polskie wino

Artykuły - Polskie wino (6)

 • Polacy przekonują się do wina

  Polacy przekonują się do wina

  Rynek wina w Polsce jest jeszcze na początkowym etapie rozwoju, ale dynamicznie rośnie. Sprzedaż rokrocznie zwiększa się o 5-6 proc. Potencjał krajowego rynku jest bardzo duży. Przeciętny Francuz wypija rocznie 50 litrów wina, tymczasem Polak konsumuje zaledwie 6 litrów.
 • Ekonomista: Klimat sprzyja produkcji polskich win

  Ekonomista: Klimat sprzyja produkcji polskich win

  Wina produkowano w Polsce już tysiąc lat temu. Klimat sprzyja winiarstwu także teraz, dlatego polscy naukowcy poświęcają liczne badania uprawom winorośli tak, aby były one ekologiczne i opłacalne - mówi dr hab. Mariusz Maciejczak z SGGW w Warszawie.
 • Polskie wina smakują za granicą

  Polskie wino można już kupić m.in. w Nigerii, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Libanie - informuje "Rzeczpospolita".
 • Polskie wino do trybunału

  Polskie wino do trybunału

  Winiarze chcą zaskarżyć polski rząd do trybunału w Strasburgu. Mają już dość czekania na zmianę przepisów dopuszczającą legalną sprzedaż wina z krajowych plantacji. W ostatnich latach winiarstwo w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie.
 • Polskie wino wnet trafi do sklepów

  Polskie wino wnet trafi do sklepów

  To nie żart. Obok win bułgarskich, węgierskich, włoskich i niemieckich w sklepach pojawi się wkrótce konkurencja z polskich winnic.
 • Nie tylko "jabol"

  Nie tylko "jabol"

  Polskie wino kojarzy się przede wszystkim z "patykiem", "prostym winem", "siarą", jednym słowem - z kwaśnym bełtem. Zakładanie winnic wydaje się więc kuriozalnym pomysłem. Ci, którzy spróbowali, traktują to albo jak hobby, albo jak szansę na dochodowy interes.