polskie lasy

Artykuły - Polskie lasy (7)

 • Polskie lasy przyciągają dużych inwestorów

  Polskie lasy przyciągają dużych inwestorów

  Polska przyciąga dużych inwestorów z branży przemysłu drzewnego. Lokalne firmy często nie są w stanie sprostać tej konkurencji.
 • Świat powinien się zainteresować projektem leśnych gospodarstw węglowych

  Świat powinien się zainteresować projektem leśnych gospodarstw węglowych

  Świat i Europa powinny zainteresować się naszym projektem leśnych gospodarstw węglowych (LGW) - podkreślił w Poznaniu minister środowiska Jan Szyszko. Przedsięwzięcie ma być polskim sposobem na uzyskanie neutralności klimatycznej. Pochłanianie jest tak samo ważne, jak redukcja emisji.
 • Polskie lasy spłoną... za Odrą

  Polskie lasy spłoną... za Odrą

  Polskie drewno spalają niemieckie elektrownie. Branża drzewna alarmuje, że wywóz surowca za Odrę rośnie lawinowo, a to przekłada się na cenę, jaką płacą za drewno na przykład wytwórcy mebli.
 • Polskie lasy pójdą pod młotek albo topór

  Polskie lasy pójdą pod młotek albo topór

  To, co zamierza zrobić rząd Donalda Tuska z nasza firmą, to skandal - twierdzą leśnicy z Solidarności. Przedsiębiorstwo może zbankrutować, a polskie lasy pójdą pod młotek albo piłę.
 • Płoną polskie lasy

  Upalna pogoda, brak deszczu, wreszcie podpalenia - to przyczyny rosnącej liczby pożarów w polskich lasach - poinformowali na konferencji przedstawiciele Lasów Państwowych (LP).
 • Polskie lasy zagrożone

  Osiem procent - taki poziom wilgotności ściółki leśnej zanotowali dzisiaj strażacy z Zielonej Góry. To w Lubuskiem tegoroczny rekord. Ściółka w lasach jest tak sucha, że wystarczy mała iskra, by w kilka minut powstał gigantyczny pożar.
 • Absolwenci szkół leśnych i bezrobotni będą sprzątać polskie lasy

  Dwa tysiące absolwentów szkół leśnych i całą rzeszę bezrobotnych zamierza zatrudnić minister środowiska do wielkiej akcji sprzątania polskich lasów. Zbieranie śmieci rozpoczęłoby się od ciągów wzdłuż największych dróg krajowych.

Filmy - Polskie lasy (1)

 • Polska liderem pod względem powierzchni lasów

  Polska należy do państw o największej powierzchni lasów. Już teraz zajmują one ponad 9,3 mln ha, a liczba ta będzie rosła. – W perspektywie 2020 roku 30 proc. powierzchni Polski to będą lasy – deklaruje Marcin Korolec, minister środowiska. Jego zdaniem, skorzysta na tym m.in. przemysł meblarski i papierniczy.