polska zbrojna

Artykuły - Polska zbrojna (14)

 • Mistel - protoplasta współczesnych pocisków kierowanych

  Mistel - protoplasta współczesnych pocisków kierowanych

  Niemiecką bronią odwetową wprowadzoną pod koniec II wojny światowej była m.in. kierowana latająca bomba Mistel.
 • Polska Grupa Zbrojeniowa prezentuje strategię

  Polska Grupa Zbrojeniowa prezentuje strategię

  W niespełna rok po zarejestrowaniu spółki i zaledwie w dwa miesiące od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej, 2 września nastąpiła oficjalna inauguracja Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Prezentacja PGZ odbyła się podczas XXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zarząd spółki przedstawił Grupę, jej cele i plany biznesowe, a także system identyfikacji korporacyjnej.
 • Szukali "Orła" a znaleźli prawdziwy skarb

  Szukali "Orła" a znaleźli prawdziwy skarb

  Szukali ORP „Orzeł”, odkryli inną wojenną tajemnicę. Wrak, który polscy marynarze z ORP „Lech” przebadali latem na Morzu Północnym, to brytyjski okręt podwodny J6 z czasów I wojny światowej. Brytyjczycy dotychczas nie wiedzieli, gdzie on się znajduje.
 • Każdy facet chciałby mieć taką "strzelankę"!

  Każdy facet chciałby mieć taką "strzelankę"!

  Najnowocześniejsza w Europie cyfrowa wideostrzelnica powstała w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Żołnierze mogą strzelać w cyfrowo wykreowanej rzeczywistości przy użyciu ostrej amunicji. Jak podkreślają komandosi, tego typu obiekt zdecydowanie ułatwia szkolenie.
 • „Kościuszko” wyrusza na polowanie

  „Kościuszko” wyrusza na polowanie

  Załogę fregaty rakietowej ORP „Generał T. Kościuszko” czeka piekielnie trudne zadanie. Za kilka dni nasi marynarze staną oko w oko z okrętami podwodnymi z Francji i Portugalii. Zmierzą się z nimi przy okazji międzynarodowych manewrów „Spontex 2013”, na które wyruszyli dziś z samego rana.
 • Lufa made in Poland

  Lufa made in Poland

  Huta Stalowa Wola, która kupuje lufy od zagranicznych dostawców, sama chce je produkować. Za 16 milionów złotych zamierza wybudować do końca przyszłego roku pierwszą w tej części Europy lufownię – informuje polska-zbrojna.pl. Inwestycja szybko się zwróci dzięki produkcji trzech typów uzbrojenia – Krabów, Kryli i Raków.
 • Nowe „pazury” dla Rosomaków

  Nowe „pazury” dla Rosomaków

  Bezzałogowe wieże do Rosomaków wyprodukują dla polskiej armii Huta Stalowa Wola i WB Electronics. Trzyletnia umowa na prace badawczo-rozwojowe przewiduje, że prototyp wieży powstanie w 2014 roku, a seria próbna rok później.
 • MiGi-29 będą jak nowe

  MiGi-29 będą jak nowe

  Pierwszy zmodernizowany myśliwiec przechodzi właśnie loty próbne – To nowa generacja takich maszyn – mówi ppłk pil. Artur Kałko, który testuje samolot. Zmodernizowane myśliwce będą łatwiejsze w pilotażu i znacznie poprawią komfort pracy pilotów. Dzięki nowoczesnym systemom informatycznym i doskonałej nawigacji będą też dokładniejsze.
 • Symulatory tylko dla asów

  Symulatory tylko dla asów

  Armia chce kupić sprzęt, na którym trenować będą piloci myśliwców MiG-29 i śmigłowców SW-4 Puszczyk. Za jego pomocą będzie można przećwiczyć najtrudniejsze sytuacje, jakie mogą przytrafić się w powietrzu. Piloci uczyć się będą m.in. manewrów, radionawigacji oraz latania przy ograniczonej widoczności.
 • Powstanie film o rotmistrzu Pileckim

  Powstanie film o rotmistrzu Pileckim

  Dokument o legendarnym bohaterze Polski podziemnej chce zrealizować Stowarzyszenie Auschwitz Memento. Film opowie o losach rotmistrza Witolda Pileckiego, który dobrowolnie trafił do obozu koncentracyjnego, by organizować tam ruch oporu.