Biznes - Polska Grupa Zbrojeniowa

Artykuły - Polska Grupa Zbrojeniowa (29)

 • NITRO-CHEM - europejski lider w produkcji trotylu

  NITRO-CHEM - europejski lider w produkcji trotylu

  Największy eksporter Polskiej Grupy Zbrojeniowej - bydgoski NITRO-CHEM dostarczy amerykańskiej armii do 2024 roku ponad 50 tys. ton trotylu. Produkowanymi materiałami wybuchowymi elaborowane są zarówno bomby lotnicze, jak i amunicja artyleryjska.
 • Odwołany prezes PGZ, konkurs na prezesa i członków zarządu

  Odwołany prezes PGZ, konkurs na prezesa i członków zarządu

  ​Witold Słowik został odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej; odwołano także dwóch członków zarządu; rada nadzorcza postanowiła rozpisać konkurs na prezesa, wiceprezesa i członków zarządu - poinformowała PGZ.
 • Polska zbrojeniówka: Cztery zmarnowane lata na planecie Fantazja

  Polska zbrojeniówka: Cztery zmarnowane lata na planecie Fantazja

  Polska Grupa Zbrojeniowa, podmiot, dla którego pracuje ok. 20 tys. ludzi i którego roczne przychody wynoszą ponad 5 mld zł, od kilku tygodni żyje potencjalnymi zmianami w zarządzie. Nikt nie zna dnia ani godziny. Być może wydarzyło się to jeszcze wczoraj, już po zamknięciu tego wydania "DGP". Być może wydarzy się w kolejnym tygodniu. Albo jeszcze następnym. W każdym razie wielka miotła kadrowa wisi nad centralą i ma to wpływ na wszystkich. No bo po co się starać, jak i tak zaraz mnie odwołają? Po co podpisywać jeszcze jakiekolwiek decyzje?
 • Miliony złotych dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej

  Miliony złotych dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej

  Polska Grupa Zbrojeniowa zostanie dokapitalizowana kwotą 430 mln zł ; umowę o podwyższeniu kapitału spółki podpisali w środę w Skarżysku-Kamiennej premier Mateusz Morawiecki i prezes PGZ Witold Słowik.
 • Polska Grupa Zbrojeniowa do likwidacji?

  Polska Grupa Zbrojeniowa do likwidacji?

  Agencja Uzbrojenia zastąpi PGZ. To efekt sporu między ministrami - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". Polska Grupa Zbrojeniowa, właściciel kilkudziesięciu spółek zbrojeniowych, jeszcze nie zdążyła okrzepnąć, a już ma być likwidowana - podaje "Rz".
 • Polskie czołgi wjechały na minę. Nie ma szans na wyremontowanie Leopardów do końca 2020 r.

  Polskie czołgi wjechały na minę. Nie ma szans na wyremontowanie Leopardów do końca 2020 r.

  Od miesięcy kilkadziesiąt rozłożonych na części Leopardów czeka na modernizację. Do końca 2020 r. prawie 150 maszyn miało być już po remoncie. Ten plan jest już niewykonalny.
 • PGZ szuka finansowania w bankach

  PGZ szuka finansowania w bankach

  Polska Grupa Zbrojeniowa po czterech miesiącach 2019 roku ma 9 mln zł skonsolidowanego zysku netto - poinformował prezes PGZ Witold Słowik. Grupa szuka środków na inwestycje, myśli m.in. o refinansowaniu w bankach, a także o emisji do 1 mld zł obligacji.
 • NIK miażdży inwestycje w MON

  NIK miażdży inwestycje w MON

  Wieloletnie opóźnienia, nieskuteczny nadzór nad wykonawcami, zaniedbania w procesie przygotowawczym - tak można podsumować realizację czterech spośród sześciu istotnych projektów "Programu inwestycyjnego NATO w dziedzinie bezpieczeństwa".
 • Drony Orlik za 800 mln zł dla naszej armii

  Drony Orlik za 800 mln zł dla naszej armii

  W piątek 30 listopada podpisana została umowa między konsorcjum spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej a Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę 12 Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych klasy taktycznej krótkiego zasięgu kr. ORLIK. Wartość umowy to 789,7 mln zł, przy zapisanej opcji na zakup kolejnych 4 zestawów.
 • Pięciu prezesów w trzy lata? Tak się żyje w PGZ

  Pięciu prezesów w trzy lata? Tak się żyje w PGZ

  Wiceminister obrony i wiceszef resortu rozwoju dostali w grupie fotele prezesów. Idzie kolejna fala politycznych nominatów. A problemów przybywa. PGZ zrzesza kilkadziesiąt spółek, których łączne przychody w ubiegłym roku wynosiły prawie 5 mld zł, a skonsolidowana strata w 2017 r. - ponad 100 mln zł.