Polskie Stronnictwo Ludowe

Synonimy:
PSL,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polskie Stronnictwo Ludowe (1892)

 • "DGP": Na niższe stawki VAT poczekamy

  "DGP": Na niższe stawki VAT poczekamy

  Obowiązujące podwyższone stawki VAT staną się normą, za to mają być automatycznie obniżane w czasie gospodarczej prosperity - taki wariant zmian w przepisach jest rozważany w Ministerstwie Finansów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • ​#samiswoi. Tak PSL walczy z PiS

  ​#samiswoi. Tak PSL walczy z PiS

  W ramach akcji #samiswoi Polskie Stronnictwo Ludowe na Twitterze wyciąga zarobki samorządowców Prawa i Sprawiedliwości w spółkach Skarbu Państwa. Ludowcy w ten sposób walczą o samorządy przed jesiennymi wyborami i zapowiadają kolejne odsłony akcji.
 • W. Kosiniak-Kamysz: Nie odpuścimy sprawy emerytur

  W. Kosiniak-Kamysz: Nie odpuścimy sprawy emerytur

  Prezes PSL zapowiada dalszą walkę o zwolnienie emerytur ze wszystkich składek. Projekt ludowców miał być rozpatrywany wczoraj, jednak posiedzenie Sejmu zostało przerwane i będzie wznowione we wtorek.
 • Projekt PSL "emerytura bez podatku"

  Projekt PSL "emerytura bez podatku"

  Projekt autorstwa PSL "emerytura bez podatku" przewiduje zniesienie podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne osobom pobierającym emeryturę lub rentę.
 • PSL chce obniżenia wieku emerytalnego dla rolników

  PSL chce obniżenia wieku emerytalnego dla rolników

  PSL popiera obywatelski projekt ustawy zakładający obniżenie wieku emerytalnego dla rolników do 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn. Jak poinformowano pod wnioskiem o powołanie komitetu ws. inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie zebrano już 12 tys. podpisów.
 • PSL chce jednorazowego dodatku do świadczeń emerytalno-rentowych

  PSL chce jednorazowego dodatku do świadczeń emerytalno-rentowych

  PSL chce jednorazowego dodatku - wypłacanego w grudniu - do świadczeń emerytalno-rentowych. Według szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza jest to możliwe już w tym roku; zapowiedział, że projekt zostanie złożony do marszałka w piątek.
 • PSL komentuje reformę edukacji: Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem

  PSL komentuje reformę edukacji: Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem

  Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do reformy edukacji, mówiąc, że PSL zrobi wszystko, aby dzieci, które rozpoczynają rok szkolny, rodzice i nauczyciele oraz samorządy, które organizują nauczanie, czuły się bezpiecznie i miały jak najlepsze warunki edukacji, pracy i rozwoju. "Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem" - dodał.
 • PSL chce, by prezydent zawetował ustawę o KRS, sądach powszechnych i SN

  PSL chce, by prezydent zawetował ustawę o KRS, sądach powszechnych i SN

  Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w środę, że jego partia chce, by prezydent zawetował ustawę o KRS, o ustroju sądów powszechnych oraz obecnie procedowaną ustawę o Sądzie Najwyższym. Dodał, że nie da się przyjąć "dobrych" ustaw takiej atmosferze, jaka obecnie panuje w Sejmie.
 • Kosiniak-Kamysz: PSL wycofa się z komisji weryfikacyjnej jeśli będzie to polityczny teatr

  Kosiniak-Kamysz: PSL wycofa się z komisji weryfikacyjnej jeśli będzie to polityczny teatr

  Jeżeli komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy będzie teatrem politycznym, PSL się z niej wycofa – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydatem partii do komisji będzie przedstawiciel klubu spoza parlamentu.
 • Wypłacić w 2017 r. emerytom i rencistom jednorazowy dodatek - PSL

  Wypłacić w 2017 r. emerytom i rencistom jednorazowy dodatek - PSL

  - PSL chce, by w 2017 r. emerytom, rencistom i osobom pobierającym świadczenia oraz zasiłki przedemerytalne wypłacony został jednorazowy dodatek w wysokości od 200 do 500 zł. Chcemy upomnieć się o tych, których obecny rząd pomija - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Filmy - Polskie Stronnictwo Ludowe (79)