie dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii

  Wsparcie dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii

  Obowiązujący na terytorium Polski stan epidemii w sposób istotny wpływa na codzienne życie obywateli, w tym na sytuację ekonomiczną firm. W celu złagodzenia negatywnych skutków, jakie stan ten wywołuje, ustawodawca polski przewidział różne formy wsparcia dla przedsiębiorców. Kto i o jakie formy wsparcia może się ubiegać? Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać środki finansowe?
 • Antykryzysowa tarcza branżowa - wsparcie dla firm w związku z COVID-19

  Antykryzysowa tarcza branżowa - wsparcie dla firm w związku z COVID-19

  Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią.
 • Postojowe: Będzie pomoc dla branż gastronomicznej i fitness?

  Postojowe: Będzie pomoc dla branż gastronomicznej i fitness?

  Złożony przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o COVID-19 zakłada dodatkowe świadczenie postojowe dla branż gastronomicznej, fitness, targowej, estradowej, filmowej, rozrywkowej i rekreacyjnej, fotograficznej i fizjoterapeutycznej.
 • Gowin: Co najmniej 20 mld zł trafi do polskich firm z Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego

  Gowin: Co najmniej 20 mld zł trafi do polskich firm z Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego

  Co najmniej 20 mld zł trafi do polskich firm z Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że nowy fundusz nie zawiera tzw. kopert narodowych, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 • "Rzeczpospolita": Żółta strefa bije w biznes

  "Rzeczpospolita": Żółta strefa bije w biznes

  ​Przedsiębiorcy z branż, które najmocniej ucierpiały przez COVID-19, apelują o pomoc, na przykład ulgi podatkowe - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita", zauważając że żółta strefa w całym kraju oznacza mniej ludzi w barach i restauracjach oraz skrócenie ich godzin pracy.
 • Koniec tarcz rządowych groźny dla małych firm

  Koniec tarcz rządowych groźny dla małych firm

  Polskie przedsiębiorstwa mają duże problemy finansowe, ale ostatnio upada niewiele więcej firm niż rok temu. Ta nieduża różnica wynika głównie z osłony, jaką przedsiębiorcy otrzymali w ramach rządowych tarcz antykryzysowych. Jednak tarcze przestaną wkrótce działać. Tymczasem ponad połowa małych i średnich firm skarży się, że ich klienci nieterminowo płacą za produkty lub usługi.
 • Tarcza antykryzysowa w sprawach pracowniczych w opinii urzędów

  Tarcza antykryzysowa w sprawach pracowniczych w opinii urzędów

  ​Wraz z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie epidemii, zaczęto wprowadzać przepisy antykryzysowe związane z tymi stanami. Przepisy te, zwane tarczą antykryzysową, zmodyfikowały ogólne regulacje prawa pracy lub wprowadziły nowe rozwiązania prawne, obowiązujące w czasie epidemii. W wielu przypadkach ich wdrożenie w praktyce budziło wątpliwości, konieczne więc były opinie urzędów.