Polskie Stronnictwo Ludowe

Synonimy:
PSL,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polskie Stronnictwo Ludowe (1892)

 • "DGP": Na niższe stawki VAT poczekamy

  "DGP": Na niższe stawki VAT poczekamy

  Obowiązujące podwyższone stawki VAT staną się normą, za to mają być automatycznie obniżane w czasie gospodarczej prosperity - taki wariant zmian w przepisach jest rozważany w Ministerstwie Finansów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • ​#samiswoi. Tak PSL walczy z PiS

  ​#samiswoi. Tak PSL walczy z PiS

  W ramach akcji #samiswoi Polskie Stronnictwo Ludowe na Twitterze wyciąga zarobki samorządowców Prawa i Sprawiedliwości w spółkach Skarbu Państwa. Ludowcy w ten sposób walczą o samorządy przed jesiennymi wyborami i zapowiadają kolejne odsłony akcji.
 • W. Kosiniak-Kamysz: Nie odpuścimy sprawy emerytur

  W. Kosiniak-Kamysz: Nie odpuścimy sprawy emerytur

  Prezes PSL zapowiada dalszą walkę o zwolnienie emerytur ze wszystkich składek. Projekt ludowców miał być rozpatrywany wczoraj, jednak posiedzenie Sejmu zostało przerwane i będzie wznowione we wtorek.
 • Projekt PSL "emerytura bez podatku"

  Projekt PSL "emerytura bez podatku"

  Projekt autorstwa PSL "emerytura bez podatku" przewiduje zniesienie podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne osobom pobierającym emeryturę lub rentę.
 • PSL chce obniżenia wieku emerytalnego dla rolników

  PSL chce obniżenia wieku emerytalnego dla rolników

  PSL popiera obywatelski projekt ustawy zakładający obniżenie wieku emerytalnego dla rolników do 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn. Jak poinformowano pod wnioskiem o powołanie komitetu ws. inicjatywy ustawodawczej w tej sprawie zebrano już 12 tys. podpisów.
 • PSL chce jednorazowego dodatku do świadczeń emerytalno-rentowych

  PSL chce jednorazowego dodatku do świadczeń emerytalno-rentowych

  PSL chce jednorazowego dodatku - wypłacanego w grudniu - do świadczeń emerytalno-rentowych. Według szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza jest to możliwe już w tym roku; zapowiedział, że projekt zostanie złożony do marszałka w piątek.
 • PSL komentuje reformę edukacji: Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem

  PSL komentuje reformę edukacji: Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem

  Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do reformy edukacji, mówiąc, że PSL zrobi wszystko, aby dzieci, które rozpoczynają rok szkolny, rodzice i nauczyciele oraz samorządy, które organizują nauczanie, czuły się bezpiecznie i miały jak najlepsze warunki edukacji, pracy i rozwoju. "Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem" - dodał.
 • PSL chce, by prezydent zawetował ustawę o KRS, sądach powszechnych i SN

  PSL chce, by prezydent zawetował ustawę o KRS, sądach powszechnych i SN

  Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w środę, że jego partia chce, by prezydent zawetował ustawę o KRS, o ustroju sądów powszechnych oraz obecnie procedowaną ustawę o Sądzie Najwyższym. Dodał, że nie da się przyjąć "dobrych" ustaw takiej atmosferze, jaka obecnie panuje w Sejmie.
 • Kosiniak-Kamysz: PSL wycofa się z komisji weryfikacyjnej jeśli będzie to polityczny teatr

  Kosiniak-Kamysz: PSL wycofa się z komisji weryfikacyjnej jeśli będzie to polityczny teatr

  Jeżeli komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy będzie teatrem politycznym, PSL się z niej wycofa – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydatem partii do komisji będzie przedstawiciel klubu spoza parlamentu.
 • Wypłacić w 2017 r. emerytom i rencistom jednorazowy dodatek - PSL

  Wypłacić w 2017 r. emerytom i rencistom jednorazowy dodatek - PSL

  - PSL chce, by w 2017 r. emerytom, rencistom i osobom pobierającym świadczenia oraz zasiłki przedemerytalne wypłacony został jednorazowy dodatek w wysokości od 200 do 500 zł. Chcemy upomnieć się o tych, których obecny rząd pomija - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Filmy - Polskie Stronnictwo Ludowe (80)

 • Wybory 2020. Nowy spot PSL. Nagrali wyborczą piosenkę

  "Droga Polko i Polaku, postaw wpis przy Kosiniaku" - słyszymy w refrenie wyborczej piosenki Polskiego Stronnictwa Ludowego. W nowym spocie sztabowcy Władysława Kosiniaka-Kamysza sięgnęli po stary zwyczaj nagrywania wyborczych piosenek. W spocie widzimy kandydata ludowców podczas spotkań z wyborcami, a w tle słyszymy utwór chwalący dokonania i pomysły Kosiniaka-Kamysza. "To jest piosenka, która jasno pokazuje – i tekstem i obrazem – że Władysław Kosiniak-Kamysz jest kandydatem kompromisu, który jest w stanie porozmawiać z każdym, że będzie prezydentem wszystkich i dla wszystkich Polaków. Nie czas dzisiaj na POPiSy zwalczających się stron, tylko na kandydata, który zjednoczy Polskę, który łączy a nie dzieli" - komentuje rzecznik PSL Miłosz Motyka.
 • "Nie idziemy pod rękę z antysamorządowcami". PSL nie stworzy koalicji z PiS

  Polskie Stronnictwo Ludowe nie stworzy koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w samorządach. - Nie ma mowy, by iść pod rękę z tymi, którzy od trzech lat niszczą samorząd. PiS od trzech lat pozbawia samorząd kompetencji - podkreślił poseł PSL Jakub Stefaniak. Jak zaznaczył, decyzja o nie tworzeniu koalicji nie została ludowcom narzucona przez prezesa. (TVN24/x-news)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz: Dymisja? Nie zamierzam i nie planuje

  Kiedy podaje się pan do dymisji? "Nie zamierzam i nie planuje" - odpowiada na pytanie Roberta Mazurka, szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o wynik wyborów samorządowych. "W demokracji ważne jest kto rządzi i kto jest w opozycji. Można wygrać wybory i rządzić w jednym województwie" – podkreśla. "Obroniliśmy się na wsi i poprawiliśmy wynik w miastach" - dodaje gość Porannej rozmowy w RMF FM.
 • Kosiniak-Kamysz: Nie będzie koalicji z PiS. Ta partia niszczy polski samorząd

  - Nie będzie koalicji, bo nie wchodzi się w koalicję z partią antysamorządową. PiS jest dzisiaj partią, która niszczy polski samorząd – powiedział przewodniczący PSL, Władysław Kosiniak- Kamysz, po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów samorządowych. (TVN24/x-news)