południe

Artykuły - Południe (1144)

 • Krok bliżej do korytarza gazowego Północ-Południe

  Krok bliżej do korytarza gazowego Północ-Południe

  Krok bliżej do korytarza gazowego Północ-Południe. Polska i Dania zakończyły przygotowania do procedury, która pokaże zainteresowanie przepustowością gazociągu Baltic Pipe. Gaz System dodatkowo poinformował o podpisaniu umowy na budowę ponad 150 km nowych gazociągów w województwie wielkopolskim i dolnośląskim.
 • Na południe

  Eurodolar zmierza wytrwale na południe, niczym bohater emitowanego w latach 90. serialu pod takim właśnie tytułem. Tam jednak chodziło o rajd z Kanady do USA, tutaj natomiast w grę wchodzą USA i strefa euro. W tym drugim regionie trwa już operacja QE, czyli skup obligacji państwowych (ale i prywatnych). To czynnik pro-inflacyjny, zmniejszający wartość pieniądza. Można do tego dodać też i to, że wczoraj słaba okazała się dynamika zarówno importu, jak i eksportu w Niemczech, a do tego obniżono jeszcze grudniowy wynik eksportu w ramach rewizji.
 • Wiemy jak będzie wyglądać Mińska 14

  Spółka 2C Partners przedstawiła projekt rewitalizacji kolejnej kamienicy na warszawskiej Pradze Południe.
 • 2C Partners zamierza nabyć za 1,42 mln zł kolejną kamienicę w Warszawie

  2C Partners, jedyna spółka specjalizująca się w rewitalizacji i restrukturyzacji kamienic notowana na warszawskiej giełdzie, planuje nabyć kamienicę przy ulicy Czapelskiej 24A na Pradze Południe.
 • Czechy przeciwne zakupom gazu dla UE przez jeden organ

  Czechy przeciwne zakupom gazu dla UE przez jeden organ

  Rząd w Pradze uważa, że Czechy nie powinny popierać naszego pomysłu stworzenia jednego organu do zakupów gazu dla Unii Europejskiej. Mogłyby jednak poprzeć dobrowolne łączenie się prywatnych grup w celu takowych zakupów.
 • PISM: Gazowy korytarz Północ-Południe może być geopolitycznym przełomem

  PISM: Gazowy korytarz Północ-Południe może być geopolitycznym przełomem

  Uruchomienie w Europie Środkowej gazowego korytarza Północ-Południe, czyli połączenia gazowego od Świnoujścia po Krk w Chorwacji, może doprowadzić do geopolitycznego przełomu w całym regionie - ocenia Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
 • Kiedy poznamy tajemnicę Szybu Południowego?

  Kiedy poznamy tajemnicę Szybu Południowego?

  Tajemnica związana z Szybem Południowym nieistniejącej już dzisiaj kopalni Miechowice rozpala wyobraźnię badaczy i poszukiwaczy już od przeszło 50 lat. Prace przy jego budowie rozpoczęto w roku 1907, a do użytku oddany został w 1911, pełniąc rolę szybu wentylacyjnego i częściowo zjazdowego.
 • Prąd z Polski może popłynąć na południe

  Prąd z Polski może popłynąć na południe

  W kwietniu zapadną decyzje dotyczące łączenia polskiego rynku energii z rynkami południowymi - czeskim, słowackim i węgierskim oraz rumuńskim. Operatorzy tych systemów analizują, w jaki sposób można połączyć giełdy. Dzięki temu będzie możliwe przesyłanie prądu po niższych stawkach pomiędzy poszczególnymi krajami.
 • Energomontaż-Południe - sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu

  Energomontaż-Południe - sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu

  Upadłość spółki Energomontaż-Południe z możliwością zawarcia układu ogłosił w piątek Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach. Sąd postanowił o utrzymaniu zarządu własnego spółki oraz wyznaczył nadzorcę sądowego.
 • Czekamy na Grecję

  Rynek eurodolara kieruje się na południe w obawie przed jutrzejszą publikacją danych o liczbie obligacji zgłoszonych do wymiany. Złoty umocnił się w czwartek do głównych walut.