polski rząd

Artykuły - Polski rząd (109)

 • Pawlak: We wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu

  Pawlak: We wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek w Moskwie, że spodziewa się, iż na wtorkowym posiedzeniu rząd zatwierdzi porozumienie z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski. Tymczasem Komisji Europejskiej nie wystarczają dokumenty przesłane przez polski rząd w sprawie umowy gazowej z Rosją...
 • Polska korzysta z istnienia euro

  Polska korzysta z istnienia euro

  Strefa euro jest otwartym klubem. Polski rząd pozostaje na kursie w kierunku euro, uzależniając złożenie formalnego wniosku o przystąpienie od rozwoju sytuacji ekonomicznej. Debata będzie dotyczyła najbardziej dogodnego momentu wejścia - ocenia Jean-Claude Juncker, przewodniczący Eurogrupy.
 • Cyberprzestępcy będą ścigani z urzędu

  Cyberprzestępcy będą ścigani z urzędu

  Polski rząd na dobre rozpoczyna walkę z internetowymi cyberprzestępcami. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", rząd chce by najmniejszy "atak cyfrowy" był ścigany z urzędu.
 • Tusk: Rząd prezentuje zdecydowane opinie ws. Smoleńska

  Premier Donald Tusk uważa, że polski rząd ws. katastrofy smoleńskiej prezentuje "zdecydowane opinie", choć nie ma w stu procentach wpływu na zachowanie strony rosyjskiej. Według niego, nie powinno być pomnika na Krakowskim Przedmieściu. Tusk skrytykował wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. katastrofy.
 • Tusk o umowie gazowej

  Premier Donald Tusk poinformował, że w ciągu kilkunastu dni polski rząd powinien być gotowy do podpisania porozumienia gazowego z Rosją. Przedstawiciele polskiego rządu udadzą się w poniedziałek do Brukseli, żeby wyjaśniać wątpliwości KE do umowy gazowej.
 • Cztery lata na obronę górnictwa!

  Cztery lata na obronę górnictwa!

  Górnicze związki są przeciwne propozycji unijnej dyrektywy, dopuszczającej pomoc publiczną do 2014 r. tylko dla tych kopalń, które mają być w tym czasie zamknięte. Szef europarlamentu, Jerzy Buzek, jest zaskoczony kształtem projektu.
 • Polski rząd nie pomoże Tychom

  Polski rząd nie rezerwuje pieniędzy na wsparcie finansowe dla Fiata - dowiedziała się nieoficjalnie reporterka RMF FM. Władze nie zamierzają w żaden sposób zachęcać Włochów, żeby kontynuowali produkcję w Tychach w zakładzie zatrudniającym 6,5 tys.osób.
 • 390 mln euro na magazyny gazu w Polsce

  Polski rząd dostał w środę od Komisji Europejskiej zgodę na dofinansowanie w wysokości 390 mln euro budowy i rozbudowy podziemnych magazynów gazu PGNiG. Dzięki temu Polska ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne i lepiej reagować na przerwy w dostawach.
 • Prawie cały polski rząd leci do Brukseli

  Prawie cały polski rząd leci do Brukseli

  Premierowi Donaldowi Tuskowi, który złoży 9 czerwca wizytę w KE, będzie towarzyszyć większość ministrów - powiedziały PAP w piątek źródła w KE. Goście wezmą udział w cotygodniowym kolegium unijnych komisarzy. To nowy zwyczaj w Komisji Europejskiej.
 • Polski rząd kusi niskimi opłatami

  Polski rząd oferuje wyjątkowo korzystne warunki międzynarodowym koncernom, które chcą wydobywać gaz z łupków. Opłaty licencyjne od wydobycia są na poziomie kilka razy niższym niż w większości krajów Europy i nawet ponad dwadzieścia kilka razy niższe niż w USA.

Filmy - Polski rząd (4)

 • Warzocha: Decyzja Kaczyńskiego pokazuje, że słuchamy ludzi. Hennig-Kloska: PiS uprawia demagogię

  Starcie Nowoczesnej i PiS w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. „Te nagrody, które zostały przyznane ministrom podczas rządu Beaty Szydło, zostały przyznane zgodnie z prawem (…) Błędem było to, w jaki sposób zostało to przeprowadzone” – mówił senator PiS Artur Warzocha, a odpowiadała mu Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej: „PiS pokazało małostkowość prezesa i to, że zamiast rozwiązywać problemy uprawia demagogię”. Według posłanki, dzisiejszy pomysł Jarosława Kaczyńskiego, by obniżyć pensje posłom i burmistrzom, to „zemsta na samorządowcach, biednych, niczemu winnych temu, że ministrowie wzięli premię”. Warzocha uważa jednak, że to znak, że partia rządząca zwraca uwagę na opinię ludzi. „To świadczy, że jako formacja rządząca jesteśmy wsłuchani w głos opinii publicznej” – podkreślił. Hennig-Kloska z kolei zauważyła, że nie tak dawno premier przewidział podwyżki dla członków rządu nową ustawą o służbie cywilnej. „To teraz co? Czekamy na dwie ustawy? Podwyżki dla ministrów, obniżki dla posłów i samorządowców? Parlamentarzyści i samorządowcy mają złożyć się na podwyżki dla ministrów?” – pytała.
 • Skąd obniżka pensji posłów o 20%? Senator PiS: „Nie wiem”. Poseł Nowoczesnej: „Kaczyński wstał, pomyślał i wymyślił: ‘muszę się zemścić’”

  Dlaczego obniżka pensji funkcjonariuszy publicznych wyniesie 20%? To pytanie padło w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. „Nie wiem” – odpowiedział Artur Warzocha. „Jesteśmy jeszcze przed projektem ustawy. Jak wpłynie wraz z uzasadnieniem, będziemy go czytać, odnosić się i głosować” – mówił senator PiS. „Prezes wstał, pomyślał ‘muszę się zemścić’ i wymyślił 20%” – stwierdziła Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej podkreślając, że ruch partii rządzącej jest populistyczny. Marcin Zaborski pytał też swoich gości o postulat likwidacji subwencji partyjnych. „Jestem przeciw, ale sposób wydatkowania pieniędzy powinien być bardziej transparentny” – uznał senator Warzocha. „(Jarosław Kaczyński – red.) półtora miliona rocznie wydaje na swoją osobistą ochronę subwencję” – zarzucała Hennig-Kloska. „Ja bym drastycznie je ograniczyła – do tego, żeby utrzymać niezależny sekretariat w partii” – uznała.
 • Rząd stracił ponad 30 mld zł ratując górnictwo

  Ponad 33 mld zł rząd stracił jako właściciel spółek energetycznych kontrolowanych przez Skarb Państwa. To przede wszystkim efekt nakłaniania spółek do inwestowania w budowę nowych elektrowni węglowych, te inwestycje nigdy się nie spłacą. - Wartość PGE, Energa, Enea i Tauronu spadła o ponad 33 mld zł, dziś te cztery spółki są warte poniżej 30 mld zł - mówi Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.
 • Kabaret Moralnego Niepokoju - Posiedzenie rządu

  "Dosyć tego! Tej hucpy, marnotrawstwa pieniędzy, tego całego cyrku!" Kabaret Moralnego Pokoju zrobi z tym krajem porządek!