polska waluta

Artykuły - Polska waluta (0)

 • Mocny złoty może być dla drobiarstwa gorszy niż grypa ptaków - branża

  Mocny złoty może być dla drobiarstwa gorszy niż grypa ptaków - branża

  Polskie firmy produkujące i eksportujące mięso drobiowe mogą stracić ponad 370 mln zł z powodu umacniającego się złotego - wynika z analizy przeprowadzonej przez Krajową Izbę Producentów Drobiu i Pasz. Jeżeli polska waluta będzie dalej się wzmacniać, straty mogą sięgnąć nawet pół miliarda złotych.
 • Złoty stabilny, inwestorzy czekają na NFP

  Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN w oczekiwaniu na zachowanie dolara pod popołudniowe NFP. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3033 PLN za euro, 3,6789 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7553 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8109 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,416 proc.
 • Mocny dolar ciąży złotemu

  Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo testu 1,5-miesięcznych maksimów na notowaniach dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3126 PLN za euro, 3,6861 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7686 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8735 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,378% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Podtrzymanie presji na PLN, inwestorzy wracają do dolara

  Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji podażowej na wycenie złotego wraz z dalszymi spadki notowań dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3287 PLN za euro, 3,6902 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7858 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9346 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,358 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Dolar wstaje na dobre z kolan?

  Choć na światowych rynkach doszło już do poprawy nastrojów, to nie za wiele to pomogło złotemu. Polska waluta znajduje się pod presją dolara, który w ostatnim czasie przestał być chłopcem do bicia. Odreagowaniu amerykańskiej waluty sprzyja Fed oraz doniesienia nt. szczegółów planowanej reformy podatkowej. Niemniej nie jest pewne, czy aprecjacja dolara potrwa dłużej.
 • Złoty pozostaje stabilny, pomimo rosnących czynników ryzyka

  Poranny, wtorkowy handel nie przynosi większych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia awersji do ryzyka na rynkach. Wyjątek stanowi jednak zestawienie CHF/PLN, gdzie obserwowaliśmy ok. 6-gr ruch. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2748 PLN za euro, 3,6061 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7315 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8612 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,298 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Czy polska waluta złapała zadyszkę?

  Czy polska waluta złapała zadyszkę?

  Kurs złotego jest wyjątkowo stabilny wobec franka szwajcarskiego czy dolara. Zmienia się wobec euro. Dlaczego?
 • Duda o Sądzie Najwyższym. Złoty przez to straci?

  Duda o Sądzie Najwyższym. Złoty przez to straci?

  Andrzej Duda w trakcie dzisiejszego wystąpienia przedstawił swoją propozycję ustawy o Sądach Najwyższych oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. - W pierwszej reakcji na słowa prezydenta złoty zyskał, jednak informacja o konieczności wprowadzenia zmian w konstytucji może wywoływać kolejne niepewności wokół polskiej waluty - mówi analityk walutowy Ekantor.pl.
 • Złoty kontynuuje konsolidację wobec euro

 • PLN bez większych zmian, dane makro w kalendarzu

  Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji podażowej na złotym. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2940 PLN za euro, 3,5825 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7227 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8546 PLN w relacji do funta szterlinga.

Filmy - Polska waluta (2)

 • Co się będzie działo z polską walutą w 2018 roku

  Mijający rok był bardzo udany dla polskiej waluty. Złoty wzmocnił się wobec wszystkich najważniejszych walut światowych. Jaki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz na 2018 rok?
 • Dlaczego polska waluta się osłabia?

  Nastroje na światowych giełdach są dobre. Rośnie apetyt na ryzyko. Taka sytuacja powinna sprzyjać walutom rynków wschodzących. A jednak złoty się osłabia, choć dane napływające z polskiej gospodarki są dobre. Dlaczego?