polski złoty

Artykuły - Polski złoty (0)

 • Prof. Modzelewski: przystąpienie do strefy euro to decyzja charakterze ustrojowym i politycznym (wideo)

  Prof. Modzelewski: przystąpienie do strefy euro to decyzja charakterze ustrojowym i politycznym (wideo)

  Przystąpienie państwa członkowskiego do strefy euro jest zawsze decyzją o charakterze ustrojowym i politycznym - zapowiedział PAP prof. Witold Modzelewski. "Nie ma takich metod pomiaru, które by wskazały wyższość bądź niższość stanu, w którym jesteśmy obecnie" - dodał.
 • Lokalne konsolidacje na złotym

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polski złoty kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2377 PLN za euro, 3,7123 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8610 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8146 PLN względem brytyjskiego szterlinga.
 • Silne fundamenty złotego, ale czy to wystarczy?

  Polski złoty był jedną z najmocniejszych głównych walut na rynku w pierwszej połowie tego roku. Złoty umacniał się i dopiero ostatnie tygodnie należą do gorszych na polskiej walucie. Co w tym momencie jest potrzebne, aby doprowadzić do utrzymania trendu umocnienia się polskiego złotego?
 • Polski złoty dalej pod presją

  W ostatnim czasie widać zdecydowaną presję na walutach wschodzących, co może być związane z kontynuacją normalizacji polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.
 • Niemiecki portal finansowy: Polski złoty mocny, ale nie będzie mocniejszy

  Niemiecki portal finansowy: Polski złoty mocny, ale nie będzie mocniejszy

  Dobra sytuacja gospodarcza Polski wzmocniła też jej walutę. Ale dalszy wzrost jej wartości jest mało prawdopodobny - pisze niemiecki portal finansowy.
 • Twardy Brexit nie przeszkodził funtowi

  Najważniejszy wydarzeniem ostatnich kilkunastu godzin z pewnością było wystąpienie Theresy May, brytyjskiej premier, która przedstawiła wstępny plan na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Spełniły się obawy inwestorów dotyczące twardego podejścia do negocjacji, ale nie spełniły się oczekiwania, co do rynkowych ruchów. Polski złoty po wczorajszym umocnieniu dzisiaj cofa się na początku sesji w oczekiwaniu na dane z rynku pracy.
 • Dolar kanadyjski w defensywie

  Pierwszy pełny dzień handlu po świętach przebiegał w bardzo spokojnej atmosferze. Na rynku walutowym bez fajerwerków - zyskiwał natomiast polski złoty. Nieco optymizmu pojawiło się na rynkach towarowych.
 • Złoty wreszcie odrabia straty

  Sprzyjający rozwój sytuacji na rynku globalnym sprawił, że polski złoty wreszcie zaczął odrabiać straty. Tym samym trzeci raz w tym roku widzieliśmy cofnięcie znad poziomu 4,50 złotego za euro. Kluczowe rozdania grudnia jednak jeszcze przed nami, w tym już jutro decyzja EBC.
 • Dolar ciągle mocny

  Poniedziałkowa sesja przyniosła spore spadki na warszawskim parkiecie giełdowym. Sporo stracił też polski złoty, szczególnie względem ciągle silnego dolara. Ceny ropy zakończyły dzień na niewielkich plusach.
 • Złoty odporny na Trumpa

  Jeszcze przed tygodniem wydawało się, że Hilary Clinton pewnie zmierza po Biały Dom. Akcja FBI okazała się jednak większym zwrotem w kampanii niż "Taśmy Trumpa". Od ubiegłego piątku kandydat Republikanów zyskuje w większości sondaży i rynki zaczynają reagować nerwowo. Ale nie polski złoty. To dobra informacja.