Polska Walcząca

Artykuły - Polska Walcząca (16)

 • Jan Zdzisław Targosiński "Hektor"- dowódca partyzancki z Lubelszczyzny

  Jan Zdzisław Targosiński był jednym z dowódców Armii Krajowej na Lubelszczyźnie. Zasłynął ze skutecznych akcji przeciwko Niemcom, w także zwalczając bandy atakujące ludność cywilną. Dał się im na tyle mocno we znaki, że miejscowi AL-owcy usiłowali go zlikwidować.
 • "Walczące Miasto 1939-1945": O bohaterstwie krakowian

  "Walczące Miasto 1939-1945": O bohaterstwie krakowian

  O bohaterstwie krakowian, którzy działali w cywilnych strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, opowiada wystawa "Walczące Miasto 1939-1945", którą od czwartku udostępni zwiedzającym Fabryka Emalia Oskara Schindlera w Krakowie.
 • Powstańcy o plakacie PiS zachęcającym do udziału w referendum: To przykre i porażające

  Powstańcy o plakacie PiS zachęcającym do udziału w referendum: To przykre i porażające

  Plakat Prawa i Sprawiedliwości zachęcający do odwołania w referendum prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz nie podoba się kombatantom Powstania Warszawskiego, którzy rozmawiali z telewizją TVN. Według nich to "przerażające i przykre". Historycy są podzieleni, a politycy PiS twierdzą, że "W" to symbol wielkiej Warszawy i zauważają, że symbol Polski Walczącej znajduje się na profilu facebookowym prezydent Warszawy.
 • Polska walczy o gigantyczne środki

  PE i rządy akceptują ideę przesuwania środków między filarami polityki rolnej, dyskusje dotyczą liczb - powiedział PAP komisarz UE ds. rolnictwa Dacian Ciolos. Polsce zależy, by na dopłaty od 2014 r. można było przesuwać do 25 proc. środków na rozwój wsi.
 • Polska walczy o sojuszników w Europie

  Polska walczy o sojuszników w Europie

  Hiszpania będzie popierała polskie stanowisko ws. unii bankowej, ale raczej nie możemy liczyć na wsparcie Madrytu w kwestii przyjętych przez Parlament Europejski zmian w handlu emisjami dwutlenku węgla - wynika ze słów premiera Hiszpanii Mariano Rajoya.
 • Polska walczy o 75 miliardów euro

  Polska walczy o 75 miliardów euro

  - Nie wykluczamy weta ws. budżetu europejskiego na lata 2014-2020. Jest taki scenariusz. Gdyby środki przyznane Polsce miały być mniejsze, niż obiecane przez PO 300 mld zł, doczekamy się twardej reakcji premiera - zapowiada gość Przesłuchania w RMF FM, wiceprzewodniczący PE Jacek Protasiewicz. - Polska dostanie obiecane 300 mld z Unii - dzięki ekipie Tuska. Gdyby nie ta ekipa, bylibyśmy w tarapatach - dodaje.
 • Polska walczy o uznanie

  Polska walczy o uznanie

  Po sukcesach gospodarczych Polska rozpoczęła walkę o niematerialne wartości: uznanie jej roli jako równoprawnego partnera - ocenia we wtorek niemiecki dziennik "Die Welt".
 • Polska walczy o ograniczenia emisji CO2

  Liczę, że szczyt Unii Europejskiej przyjmie polską propozycję dochodzenia do ograniczenia emisji CO2 i rozdziału uprawnień do emisji - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
 • Polska walczy na dwa fronty

  Polska walczy na dwa fronty

  Możemy z dość dużym spokojem mówić o naszym systemie finansowym i bankowym - zapewnił w poniedziałek premier Donald Tusk. Jego zdaniem na tle innych rozwiniętych państw Europy i świata Polska jest "wyspą stabilności".
 • Polska walczy o swoje

  W projekcie nowego traktatu o Unii Europejskiej nie ma słowa o mechanizmie z Joaniny, a termin przyjęcia dokumentu został wyznaczony na dwa dni przed wyborami w Polsce, zwraca uwagę "Dziennik" i pisze, że premier i prezydent mają do wyboru: zawetować traktat i sparaliżować Unię albo pójść na ustępstwa i stracić część elektoratu.