Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji

Artykuły - Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (2)

 • "Lista pozytywna" zlikwiduje uprawy w naszym kraju?

  "Lista pozytywna" zlikwiduje uprawy w naszym kraju?

  Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polski Związek Plantatorów Tytoniu, Krajowy Związek Plantatorów Tytoniu oraz Federacja Związków Zawodowych Pracowników Przemysłu Tytoniowego w Polsce alarmują: wprowadzone ostatnio zmiany do dyrektywy tytoniowej uderzą w interesy Polski równie mocno, co szeroko komentowany dotychczas zakaz papierosów mentolowych oraz slimów. Tzw. "lista pozytywna" może doprowadzić do likwidacji upraw tytoniu w Polsce. Zaś absurdalny wymóg śledzenia nielegalnych papierosów w legalnych punktach sprzedaży może kosztować nawet 500 mln zł rocznie.
 • POHiD: Zatrudnienie w handlu będzie rosło, pensje również

  POHiD: Zatrudnienie w handlu będzie rosło, pensje również

  Mimo gospodarczego spowolnienia, szukający pracy w handlu detalicznym nadal mogą liczyć na zatrudnienie. W samej tylko Biedronce, która jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, pracę znajdzie 5 tysięcy osób. Sieci szukają szczególnie pracowników średniego i niższego szczebla, i to zarówno w samych sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych.
 • Oświadczenie POHiDw sprawie opłat interchange

  Oświadczenie POHiDw sprawie opłat interchange

  Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) z satysfakcją odnotowuje fakt publicznej deklaracji organizacji płatniczej VISA na temat redukcji opłat interchange, bazującej na kompromisowym Programie redukcji opłat kartowych wypracowanym przez Zespół Roboczy przy NBP.
 • POHiD obawia się nowych regulacji ws. kas fiskalnych

  POHiD obawia się nowych regulacji ws. kas fiskalnych

  Resort finansów pracuje nad zmianami przepisów o kasach fiskalnych. Chce wprowadzić wymóg podawania na paragonie wielu dodatkowych informacji. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) bije na alarm.
 • Komunikat Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) w związku z planami usunięcia z rynku monet o najmniejszych nominałach

  Komunikat Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) w związku z planami usunięcia z rynku monet o najmniejszych nominałach

  Narodowy Bank Polski przedstawił 15 stycznia br. projekt ustawy dotyczący obniżenia popytu na monety 1- i 2-groszowe, zawierający zapis o zaokrąglaniu należności uiszczanej przez klienta przy kasie do 5 groszy.
 • Portugalczycy zachwyceni polskim serem i piwem

  Portugalczycy zachwyceni polskim serem i piwem

  Wędliny, piwo, nabiał i ogórki. Polscy dostawcy do sklepów Biedronki tymi produktami podbijają portugalski rynek. Z roku na rok rośnie eksport polskich towarów za pośrednictwem zagranicznych sieci handlowych. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji szacuje, że w tym roku może przekroczyć 5 mld zł.
 • Nie ma miejsca dla Wal-Martu na polskim rynku

  Nie ma miejsca dla Wal-Martu na polskim rynku

  Plotki o wejściu amerykańskiego giganta do Polski pojawiają się regularnie. W ostatnim czasie mówiło się, że planuje przejąć sieć hipermarketów Real. Zdaniem Andrzeja Falińskiego z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji ekspansja Wal-Martu na polskim rynku raczej nie jest możliwa. - Nie ma kogo przejąć - uważa.
 • Zdrożeją telewizory, pralki, lodówki

  Zdrożeją telewizory, pralki, lodówki

  Zawrzało w środowisku sprzedawców sprzętu AGD. Obawiają się, że zbankrutują, bo będą musieli wymienić kasy fiskalne i podnieść ceny swoich towarów. Wszystko przez to, że na paragonach trzeba będzie drukować informacje o kosztach utylizacji zużytego sprzętu oddanego do recyklingu. To spowoduje wzrost cen w sklepach - zapowiada "Polska".
 • Koniec kosztownych prowizji?

  Koniec kosztownych prowizji?

  Kolejna odsłona walki o zniesienie prowizji od płatności kartami. We wrześniu sąd zajmie się odwołaniami od kar za opłaty od tego typu transakcji.
 • Blokuje dużych, grozi małym

  Blokuje dużych, grozi małym

  Jeśli ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych nie zostanie uchylona, z polskiego rynku mogą zacząć wycofywać się inwestorzy - powiedział PAP dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński.