Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

Artykuły - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (410)

 • KGHM kupi więcej gazu od PGNiG

  KGHM kupi więcej gazu od PGNiG

  KGHM podpisało z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem dodatkowy kontrakt, zwiększający dostawy gazu ziemnego. Szacunkowa wartość umowy wynosi około 190 mln zł.
 • Mają powstać węglowe dywizje - oto założenia programu dla górnictwa do 2030 roku

  Mają powstać węglowe dywizje - oto założenia programu dla górnictwa do 2030 roku

  Program dla górnictwa na lata 2016-2030 zakłada między innymi możliwość utworzenia Górnośląskiej Dywizji Węgla Energetycznego na bazie połączonych PGG z KHW oraz Węglokoksu Kraj - dowiedział się portal wnp.pl. W programie przewidziano szczególne znaczenie górnictwa węgla kamiennego w kształtowaniu potencjału wytwórczego polskiej elektroenergetyki.
 • PGNiG przystępuje do Międzynarodowego Centrum Doskonałości

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA staje się częścią eksperckiej instytucji, która działa pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Współpraca w ramach Centrum ma przyczynić się do rozwoju nowych metod odzyskiwania i gospodarczego wykorzystania metanu jako surowca energetycznego.
 • Pierwsza dostawa LNG z Kataru dotarła do Polski

  Pierwsza dostawa LNG z Kataru dotarła do Polski

  Statek z pierwszym transportem skroplonego gazu ziemnego przypłynął 11 grudnia br. do terminalu LNG w Świnoujściu. Dostawcą surowca jest Qatargas Operating Company Limited.
 • PGNiG szuka ropy w Niemczech

  PGNiG szuka ropy w Niemczech

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło prace wiertnicze w Markische Heide-1 we wschodnich Niemczech - poinformowała w poniedziałek spółka. Polski potentat szuka tam ropy.
 • PGNiG otwiera kopalnię gazu w Pakistanie

  PGNiG otwiera kopalnię gazu w Pakistanie

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzyło swoją pierwszą kopalnię gazu w Pakistanie. Spółka zamierza w pełni zagospodarować złoża Rehman i Rizq, co pozwoli jej ośmiokrotnie zwiększyć wydobycie gazu z koncesji Kirthar.
 • Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Jerzy Kurella objął kierowanie koncernem energetycznym Tauron, pomimo że obowiązuje go zakaz konkurencji z jego poprzednim pracodawcą - ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda. Poprzednio Kurella był wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
 • PGNiG odkryło nowe złoże ropy naftowej i gazu ziemnego w Norwegii

  PGNiG Upstream International (PGNiG UI), spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, będąca partnerem na koncesji produkcyjnej Gina Krog, zakończyła wiercenie otworu poszukiwawczego zlokalizowanego na szelfie norweskim.
 • Za trzy miesiące ropa z PGNiG w Lotosie

  Rafineria Grupy Lotos przerabiać będzie od stycznia 2015 r. w Gdańsku polską ropę naftową wydobywaną przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Głównie z nowej kopalni w Lubiatowie. Ropa naftowa będzie dowożona do rafinerii koleją. Na terenie rafinerii trwa budowa kolejowego terminalu rozładunkowego dla ropy naftowej oraz ciężkiej pozostałości po jej przerobie.
 • PGNiG żąda wyjaśnień i odszkodowania od Rosjan

  PGNiG żąda wyjaśnień i odszkodowania od Rosjan

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo żąda wyjaśnień i odszkodowania od Rosjan - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Spółka wysłała w tej sprawie pismo do Gazpromu, który od zeszłego tygodnia wysyła do Polski mniej gazu, niż PGNiG zamawia. Spółka nie ujawnia wysokości odszkodowania, którego żąda.

Filmy - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (2)

 • Woźniak: Liczymy na wysoki zwrot z inwestycji w innowacje

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do 2022 r. planuje zainwestować w prace badawczo-rozwojowe i innowacje 680 mln zł ze środków własnych.
 • Rekordowe wydobycie ropy naftowej w PGNiG. Firma zarobiła w zeszłym roku 1,9 mld złotych

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dzięki podwojeniu wydobycia i sprzedaży ropy naftowej osiągnęło w ubiegłym roku zysk netto w wysokości 1,92 mld zł. Grupa dysponuje najwyższymi zapasami gazu ziemnego w historii, ale wciąż notuje ujemną marżę ze sprzedaży gazu. – Największy udział w zysku EBITDA, na poziomie 60 proc., ma segment poszukiwania i wydobycia, w który zamierzamy inwestować zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. rozwijając projekt norweski. Restrukturyzujemy segment dystrybucji, tak, by w przyszłości pomagał generować wyższy wynik EBITDA i miał w nim większy udział – mówi Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.