Polska Grupa Górnicza

Artykuły - Polska Grupa Górnicza (54)

 • PGG. Resort aktywów przedstawia program naprawczy

  PGG. Resort aktywów przedstawia program naprawczy

  Likwidacja kopalń Ruda i Wujek, zatrudniających łącznie ok. 7,7 tys. osób i wydobywających ponad 5,1 mln ton węgla rocznie, a także zmiany w sposobie wynagradzania górników znalazły się w planie naprawczym dla Polskiej Grupy Górniczej, przedstawianym we wtorek związkowcom.
 • Górnicy z PGG wracają do pracy

  Górnicy z PGG wracają do pracy

  Jak poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski, wszystkie kopalnie grupy, które wstrzymały lub ograniczyły produkcję węgla z powodu pandemii koronawirusa, od poniedziałku wracają do normalnej pracy.
 • PGG wstrzymuje produkcję w dwóch kopalniach z powodu pandemii

  PGG wstrzymuje produkcję w dwóch kopalniach z powodu pandemii

  PGG czasowo wstrzymuje większość produkcji w kopalni Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice od 27 kwietnia do 3 maja - podała spółka.
 • Wiceminister Adam Gawęda: Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać PGG

  - Musimy powiązać wynagrodzenia i premie z tym, na co stać Polską Grupę Górniczą - powiedział wiceminister energii Adam Gawęda, który uczestniczył w poniedziałek w rozmowach płacowych w tej największej górniczej spółce. Jak mówił, w tym roku PGG wypłaca górnikom w sumie 171 mln zł dodatkowych środków.
 • W czwartek rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  W czwartek rozmowy płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  ​Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) spotkają się w czwartek z przedstawicielami zarządu spółki, by rozmawiać o możliwościach wzrostu wynagrodzeń w tej największej górniczej firmie. Związki chcą, by w przyszłym roku płace górników wzrosły o 12 proc.
 • Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają podwyżki!

  Szef górniczej Solidarności: Wyniki PGG uzasadniają podwyżki!

  Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek ocenił we wtorek, że zarówno ubiegłoroczne, jak i osiągane w tym roku wyniki Polskiej Grupy Górniczej (PGG) uzasadniają zgłoszone przez związkowców postulaty podwyżki wynagrodzeń. Związki chcą, by w przyszłym roku płace wzrosły o 12 proc.
 • PGG zarobiła w pierwszym półroczu 294 mln zł

  PGG zarobiła w pierwszym półroczu 294 mln zł

  W pierwszym półroczu 2018 roku Polska Grupa Górnicza (PGG) wypracowała 294 mln zł zysku netto, zarabiając 28,55 zł na każdej tonie sprzedanego węgla. W 2016 r. firma traciła ponad 80 zł na każdej tonie sprzedanego węgla, rok później zysk na jednej tonie nie przekraczał 2 zł, podczas gdy w pierwszym półroczu br. było to już 28,55 zł.
 • Ile powinni zarabiać górnicy?

  Ile powinni zarabiać górnicy?

  Polska Grupa Górnicza, czyli największa firma górnicza w Unii Europejskiej, od 2019 r. będzie w coraz trudniejszej sytuacji, ponosząc rosnące koszty zamykania kopalń. Trudno to będzie pogodzić z wynegocjowanym wzrostem wynagrodzeń i przywróceniem czternastej pensji.
 • Dualny system kształcenia samorządu i Polskiej Grupy Górniczej

  Dualny system kształcenia samorządu i Polskiej Grupy Górniczej

  Samorząd Katowic i Polska Grupa Górnicza będą współpracować w kształceniu młodzieży w zawodach górniczych i innych, niezbędnych dla przemysłu wydobywczego. W tym tygodniu podpisano porozumienie w tej sprawie, dające absolwentom klas górniczych gwarancję pracy w kopalniach spółki.
 • Podpisano porozumienie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  Podpisano porozumienie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej

  Polska Grupa Górnicza (PGG) przeznaczy w tym roku na podwyżki wynagrodzeń 280 mln zł, a w przyszłym roku ich koszt przekroczy 300 mln zł. Płace górników wzrosną o ponad 7 proc. W poniedziałek związkowcy porozumieli się w tej sprawie z zarządem i zakończyli spór zbiorowy w spółce.