Polski Związek Piłki Siatkowej

Synonimy:
PZPS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polski Związek Piłki Siatkowej (196)

 • Potrzebna pomoc dla reprezentantki Polski w siatkówce

  Potrzebna pomoc dla reprezentantki Polski w siatkówce

  Katarzyna Zubel to 157-krotna reprezentantka Polski i sześciokrotna mistrzyni kraju. Była siatkarka pod koniec 2020 roku doznała rozległego wylewu,po którym pojawiły się powikłania. O pomoc dla zasłużonej zawodniczki apeluje Polski Związek Piłki Siatkowej.
 • Godziwe Święta w Rodzinie Siatkarskiej

  Godziwe Święta w Rodzinie Siatkarskiej

  Jak spędzę Święta Bożego Narodzenia? Czy ten czas będzie dobrym i spokojnym? Większość z Nas dookoła zadaje sobie dzisiaj to pytanie. Do Fundacji Polska Siatkówka zwraca się coraz więcej osób z Siatkarskiej Rodziny - osób w potrzebie, które straciły najbliższych, bądź straciły źródło utrzymania i nagle znalazły się w bardzo złej sytuacji finansowej, Pamiętajmy - nasi seniorzy szczególnie teraz wymagają troski i opieki.
 • Siatkówka. Zmarł były prezes PZPS Stanisław Romański

  Siatkówka. Zmarł były prezes PZPS Stanisław Romański

  Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o śmierci swego byłego prezesa. Stanisław Edward Romański zmarł 23 października 2020 roku w wieku 83 lat. Kierował związkiem w latach 1971–78, czyli w okresie sukcesów złotej drużyny trenera Huberta Wagnera.
 • PZPS w związku z pandemią zdejmuje z klubów I i II ligi część kosztów

  PZPS w związku z pandemią zdejmuje z klubów I i II ligi część kosztów

  Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o zdjęciu z klubów I i II ligi części kosztów w odniesieniu do sezonu 2020/21. Federacja chce w ten sposób złagodzić skutki finansowe pandemii koronawirusa w przypadku tych drużyn.
 • Siatkówka. Jacek Kasprzyk o terminie wyborów PZPS-u i braku kwarantanny dla Heynena

  Siatkówka. Jacek Kasprzyk o terminie wyborów PZPS-u i braku kwarantanny dla Heynena

  ​Kończąca się na początku czerwca kadencja władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej zostanie wydłużona z powodu pandemii. - Termin wyborów wciąż jest nieznany - powiedział prezes Jacek Kasprzyk. Wyjaśnił też, dlaczego trener Vital Heynen nie zostanie poddany kwarantannie.
 • Oświadczenie. PZPS idzie do sądu

  Oświadczenie. PZPS idzie do sądu

  "W związku z dzisiejszą publikacją portalu WP.PL "Lekarz-łapówkarz i syn prezesa. Takich kandydatów PZPS wysyła w świat” autorstwa Sylwestra Ruszkiewicza Polski Związek Piłki Siatkowej oświadcza, że wystąpi przeciw autorowi i redakcji na drogę sądową, za naruszenie dóbr i wizerunku zarówno PZPS, jak i kandydata do Komisji Medycznej Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV)" - głosi oświadczenie siatkarskiej centrali.
 • Prezes PZPS Jacek Kasprzyk: Chcę, by nowa umowa Heynena obowiązywała do ME

  Prezes PZPS Jacek Kasprzyk: Chcę, by nowa umowa Heynena obowiązywała do ME

  Prezes PZPS Jacek Kasprzyk uważa, że mecze siatkarskiej Ligi Narodów z uwagi na koronawirusa nie powinny się odbyć w tym roku w niektórych krajach. Powiedział też, że chce, by nowa umowa trenera Vitala Heynena obowiązywała do przyszłorocznych mistrzostw Europy.
 • PZPS wydał komunikat w sprawie przyszłości trenera Vitala Heynena

  PZPS wydał komunikat w sprawie przyszłości trenera Vitala Heynena

  Polski Związek Piłki Siatkowej, w odpowiedzi na medialne spekulacje, wydał komunikat odnośnie przyszłości trenera męskiej reprezentacji, Vitala Heynena. Władze uspokajają, że kontrakt będzie kontynuowany, ale Belg oświadczył, że warunki nowej umowy chce ustalać z PZPS osobiście.
 • Liga Narodów: małe zmiany dotyczące składów, liczba zawodników zachowana

  Liga Narodów: małe zmiany dotyczące składów, liczba zawodników zachowana

  Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zmieniła zasady dotyczące składów drużyn w tegorocznej edycji Ligi Narodów - poinformował PZPS. Zachowano jednak, wbrew wcześniejszym sugestiom, liczbę zawodników na kolejnych etapach rejestracji drużyny do rozgrywek.
 • Proces byłych szefów PZPS-u: zeznawali reprezentanci kraju Wagner i Papke

  Proces byłych szefów PZPS-u: zeznawali reprezentanci kraju Wagner i Papke

  - Byłem członkiem zarządu PZPS-u, ale nie znalazłem się w składzie komitetu organizacyjnego mistrzostw świata w siatkówce w 2014 roku - potwierdził świadek Grzegorz Wagner, który - obok Pawła Papke - zeznawał w procesie byłych działaczy PZPS-u podejrzanych o korupcję.

Filmy - Polski Związek Piłki Siatkowej (13)