polski rząd

Artykuły - Polski rząd (97)

 • Pawlak: We wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu

  Pawlak: We wtorek rząd powinien zatwierdzić porozumienie ws. gazu

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w poniedziałek w Moskwie, że spodziewa się, iż na wtorkowym posiedzeniu rząd zatwierdzi porozumienie z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski. Tymczasem Komisji Europejskiej nie wystarczają dokumenty przesłane przez polski rząd w sprawie umowy gazowej z Rosją...
 • Polska korzysta z istnienia euro

  Polska korzysta z istnienia euro

  Strefa euro jest otwartym klubem. Polski rząd pozostaje na kursie w kierunku euro, uzależniając złożenie formalnego wniosku o przystąpienie od rozwoju sytuacji ekonomicznej. Debata będzie dotyczyła najbardziej dogodnego momentu wejścia - ocenia Jean-Claude Juncker, przewodniczący Eurogrupy.
 • Cyberprzestępcy będą ścigani z urzędu

  Cyberprzestępcy będą ścigani z urzędu

  Polski rząd na dobre rozpoczyna walkę z internetowymi cyberprzestępcami. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", rząd chce by najmniejszy "atak cyfrowy" był ścigany z urzędu.
 • Tusk: Rząd prezentuje zdecydowane opinie ws. Smoleńska

  Premier Donald Tusk uważa, że polski rząd ws. katastrofy smoleńskiej prezentuje "zdecydowane opinie", choć nie ma w stu procentach wpływu na zachowanie strony rosyjskiej. Według niego, nie powinno być pomnika na Krakowskim Przedmieściu. Tusk skrytykował wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. katastrofy.
 • Tusk o umowie gazowej

  Premier Donald Tusk poinformował, że w ciągu kilkunastu dni polski rząd powinien być gotowy do podpisania porozumienia gazowego z Rosją. Przedstawiciele polskiego rządu udadzą się w poniedziałek do Brukseli, żeby wyjaśniać wątpliwości KE do umowy gazowej.
 • Cztery lata na obronę górnictwa!

  Cztery lata na obronę górnictwa!

  Górnicze związki są przeciwne propozycji unijnej dyrektywy, dopuszczającej pomoc publiczną do 2014 r. tylko dla tych kopalń, które mają być w tym czasie zamknięte. Szef europarlamentu, Jerzy Buzek, jest zaskoczony kształtem projektu.
 • Polski rząd nie pomoże Tychom

  Polski rząd nie rezerwuje pieniędzy na wsparcie finansowe dla Fiata - dowiedziała się nieoficjalnie reporterka RMF FM. Władze nie zamierzają w żaden sposób zachęcać Włochów, żeby kontynuowali produkcję w Tychach w zakładzie zatrudniającym 6,5 tys.osób.

Filmy - Polski rząd (2)

 • Rząd stracił ponad 30 mld zł ratując górnictwo

  Ponad 33 mld zł rząd stracił jako właściciel spółek energetycznych kontrolowanych przez Skarb Państwa. To przede wszystkim efekt nakłaniania spółek do inwestowania w budowę nowych elektrowni węglowych, te inwestycje nigdy się nie spłacą. - Wartość PGE, Energa, Enea i Tauronu spadła o ponad 33 mld zł, dziś te cztery spółki są warte poniżej 30 mld zł - mówi Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.
 • Kabaret Moralnego Niepokoju - Posiedzenie rządu

  "Dosyć tego! Tej hucpy, marnotrawstwa pieniędzy, tego całego cyrku!" Kabaret Moralnego Pokoju zrobi z tym krajem porządek!