Polskie

Artykuły - Polskie (10055)

Filmy - Polskie (4)

 • Nowy dyrektor "Trójki"

  Zmiany w Programie Trzecim Polskiego Radia. Nowym dyrektorem został wieloletni dziennikarz "Trójki" Piotr Strzyczkowski.
 • T. Komenda wyjdzie na wolność. Sąd zwolnił go po 18 latach z odbywania reszty 25-letniej kary

  Sąd penitencjarny przy sądzie okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolnił z odbywania kary Tomasza Komendy, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Według prokuratury, mężczyzna nie popełnił tej zbrodni. Prokurator złożył wniosek do sądu o przerwę w odbywaniu kary. Sędzia jednak ten wniosek odrzucił. – Prokuratura powołała się na przesłanki humanitarne, gdy tymczasem przesłanki do zawieszenia kary to choroba lub trudna sytuacja rodzinna – mówił sędzia Jerzy Nowiński, uzasadniając odrzucenie wniosku, który nie miał podstaw w przepisach prawa kodeksu karnego. Mimo to sędzia zwolnił osadzonego z odbywania kary, ponieważ Tomasz K. spełniał przesłanki do zastosowania warunkowego, przedterminowego zwolnienia. Jeśli w powtórnym procesie Komenda zostanie prawomocnie uniewinniony, warunki zwolnienia - między innymi konieczność zawiadamiania o zmianie miejsca zamieszkania czy dozór kuratora - przestaną obowiązywać automatycznie.
 • Najseksowniejsze polskie aktorki grające w serialach

  Są piękne, młode, a swoją urodą zachęcają widzów do oglądania polskich seriali. Zobacz, naszym zdaniem, najseksowniejsze polskie aktorki grające w rodzimych produkcjach. Czy uroda to ich jedyny argument?
 • Polskie absurdy drogowe. Jak z nimi walczyć?

  Z drogowymi absurdami można spotkać się każdego dnia na ulicach, ścieżkach rowerowych, kładkach, a nawet w reprezentacyjnych punktach miast. Jak z nimi walczyć? Na ten temat wypowiedzieli się: blogerka Anna Kozioł, współprowadzący program "Absurdy drogowe" w TVN Turbo Kamil Jaśkowski oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji. - Trzeba coś robić, najgorsze jest cierpienie w milczeniu - zaznaczyła Kozioł. Absurdy drogowe można zgłaszać zarówno do policji, jak i straży miejskiej. Jak mówi Konkolewski, najważniejsze jest to, by funkcjonariusze nie karali za źle skonstruowane przepisy. - Nie wyobrażam sobie, by moi koledzy "suszyli" za ograniczenia pozostałe po remoncie drogi - mówi komendant. (Dzień Dobry TVN/x-news)