Polska Rzeczpospolita Ludowa

Synonimy:
PRL,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polska Rzeczpospolita Ludowa (1468)

Filmy - Polska Rzeczpospolita Ludowa (12)

 • Sentyment Polaków do PRL-u. Czy na starych meblach można zarobić?

  Czy na starych meblach można zarobić? Gdzie Damian Szczęsny i Paweł Walisiak znajdują meble do swojego sklepu? - Pozyskujemy te rzeczy głównie po remoncie mieszkania - wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN" Walisiak. Jaką najcenniejszą rzecz udało im się znaleźć? Jakie meble z czasów PRL-u są modne? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Muzeum PRL-u. Skąd w nas ta nostalgia za "komuną"?

  Zagraniczni turyści odwiedzają to miejsce z ciekawości. Polscy uczniowie poznają tutaj niezbyt odległą przeszłość, która była codziennością pokolenia ich rodziców. Ci ostatni z kolei mogą przenieść się tutaj w czasy swojej młodości... "Czar PRL" to niezwykłe muzeum zlokalizowane na warszawskiej Pradze, w budynku dawnej fabryki wciąż emanującym duchem minionej epoki – epoki skromnej, często spartańskiej rzeczywistości, na którą jednak wielu spogląda dziś z nostalgią. Muzeum można zwiedzać z przewodnikiem, z czego skwapliwie korzystają turyści z innych krajów. Dla nich przejażdżka milicyjną nyską czy wizyta w zrekonstruowanym PRL-owskim mieszkaniu i siedzibie lokalnych partyjnych władz to nie lada atrakcje. Zwieńczeniem tej przygody jest toast wznoszony wiśniówką połączony z degustacją wafelków i słonych paluszków. - Sentyment do PRL-u, który odczuwamy, to w istocie sentyment do ówczesnej codzienności - wyjaśnia reporterowi agencji Associated Press Mariusz Nurkiewicz, przewodnik, który nie tylko oprowadza gości z zagranicy po muzeum, ale też obwozi ich po ulicach Warszawy kultową Nysą 522. - "Nyska" czy eksponaty w naszym muzeum wzbudzają nostalgię nie tyle za "komuną", co za minionymi czasami. W tamtym systemie nie było nic dobrego, ale ludzie na co dzień próbowali cieszyć się życiem.
 • Jadą sobie dwie Nyski...

  Scena rodem z PRL.
 • Nałęcz: To powrót do PRL. Odradzam to przyjaciołom z lewicy

  Ja już tak świętowałem i odradzam moim przyjaciołom z lewicy takie działania. To powrót do PRL. Niech 1 Maja - jak każde inne święto - każdy obchodzi, jak chce - mówi doradca prezydenta. Tomasz Nałęcz odniósł się w ten sposób do pomysłu SLD stworzenia ustawy o świętach państwowych i zasadach ich obchodzenia. - Z rosnącym zdumieniem obserwuję sytuację na lewicy. Trudno o bardziej doświadczonych siewców, gleba jest żyzna jak czarnoziem w Hrubieszowskiem, ziarna powinny rosnąć jak sosny, a oni jakby rzucali zbutwiałe ziarno na beton - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM o politycznych inicjatywach Kwaśniewskiego, Kalisza i Siwca.