Biznes - Polska Grupa Górnicza

Artykuły - Polska Grupa Górnicza (48)

 • PGG. Resort aktywów przedstawia program naprawczy

  PGG. Resort aktywów przedstawia program naprawczy

  Likwidacja kopalń Ruda i Wujek, zatrudniających łącznie ok. 7,7 tys. osób i wydobywających ponad 5,1 mln ton węgla rocznie, a także zmiany w sposobie wynagradzania górników znalazły się w planie naprawczym dla Polskiej Grupy Górniczej, przedstawianym we wtorek związkowcom.
 • Górnicy z PGG wracają do pracy

  Górnicy z PGG wracają do pracy

  Jak poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski, wszystkie kopalnie grupy, które wstrzymały lub ograniczyły produkcję węgla z powodu pandemii koronawirusa, od poniedziałku wracają do normalnej pracy.
 • PGG wstrzymuje produkcję w dwóch kopalniach z powodu pandemii

  PGG wstrzymuje produkcję w dwóch kopalniach z powodu pandemii

  PGG czasowo wstrzymuje większość produkcji w kopalni Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice od 27 kwietnia do 3 maja - podała spółka.
 • Wiceminister Adam Gawęda: Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać PGG

  - Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać Polską Grupę Górniczą - powiedział wiceminister energii Adam Gawęda, który uczestniczył w poniedziałek w rozmowach płacowych w tej największej górniczej spółce. Jak mówił, w tym roku PGG wypłaca górnikom w sumie 171 mln zł dodatkowych środków.
 • Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają podwyżki!

  Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają podwyżki!

  Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek ocenił we wtorek, że zarówno ubiegłoroczne, jak i osiągane w tym roku wyniki Polskiej Grupy Górniczej (PGG) uzasadniają zgłoszone przez związkowców postulaty podwyżki wynagrodzeń. Związki chcą, by w przyszłym roku płace wzrosły o 12 proc.
 • PGG zarobiła w pierwszym półroczu 294 mln zł

  PGG zarobiła w pierwszym półroczu 294 mln zł

  W pierwszym półroczu 2018 roku Polska Grupa Górnicza (PGG) wypracowała 294 mln zł zysku netto, zarabiając 28,55 zł na każdej tonie sprzedanego węgla. W 2016 r. firma traciła ponad 80 zł na każdej tonie sprzedanego węgla, rok później zysk na jednej tonie nie przekraczał 2 zł, podczas gdy w pierwszym półroczu br. było to już 28,55 zł.
 • W Polskiej Grupy Górniczej ruszyły "czternastki"

  Załoga Polskiej Grupy Górniczej (PGG) otrzymała 30 proc. tzw. czternastej pensji za 2017 rok - potwierdzili wczoraj przedstawiciele PGG. Tym samym pracodawca wywiązał się z podjętego w listopadzie ub. roku zobowiązania wobec górników.
 • Załoga Polskiej Grupy Górniczej otrzymała 30 proc. "czternastki" za ubiegły rok

  Załoga Polskiej Grupy Górniczej otrzymała 30 proc. "czternastki" za ubiegły rok

  Załoga Polskiej Grupy Górniczej (PGG) otrzymała 30 proc. tzw. czternastej pensji za 2017 rok - potwierdzili w czwartek przedstawiciele PGG. Tym samym pracodawca wywiązał się z podjętego w listopadzie ub. roku zobowiązania wobec górników.
 • Polska Grupa Górnicza dokapitalizowana kwotą 300 mln zł

  Polska Grupa Górnicza dokapitalizowana kwotą 300 mln zł

  Polska Grupa Górnicza (PGG) została w środę dokapitalizowana przez akcjonariuszy kwotą 300 mln zł. Tym samym zakończony został proces podwyższenia kapitału firmy, uzgodniony na początku ubiegłego roku, kiedy PGG przejmowała kopalnie Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).
 • PGG liczy na zyski z ekogroszku

  PGG liczy na zyski z ekogroszku

  Polska Grupa Górnicza (PGG) zainwestuje do 2030 roku ok. 750 mln zł w modernizację zakładów przeróbki i wzbogacania węgla. Efektem ma być poprawa jakości surowca i dostosowanie oferty produktowej do oczekiwań rynku. Wzrośnie m.in. produkcja tzw. ekogoroszku.