polskie meble

Artykuły - Polskie meble (14)

 • Wartość eksportu polskich mebli wzrosła do 5,88 mld euro

  Wartość eksportu polskich mebli wzrosła do 5,88 mld euro

  Wartość wyeksportowanych z Polski mebli po trzech kwartałach tego roku wzrosła do 5,88 mld euro z 5,47 mld euro rok wcześniej, czyli o 7,6 proc. - wynika z najnowszego "Biuletynu eksportera mebli", przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych (CAB).
 • Polskie meble podbijają zagraniczne rynki

  Polskie meble podbijają zagraniczne rynki

  Polska jest szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie - poinformował w poniedziałek dyrektor Biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Michał Strzelecki. Według szacunków wartość produkcji mebli w 2016 r. osiągnęła 42,45 mld zł.
 • Polskie meble liczą się na świecie

  Polskie meble liczą się na świecie

  Wartość eksportu polskich mebli w 2014 roku wyniosła ponad 8 mld euro - poinformował wczoraj dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Marek Adamowicz.
 • Niemcy zazdrośni o polskie meble

  Niemcy zazdrośni o polskie meble

  Kontakty międzynarodowe to nie tylko patetyczne słowa o braterstwie i wyreżyserowane dla PR-owskich celów gesty. Często ukrywają one zaciętą biznesową rywalizację, w której gracze w imię swoich interesów dopuszczają się ciosów poniżej pasa. Najświeższego przykładu tej gorzkiej prozy życia dostarczają polsko-niemieckie stosunki gospodarcze. Przegrywający walkę o rodzimego klienta meblarze zza Odry wzywają na pomoc Komisję Europejską.
 • Eksport zwolni w połowie roku?

  Eksport zwolni w połowie roku?

  W ubiegłym roku konsumenci zza granicy za polskie towary zapłacili aż 152,8 mld euro. To eksportowy rekord. Bieżący rok zapowiada się równie dobry. Na potęgę wysyłamy za granice owoce i warzywa, jachty luksusowe, obuwie, biżuterię z bursztynów, kosmetyki, sprzęt AGD i telewizory. Europejczycy pokochali polskie meble, autobusy, tramwaje i rowery, okna i drzwi.
 • Eksperci: Polska jest potęgą meblarską

  Eksperci: Polska jest potęgą meblarską

  Polska jest czwartym na świecie eksporterem mebli; wyprzedzają nas jedynie Chiny, Niemcy i Włochy. Wartość eksportu polskich mebli w 2013 roku powinna wzrosnąć do 6,9 mld euro wobec 6,6 mld w ub.r. - szacują eksperci, z którymi rozmawiała PAP.
 • Należy wykreować markę polskiego meblarstwa

  Należy wykreować markę polskiego meblarstwa

  Należy wykreować markę polskiego meblarstwa i sprawić, by polskie meble były bardziej rozpoznawalne na rynkach światowych - uważa prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Jacek Twaróg. Liczy, że program wsparcia resortu gospodarki w tym pomoże.
 • Polskie meble tracą miliardy

  Polskie meble tracą miliardy

  "Puls Biznesu" napisał, że polskie meble nie mają marki, gdyż krajowi producenci ignorują projektantów. Krajowe wyroby są dwa razy tańsze niż niemieckie czy włoskie, a to powoduje, że nasi producenci tracą miliardy.
 • "PB": Polskie meble eksportem stoją

  W niewielu sektorach gospodarki jesteśmy tak silni, jak w produkcji mebli - oznajmia "Puls Biznesu".
 • Polskie meble na światowych salonach

  Pierwszy raz w historii nasze firmy wystawią swoje produkty w prestiżowych halach targów meblarskich w Mediolanie - oznajmia z dumą "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Polskie meble (1)

 • Polskie meble podbijają świat

  Polski przemysł meblarski należy do ścisłego grona liderów produkcji mebli na świecie. Oficjalne dane statystyczne zbierane z poszczególnych państw wskazują, że w ostatnich latach Polska awansowała z 10 miejsca na pozycję 6 na świecie w produkcji mebli w ujęciu wartościowym. Mimo, że sprzedajemy coraz więcej, to na naszych meblach nie zarabiamy tak dużo jak inni. - My, jako branża, przy tak bardzo dobrych wynikach nie osiągamy dużych marż na naszych meblach. To trzeba poprawić i nad tym branża będzie pracowała w najbliższym czasie – mówi Michał Strzelecki, dyrektor biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli (OIGPM).