pomidor

Artykuły - Pomidor (13)

 • Pomidory dla cery trądzikowej

  Pomidory dla cery trądzikowej

  Sezon na pomidory trwa w najlepsze. Jemy je w sałatkach, warzywnych daniach, zapiekankach. Ale warzywo to jest sprzymierzeńcem także w leczeniu uporczywej dolegliwości - trądziku.
 • Pora na pomidora

  Pora na pomidora

  Jak prawidłowo żywić dzieci? O tym przede wszystkim powinni wiedzieć rodzice.
 • Pomidor - tanie warzywo, które uratuje cię przed rakiem

  Pomidor - tanie warzywo, które uratuje cię przed rakiem

  Jeszcze nie tak dawno popularna była gra w pomidora. Wygrywał ten, kto na każde, nawet najbardziej absurdalne pytanie odpowiadał "pomidor". I miał rację: pomidor wpływa na poprawę metabolizmu, pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych.
 • Polacy chętnie jedzą pomidory i ogórki

  Statystyczny Polak w tym roku zje ponad 100 kg warzyw i ich przetworów, czyli trochę mniej niż w poprzednich latach. Najchętniej sięgamy po pomidory i ogórki - poinformowała Irena Strojewska z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
 • Gdzie z komina dymi, tam pomidor rośnie

  Gdzie z komina dymi, tam pomidor rośnie

  Przy największych elektrowniach węglowych powstaną gigantyczne uprawy pomidorów. To dwa tysiące nowych miejsc pracy i sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Ale czy warzywa będą smaczne? - docieka "Metro".
 • Pomidory, czyli nie tylko o polskich dziurach

  Pomidory, czyli nie tylko o polskich dziurach

  Co wspólnego mają ze sobą pomidory i dziury w drogach? I jedne, i drugie były kiedyś zjawiskiem sezonowym.
 • Król pomidorów kontra słoneczna Shakira

  Król pomidorów kontra słoneczna Shakira

  Sprawdzamy, co na długie październikowe wieczory przygotowały muzyczne wytwórnie. W najbliższych dniach ukażą się m.in. premierowe płyty kolumbijskiej gwiazdy Shakiry, weteranów Joe Cockera, Carlosa Santany, Eltona Johna oraz świąteczny album Mariah Carey z kolędami i piosenkami bożonarodzeniowymi.
 • Przekręt na pomidorach

  Dziewięć osób oskarżyła we wtorek Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ o udział w oszustwie, związanym z hurtowym handlem pomidorami.
 • Nie rzucać pomidorami

  Nie rzucać pomidorami

  Anita Lipnicka i John Porter definitywnie wykluczają możliwość powrotu do wspólnego śpiewania.
 • Wyłudzenia dużych dostaw pomidorów

  Do pięciu zwiększyła się liczba osób zatrzymanych w związku z prowadzonym w Białymstoku śledztwem, dotyczącym grupy oszustów wyłudzających duże dostawy pomidorów, podszywając się pod jednostki wojskowe - poinformowała policja.

Filmy - Pomidor (2)

 • Rzucili gorylowi pomidora. Finał zdumiewa

  Bohaterem nagrania jest 36-letni goryl z jednego z zoo w Anglii. Zwierzę na początku zachęcał wszystkich odwiedzających, aby ci rzucili mu jedzenie. Kiedy w końcu jeden z turystów zrobił to, ten popisał się niesamowitym refleksem i złapał pomidora.
 • Jak usunąć skórkę z pomidora?

  Jak pozbyć się skórki z pomidora? Ta potrafi być uciążliwa, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z odmianą o twardej, mocnej skórce, która może nawet powodować kłopotliwe dolegliwości! Usunięcie skórki z pomidora wcale nie musi być trudne i nie musi oznaczać, że czerwony pomidorek koniecznie musi zamienić się w papkę - oto genialny poradnik dla niezaawansowanych!