pomoc

Artykuły - Pomoc (195)

 • Internet pomaga ocalić firmę w czasie pandemii

  Internet pomaga ocalić firmę w czasie pandemii

  Gdy zarządzono tzw. lock down, pierwsze o czym pomyślała Anna Przybylska, która prowadzi szkołę rodzenia Koala w Krakowie, to że nie może zostawić na lodzie swoich klientów. Dlatego rozpoczęła kursy dla przyszłych rodziców przez Internet. Nie jest jeszcze pewna, czy to na dłuższą metę pozwoli utrzymać skalę biznesu, ale już teraz dzięki sieci do kursów dołączają uczestniczki z całego świata. Nawet z Nowej Zelandii.
 • Zarabiają maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Zarabiają maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Każdemu z nas raduje się serce, kiedy w Internecie ogląda bohaterskie akcje przypadkowych osób, ratujących życie bezbronnych zwierząt. Często wysyłamy nawet datki takim jednostkom. Jednak niewiele osób zdaję sobie sprawę, ile procent takich nagrań faktycznie niesie pomoc tym stworzeniom. Coraz więcej osób wykorzystuje naszą naiwność i okalecza niewinne zwierzęta, tylko po to, aby zarobić niemałe pieniądze.
 • Eveline – pielęgnacja pełna cudów

  Eveline – pielęgnacja pełna cudów

  Marka Eveline zainspirowała się egipską pielęgnacją i stworzyła krem-ratunek Egyptian Miracle, o którym mówi się, że potrafi wszystko. Czy tak jest? Sprawdźmy.
 • Jak wziąć pożyczkę szybko i bezpiecznie?

  Jak wziąć pożyczkę szybko i bezpiecznie?

  Dla nikogo nie będzie niespodzianką, że szybkość otrzymania pieniędzy, na jaką pozwala skorzystanie z oferty pozabankowych firm pożyczkowych, jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wzrostu popularności tego rozwiązania. W kryzysowej sytuacji, kiedy dodatkowe środki potrzebne są nam możliwie jak najszybciej, wybór chwilówki jest po prostu wygodniejszy, niż poświęcanie czasu na załatwianie formalności w banku.
 • Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie tuż-tuż

  Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie tuż-tuż

  Nowelizacja ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej wprowadza nową kategorię pomocy - nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Darmowa pomoc będzie udzielana każdemu, kto złoży oświadczenie, że nie stać go na pomoc rynkową. Pomocy natomiast nie otrzyma osoba prowadząca działalność gospodarczą.
 • Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną dla polskich kopalń

  Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną dla polskich kopalń

  Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że zatwierdziła wart 5 mld złotych program wsparcia dla zamykanych kopalni w Polsce. KE uznała, że potencjalne zaburzenia konkurencji w wyniku pomocy publicznej będą ograniczone.
 • Państwo pomoże osobom z kredytem z tzw. starego portfela

  Państwo pomoże osobom z kredytem z tzw. starego portfela

  Pomoc ze strony państwa dla obywateli oraz spółdzielni mieszkaniowych, którzy na przełomie transformacji ustrojowej zaciągnęły kredyty mieszkaniowe, tzw. starego portfela - to cel rozporządzenia opublikowanego w piątek na stronach RCL.
 • Unijni producenci e-rowerów pod presją Chin liczą na pomoc KE

  Unijni producenci e-rowerów pod presją Chin liczą na pomoc KE

  Unijni producenci wspomaganych elektrycznie rowerów skarżą się do KE na chińską konkurencję. Mają nadzieję, że Bruksela pomoże w zahamowaniu napływu do Europy tanich subsydiowanych e-bike'ów. Na pozytywny obrót sprawy liczy też polski, raczkujący przemysł.
 • Parkujesz - pomagasz potrzebującym dzieciom

  Parkujesz - pomagasz potrzebującym dzieciom

  Są dzieci, które już od najmłodszych lat zmagają się z trudnościami codzienności i każdego dnia walczą o godne życie. Są również ludzie, którzy sprawiają, że na ich twarzach częściej pojawia się uśmiech. W dniach 12-14 kwietnia wszyscy, którzy wjadą na parking Galerii Łódzkiej wezmą udział w akcji charytatywnej „Parkujesz – pomagasz”.
 • We Włoszech najbiedniejsze rodziny otrzymają co miesiąc 400 euro

  We Włoszech najbiedniejsze rodziny otrzymają co miesiąc 400 euro

  Włoski rząd postanowił wesprzeć najbiedniejsze rodziny zapomogą w wysokości 400 euro miesięcznie. Jutro senat przyjmie ustawę w tej sprawie.

Filmy - Pomoc (128)

 • Kierowcy poją napotkanego na drodze wilka. Był bardzo spragniony

  Dwóch kierowców, podróżując przez odludne i suche tereny spotkało na swojej drodze wilka. Zatrzymali się, żeby zrobić zdjęcie. Jakie było ich zdziwienie, gdy zwierzę wskoczyło do samochodu. Upał tego dnia był tak męczący, a wilk zmęczony, że musiał poszukać schronienia. Kierowcy niewiele myśląc zaczerpnęli kubełek wody i przytrzymując zwierzę, wlali mu ją do pyska.
 • Indyjskie kuchnie wydają posiłki tysiącom robotników

  Kuchnia w indyjskim mieście Bengaluru wydaje posiłki najbiedniejszym. Blokada kraju, wprowadzona w ostatnim tygodniu, dotknęła wszystkich. Jednak najmocniej, pracujących na tzw. dniówkach. Robotnicy żyjący z wypłacanej z dnia na dzień pensji zostali teraz bez środków do życia. Często migrują za pracą z odległych regionów. Teraz nie mogą wrócić do swoich rodzinnych miast i wsi. Priorytetem dla władz jest ich nakarmienie. Robią to zarówno rządowe jak i pozarządowe organizacje.
 • Orangutan pomógł zdezynfekować zoo w Australii. Kraj walczy z pandemią koronawirusa

  Orangutan o imieniu Puteri złapał gąbkę i pomógł w myciu zoo w Perth, w obliczu pandemii COVID-19 w Australii. Placówka została zamknięta 24 marca po tym, jak rząd Australii zdecydował się na wprowadzenie nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 • Akcja ratunkowa na ruchliwej drodze. Pomocy potrzebowała gromadka psów

  Do niecodziennej sytuacji doszło na amerykańskiej drodze. Przy dużym ruchu jedno z aut zatrzymało się na jezdni, a ze środka wyszła kobieta. Dopiero po chwili osoba jadąca z tyłu dostrzegła, że po ulicy błąkają się psy, a kobieta stara się im pomóc. Trwało to chwilę, ale w końcu udało się zagonić wesołą, choć pewnie mocno przestraszoną gromadkę do samochodu, a później odwieźć w bezpieczne miejsce.