polski rynek akcji

Artykuły - Polski rynek akcji (15)

 • Słaby rok dla polskiego rynku akcji. W 12 miesięcy WIG20 stracił ponad 18 procent

  Słaby rok dla polskiego rynku akcji. W 12 miesięcy WIG20 stracił ponad 18 procent

  Mijający rok nie był udany dla polskiego rynku akcji. Po dobrym początku, notowania przeszły w trend spadkowy. Najgorzej radził sobie indeks największych spółek. WIG20 w skali ostatnich 12-miesięcy znajduje się ponad 18 procent pod kreską. Lepiej jest w przypadku małych i średnich spółek, których stopy zwrotu kształtują się na poziomie jednocyfrowego zysku. Choć perspektywy polskiej gospodarki na przyszły rok są bardzo dobre, to o kształcie rynku w 2016 roku zdecyduje sentyment inwestorów zagranicznych oraz czynniki polityczne.
 • NBP znowu interweniuje na złotym, ale to nie SNB

  NBP znowu interweniuje na złotym, ale to nie SNB

  Kończący się tydzień na większości najważniejszych rynków był albo neutralny (EUR/USD, amerykański rynek akcji) albo pozytywny (niemiecki i polski rynek akcji). W tym kontekście złoty wygląda bardzo blado - polska waluta straciła do wszystkich głównych walut.
 • "Parkiet": Rekordowe inwestycje na polskim rynku akcji i długu

  "Parkiet": Rekordowe inwestycje na polskim rynku akcji i długu

  Zagraniczni inwestorzy działający na rynku długu i akcji ulokowali w Polsce 21 mld euro - wylicza "Parkiet".
 • Polska giełda będzie liderem

  Polska giełda będzie liderem

  W dłuższym terminie polski rynek akcji może należeć do najszybciej rosnących w regionie, a dalszym zwyżkom przewodzić powinien sektor bankowy - uważa Vladimir Milev, analityk rynków europejskich oraz wiceprezydent Metzler Payden European Emerging Markets Funds.
 • Szansa na odbicie

  We wtorek, pomimo podjętych prób, polski rynek akcji nie zdołał odbić po bardzo silnej przecenie dzień wcześniej (WIG20 -6,2 proc.; WIG -5 proc.).
 • Zakupy dla odważnych

  Zakupy dla odważnych

  Ostatni tydzień pokazał, że polski rynek akcji stoi wciąż na dość kruchych fundamentach. Bardziej nerwowym inwestorom radzimy, jak zachować się w okresie gwałtownych spadków. Odważniejszym przypominamy, że spadki to dobra okazja do zakupu akcji.
 • Ranking funduszy emerytalnych

  Polski rynek akcji nie poddał się letnim upałom, które mogły sugerować raczej leniwy odpoczynek a nie intensywny giełdowy handel. Podstawowy indeks giełdowy WIG zyskał w ciągu pierwszego wakacyjnego miesiąca +12,9% i jako jedyny w naszym regionie odreagował cały majowo-czerwcowy spadek.
 • Wyniki ubezpieczeniowych TFI

  W drugim kwartale 2006 roku na polski rynek akcji zawitała przepowiadana przez niektórych komentatorów od dłuższego czasu korekta. Właściwie, to z uwagi na zakres i tempo spadków możemy chyba nawet użyć określenia "mini krach" - indeks największych spółek stracił w ciągu miesiąca czwartą część swojej maksymalnej wartości.
 • Więcej akcji w funduszach

  Więcej akcji w funduszach

  Wartość akcji ulokowanych w portfelach funduszy inwestycyjnych wzrosła w czerwcu po jednomiesięcznej przerwie, ponownie przekraczając wartość 6,5 mld PLN.
 • Polski rynek akcji znów ruszył w górę

  Pierwsza część trwającej od początku września korekty na GPW dobiega końca. Na rynek wrócił popyt, który wywołał wzrosty podobne do tych, które miały miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca.

Filmy - Polski rynek akcji (2)

 • Polskie obligacje nadal rozchwytywane

  O tym, jak sytuacja w Japonii wpływa na polski rynek akcji i obligacji - mówi Piotr Minkina z Union Investment TFI.
 • Oprocentowanie lokat będzie spadało. RPP i niska inflacja pomogą rynkom

  W ostatnim czasie byliśmy świadkami wydarzeń i danych, które wsparły zarówno polski rynek akcji, jak i obligacji. Jednocześnie uwarunkowana makroekonomiczne nie będą sprzyjały lokatom bankowym. Dlaczego? Komentuje Piotr Minkina, ekspert Union Investment TFI.