polska gospodarka

Artykuły - Polska gospodarka (70)

Filmy - Polska gospodarka (41)

 • Polska gospodarka będzie zwalniać coraz ostrzej

  Najszybsze tempo wzrostu gospodarczego mamy już za sobą. Konsumpcja już nie będzie tak rosnąć, ale stanie się to z inflacją. Ten rok będzie jeszcze dobry, trudniejszy będzie następny rok.
 • Wynagrodzenia będą nadal szybko rosnąć. Czy padnie rekord?

  Grudzień nie zachwycił, ale wyniki polskiej gospodarki w IV kwartale są bardzo dobre. Która z tendencji utrzyma się w tym roku? Przede wszystkim wysoka dynamika wynagrodzeń.
 • Polska kopalnia kryptowalut może wesprzeć gospodarkę

  Pracownia Nowych Technologii rozpoczęła działalność na początku 2017 roku. Dzisiaj jest drugą największą kopalnią kryptowalut w Polsce. W listopadzie prawdopodobnie zajmie już pierwsze miejsce. Obecnie branża ta warta jest 160 mld dolarów i rośnie w bardzo szybkim tempie. Miesięcznie sprzedaje się komputery stworzone do tej działalności za ponad miliard dolarów.
 • Działania PARP w 2018 r. Nowe konkursy i kontynuacja dotychczasowych

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierająca rozwój mikro-, małych i średnich firm w Polsce, prowadzi programy dedykowane zarówno startupom, jak i tradycyjnemu biznesowi. Na przełomie roku ruszy akcelerator w branży elektromobilności. Harmonogram naboru w 2018 r. zakłada też kontynuację dotychczasowych konkursów.