Biznes - Polska Grupa Górnicza

Artykuły - Polska Grupa Górnicza (50)

 • Górnicy boją się o swoje portfele

  Górnicy boją się o swoje portfele

  Szybka likwidacja górnictwa może doprowadzić do wzrostu bezrobocia w niektórych regionach górniczych do 40 proc. - alarmuje prezes Polskiej Grupy Górniczej. Górnicy oczekują odpowiedzi, gdzie znajdą pracę. Liczą na utrzymanie obecnych warunków płacowych. A z tym może być trudno, biorąc pod uwagę, że obecnie zarabiają o 65 proc. więcej niż wynosi średnia w regionie.
 • Rząd będzie musiał wycofać się z fikcyjnego porozumienia z górnikami

  Rząd będzie musiał wycofać się z fikcyjnego porozumienia z górnikami

  Porozumienie pomiędzy rządem i górniczymi związkami zawodowymi jest fikcją, która zakłada, że na składowiskach będzie coraz więcej węgla, którego nikt nie chce kupić. Budżet państwa nie wytrzyma takich kosztów bez zwiększenia podatków.
 • PGG. Resort aktywów przedstawia program naprawczy

  PGG. Resort aktywów przedstawia program naprawczy

  Likwidacja kopalń Ruda i Wujek, zatrudniających łącznie ok. 7,7 tys. osób i wydobywających ponad 5,1 mln ton węgla rocznie, a także zmiany w sposobie wynagradzania górników znalazły się w planie naprawczym dla Polskiej Grupy Górniczej, przedstawianym we wtorek związkowcom.
 • Górnicy z PGG wracają do pracy

  Górnicy z PGG wracają do pracy

  Jak poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski, wszystkie kopalnie grupy, które wstrzymały lub ograniczyły produkcję węgla z powodu pandemii koronawirusa, od poniedziałku wracają do normalnej pracy.
 • PGG wstrzymuje produkcję w dwóch kopalniach z powodu pandemii

  PGG wstrzymuje produkcję w dwóch kopalniach z powodu pandemii

  PGG czasowo wstrzymuje większość produkcji w kopalni Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice od 27 kwietnia do 3 maja - podała spółka.
 • Wiceminister Adam Gawęda: Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać PGG

  - Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać Polską Grupę Górniczą - powiedział wiceminister energii Adam Gawęda, który uczestniczył w poniedziałek w rozmowach płacowych w tej największej górniczej spółce. Jak mówił, w tym roku PGG wypłaca górnikom w sumie 171 mln zł dodatkowych środków.
 • Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają podwyżki!

  Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają podwyżki!

  Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek ocenił we wtorek, że zarówno ubiegłoroczne, jak i osiągane w tym roku wyniki Polskiej Grupy Górniczej (PGG) uzasadniają zgłoszone przez związkowców postulaty podwyżki wynagrodzeń. Związki chcą, by w przyszłym roku płace wzrosły o 12 proc.
 • PGG zarobiła w pierwszym półroczu 294 mln zł

  PGG zarobiła w pierwszym półroczu 294 mln zł

  W pierwszym półroczu 2018 roku Polska Grupa Górnicza (PGG) wypracowała 294 mln zł zysku netto, zarabiając 28,55 zł na każdej tonie sprzedanego węgla. W 2016 r. firma traciła ponad 80 zł na każdej tonie sprzedanego węgla, rok później zysk na jednej tonie nie przekraczał 2 zł, podczas gdy w pierwszym półroczu br. było to już 28,55 zł.
 • W Polskiej Grupy Górniczej ruszyły "czternastki"

  W Polskiej Grupy Górniczej ruszyły "czternastki"

  Załoga Polskiej Grupy Górniczej (PGG) otrzymała 30 proc. tzw. czternastej pensji za 2017 rok - potwierdzili wczoraj przedstawiciele PGG. Tym samym pracodawca wywiązał się z podjętego w listopadzie ub. roku zobowiązania wobec górników.
 • Załoga Polskiej Grupy Górniczej otrzymała 30 proc. "czternastki" za ubiegły rok

  Załoga Polskiej Grupy Górniczej otrzymała 30 proc. "czternastki" za ubiegły rok

  Załoga Polskiej Grupy Górniczej (PGG) otrzymała 30 proc. tzw. czternastej pensji za 2017 rok - potwierdzili w czwartek przedstawiciele PGG. Tym samym pracodawca wywiązał się z podjętego w listopadzie ub. roku zobowiązania wobec górników.