polskie piosenki

Artykuły - Polskie piosenki (21)

 • QUIZ: Czy wiesz, z piosenki którego polskiego artysty pochodzą te słowa?

  QUIZ: Czy wiesz, z piosenki którego polskiego artysty pochodzą te słowa?

  Język polski daje mnóstwo możliwości, ale jak się okazuje, nie każdy potrafi ulepić z niego logiczny i ambitny tekst. Historia rodzimej muzyki pamięta sporo przykładów, kiedy to się raczej nie udało, a słuchacz intensywnie zastanawiał się, co takiego autor miał na myśli... Sprawdź, czy wiesz, z piosenki którego wokalisty lub wokalistki pochodzą te teksty!
 • 50 lat polskiej piosenki

  50 lat polskiej piosenki

  Debiutanci i gwiazdy pierwszej wielkości wystąpią podczas jubileuszowego 50. festiwalu w Opolu. Usłyszymy "Jadą wozy kolorowe" i "Tyle słońca w całym mieście" oraz inne największe polskie przeboje ostatniego półwiecza!
 • W radiu będzie więcej polskiej muzyki

  W radiu będzie więcej polskiej muzyki

  W 2013 roku usłyszymy w eterze więcej polskich piosenek. I to w dzień , a nie nocą. Nowe prawo nakazuje przeznaczenie na ich emisję co najmniej jednej trzeciej czasu, jaki miesięcznie na antenie zajmuje muzyka.
 • 2013: Będzie więcej polskich piosenek

  2013: Będzie więcej polskich piosenek

  W 2013 r. co najmniej połowę polskojęzycznych piosenek stacje radiowe mają nadawać w godzinach 5-24. Obowiązkiem nie będą objęte m.in. programy wyspecjalizowane, dla których brak jest wystarczającej liczby audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim.
 • Anna Jantar królową polskiej piosenki!

  Anna Jantar królową polskiej piosenki!

  W plebiscycie INTERIA.PL nasi czytelnicy zdecydowali: największą ikoną polskiej piosenki jest Anna Jantar. - Odczuwam wielką dumę - mówi nam Natalia Kukulska, córka słynnej piosenkarki.
 • Wybieramy królową polskiej piosenki!

  Wybieramy królową polskiej piosenki!

  Maryla Rodowicz i jej wielkie przeboje, a może Irena Santor i jej potężny głos? Wielka diwa Violetta Villas czy współczesna autorka wyśmienitych tekstów Katarzyna Nosowska? Z okazji 50-lecia polskiej piosenki wybieramy królową - ikonę polskiej sceny muzycznej.
 • Wybierz największy polski przebój!

  Wybierz największy polski przebój!

  Spośród 100 najwyżej ocenianych polskich piosenek w stacjach serwisu RMFon użytkownicy wybiorą tę najlepszą - polski przebój wszech czasów.
 • Legenda polskiej piosenki zmarła 30 lat temu

  Legenda polskiej piosenki zmarła 30 lat temu

  30 lat temu zmarła Anna German - piosenkarka i kompozytorka, dla wielu jedna z najwybitniejszych gwiazd polskiej estrady.
 • Wielkie gwiazdy zaśpiewają polskie przeboje?

  Wielkie gwiazdy zaśpiewają polskie przeboje?

  Czesław Niemen i Seweryn Krajewski na światowych listach przebojów? Michał Urbaniak uważa, że to możliwe. Polsko-amerykański jazzman zamierza nagrać polskie piosenki z amerykańskimi gwiazdami.
 • Wojciech Młynarski o "żenująco niskim poziomie" polskiej piosenki

  Wojciech Młynarski o "żenująco niskim poziomie" polskiej piosenki

  Wybitny polski poeta, satyryk, autor tekstów piosenek Wojciech Młynarski bardzo krytycznie ocenia kondycję polskiej sceny muzycznej i kabaretowej.

Filmy - Polskie piosenki (1)