polskie banki

Artykuły - Polskie banki (153)

 • UOKiK: Zmiana stóp procentowych powinna wpływać na oprocentowanie kredytów

  UOKiK: Zmiana stóp procentowych powinna wpływać na oprocentowanie kredytów

  Zmiana stóp procentowych powinna każdorazowo wpływać na zmianę oprocentowania kredytów opartych o np. WIBOR - przekonuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • ZBP: Przedłużenie kwarantanny może spowodować ryzyko upadłości banków

  ZBP: Przedłużenie kwarantanny może spowodować ryzyko upadłości banków

  Przedłużenie narodowej kwarantanny może, w skrajnych przypadkach spowodować ryzyko upadłości banków - napisał Związek Banków Polskich w suplemencie do raportu Banki 2019.
 • KNF powinna monitorować wpływ koronawirusa na banki

  KNF powinna monitorować wpływ koronawirusa na banki

  Komisja Nadzoru Finansowego powinna ściśle monitorować charakter i zakres wpływu epidemii na zdolność banków do świadczenia usług finansowych i okresowo sprawozdawać ważne ustalenia w tym zakresie Komitetowi Stabilności Finansowej - poinformował NBP w poniedziałkowym komunikacie.
 • Pekao: biznes rośnie, ale spada rentowność

  Pekao: biznes rośnie, ale spada rentowność

  Bank Pekao mówi: biznes idzie nam świetnie. Jego dochody wzrosły w zeszłym roku o 12 proc. a wartość udzielonych kredytów - o 15 proc. A mimo to rentowność banku spadła do 9,5 proc., a to mniej niż bank planuje w trzyletniej strategii, która kończy się w tym roku.
 • Polskie banki coraz słabsze w europejskiej stawce

  Polskie banki coraz słabsze w europejskiej stawce

  Ponad 10 lat po kryzysie europejskie banki zaczynają dochodzić do siebie. Polskie są coraz słabsze, mimo że właśnie minęliśmy szczyt koniunktury - wynika z analiz agencji ratingowej Fitch. Ich największym problemem jest to, że mało zarabiają, a za rogiem czai się gospodarcze spowolnienie.
 • O 70 proc. więcej Ukraińców korzysta z usług polskich banków

  O 70 proc. więcej Ukraińców korzysta z usług polskich banków

  Jak wynika z "Barometru Imigracji Zarobkowej", w II połowie 2018 r. liczba Ukraińców korzystających z usług polskich banków wzrosła aż o 70 proc. w porównaniu do I połowy roku. Eksperci Personnel Service wskazują, że to konsekwencja rozwoju oferty usług dostosowanych do potrzeb naszych sąsiadów ze Wschodu.
 • Przetasowania wśród banków nad Wisłą!

  Przetasowania wśród banków nad Wisłą!

  Lawina przejęć w polskim sektorze bankowym spowodowała, że banków ubywa. Na razie nie oznacza to jednak wcale, że stracą na tym klienci. Przeciwnie, konkurencja pomiędzy największymi graczami może się zaostrzyć.
 • Internetowy Kantor Walutowy eksportowym produktem Alior Banku

  Internetowy Kantor Walutowy eksportowym produktem Alior Banku

  Polskie banki znane są z innowacyjności. Nie dziwi zatem fakt, że wprowadzają swoje rozwiązania poza granicami naszego kraju. Przykład? Usługi oferowane klientom w Rumunii przez Alior Bank wspólnie z Telekom Romania, w tym dobrze znany u nas internetowy Kantor Walutowy.
 • Największy polski bank stara się jeszcze szybciej rosnąć

  Największy polski bank stara się jeszcze szybciej rosnąć

  Dla banków nadszedł najlepszy czas na udzielanie kredytów. A zwłaszcza kredytów konsumentom. Wszystkie instytucje walczą o tę część rynku i to właśnie od konsumentów zależą teraz ich wyniki. Największy, PKO Bank Polski, osiągnął po trzech kwartałach najlepsze wyniki w całym sektorze i odrobinę lepsze niż rok wcześniej.
 • Atak na polski sektor bankowy - komentarz eksperta

  Atak na polski sektor bankowy - komentarz eksperta

  Wszystko wskazuje na to, że polski sektor bankowy padł ofiarą największego w historii ataku. O komentarz do całej sprawy poprosiliśmy Leszka Tasiemskiego z firmy F-Secure.

Filmy - Polskie banki (3)

 • Polski system bankowy

  Katarzyna Karpa-Świderek: Polski system bankowy jest stabilny. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy grozi nam utrata oszczędności?

  Co dzieje się z oszczędnościami, kredytami i lokatami, gdy bank upada? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Trzy polskie banki mają problem ze współczynnikiem wypłacalności

  Trzy polskie banki komercyjne nie spełniają wymaganego przez KNF poziomu współczynnika wypłacalności na poziomie 12 proc. Jeden ma problem z drugim ważnym kryterium kapitałowym – współczynnikiem Tier 1, który nie powinien być niższy niż 9 proc. Choć polski sektor bankowy wydaje się bezpieczny, to zdaniem Andrzeja Reicha, dyrektora w KNF i członka zarządu EBA, jego wypłacalność jest niższa od unijnej średniej.