polska giełda

Artykuły - Polska giełda (79)

 • Na giełdach niewielki krok w tył

  Piątkowa sesja przyniosła niewielkie cofnięcie indeksu szerokiego rynku, przy czym najsłabszym ogniwem były przed weekendem małe spółki. Zmienność była ograniczona, co widać po indeksie największych spółek, który niemal w całości można zamknąć w wąskim dziesięciopunktowym korytarzu.
 • Ważny test strefy: 1839-1843 pk

  ​Przebieg porannej fazy wczorajszych notowań wyglądał bardzo podobnie w odniesieniu do wtorkowej odsłony. Obóz byków ponownie wziął na siebie ciężar gry, co znalazło odzwierciedlenie w postaci stopniowego przybliżania się serii wrześniowej do eksponowanej już dzień wcześniej zapory podażowej: 1839-1843 pkt.
 • Wzrosty na warszawskiej giełdzie

  Wzrosty na warszawskiej giełdzie

  Główne indeksy na GPW rosły czwartą sesję z rzędu.
 • Wakacyjna sesja, niska zmienność

  Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się nieznacznymi zmianami indeksów. WIG20 wzrósł 0,4 proc., WIG 0,3 proc., mWIG40 0,1 proc., a sWIG80 0,4 proc.
 • ​Wzrosty na koniec lipca

  Ostatnia sesja miesiąca przyniosła wzrosty rodzimych indeksów, choć ich skala pozwoliła jedynie na częściowe odrobienie strat z poprzedniej sesji. WIG20 rozpoczął dzień od marginalnej zwyżki, jednakże w kolejnych kwadransach obóz popytowy powiększał przewagę, co odzwierciedlało sytuację na innych europejskich parkietach.
 • ​XTB i korekta na covidowych tematach

  Ostatnie dni na rynkach akcji podporządkowane były trwającemu sezonowi wynikówkwartalnych amerykańskich spółek. Po pozytywnych zaskoczeniach dużych banków i spółek technologicznych w większości nastąpiła realizacja zysków i NASDAQ wykreślił małą formację "M".
 • PKN ORLEN w drugim kwartale br. osiągnął wynik EBITDA LIFO w wysokości 5,7 mld zł, a zysk netto spółki wyniósł 4 mld zł

  PKN ORLEN w drugim kwartale br. osiągnął wynik EBITDA LIFO w wysokości 5,7 mld zł, a zysk netto spółki wyniósł 4 mld zł

  Przychody grupy w drugim kwartale wyniosły 17,01 mld zł i zanotowały spadek o 42 proc. r/r w efekcie niższych notowań produktów rafineryjnych i petrochemicznych na skutek spadku cen ropy oraz spadku wolumenów sprzedaży. Zysk netto grupy PKN Orlen zwiększył się w drugim kwartale o 2,4 mld zł, do 3,99 mld zł. Istotny wpływ na wyniki miał zysk z tytułu okazyjnego nabycia Grupy Energa w wysokości 3,7 mld zł.
 • W Polsce Wschodniej szybko przybywa milionerów

  W Polsce Wschodniej szybko przybywa milionerów

  Liczba osób, które zarobiły ponad milion złotych na rynku kapitałowym, znowu spadła. Za to coraz więcej jest zamożnych przedsiębiorców.
 • Eksperci przewidują: Druga fala pandemii będzie szansą dla start-upów

  Eksperci przewidują: Druga fala pandemii będzie szansą dla start-upów

  Giełda stwarza szanse pozyskania kapitału, również dla start-upów i młodych firm. Jednak znawcy tematu nie są zgodni co do tego, czy NewConnect jest optymalnym kierunkiem dla takich podmiotów.
 • Kolejny bardzo dobry miesiąc dla funduszy inwestycyjnych

  Kolejny bardzo dobry miesiąc dla funduszy inwestycyjnych

  Czerwiec był kolejnym bardzo dobrym miesiącem dla rynku funduszy inwestycyjnych. Sprzedaż netto w czerwcu 2020 to blisko 2,6 mld. Jest to najwyższa sprzedaż w tym roku oraz najwyższa od marca 2015!

Filmy - Polska giełda (28)

 • Warszawska giełda w tarapatach, to nie tylko efekt koronawirusa

  GPW ma większe kłopoty niż inne giełdy. Notowania indeksu WIG 20 osunęły się na poziomy nie widziane od 2016 r. - Jest za wcześnie, aby powiedzieć, że europejska gospodarka zostanie sparaliżowana z powodu koronawirusa, natomiast inwestorzy dyskontują ryzyko, które wcześniej ignorowali – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – Na giełdach pojawiły się spadki, co szczególnie widać na włoskiej giełdzie, której najważniejszy indeks w ciągu tylko jednego dnia spadł o ponad 5 proc.
 • Polska to giełdowy ogon nie tylko Europy

  Ostatnie tygodnie nie są dobre dla inwestorów z GPW. Gdy na Wall Street bito kolejne rekordy, nasza giełda reagowała umiarkowanie, ale gdy na świecie zaczynają się spadki, to w Warszawie są one szczególnie wysokie.
 • Zła koniunktura opanowała Warszawę?

  Polska giełda jest słaba na tle rynków rozwiniętych. Czy dekoniunktura opanowała Warszawę? Ciężarem dla GPW są spółki energetyczne i surowcowe, w których akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Potwierdzeniem słabości jest najważniejszy z indeksów GPW, czyli WIG20. Indeks ten wprawdzie wzrósł w tym roku o ponad 3 proc., ale jest to rezultat dużo słabszy niż analogicznych indeksów na giełdach rynków rozwiniętych, a do takich zaliczana jest GPW. S&P500 urósł w tym czasie o ponad 13 proc., a indeksy technologiczne odnotowały jeszcze większe zwyżki.
 • Czy totalna wojna handlowa zagości na rynkach?

  Ewolucja sytuacji wokół wojen celnych będzie głównym tematem dla rynków finansowych. Interesującym będzie, czy inne kraje (w tym głównie Chiny) przejdą do bezpośredniego odwetu za cła nałożone przez USA. Prezydent Trump pozostaje niewiadomą także w kontekście roszad personalnych na najwyższym szczeblu w Białym Domu.