Polska

Artykuły - Polska (2737)

 • Raport: Dumni z Polski i z Europy

  Raport: Dumni z Polski i z Europy

  81 proc. Polaków jest mocno związanych z Polską. Za najważniejsze wydarzenia w ostatnim stuleciu uznają pontyfikat Jana Pawła II, okupację hitlerowską i wstąpienie do UE.
 • Ukraińcy chcą pracować w Polsce od zaraz

  Ukraińcy chcą pracować w Polsce od zaraz

  54 proc. Ukraińców, myślących o wyjeździe do Polski w celach zarobkowych deklaruje, że jest gotowych do podjęcia pracy od zaraz. W tej grupie o natychmiastowym wyjeździe myślą zarówno kobiety (51 proc.), jak i mężczyźni (49 proc.). Ich oczekiwania finansowe najczęściej zaczynają się od 2,5 tys. zł netto i nie przekraczają 2,9 tys. zł. netto. Aż 91 proc. deklaruje, że w naszym kraju chciałoby zostać trzy miesiące i dłużej.
 • ​Zwolnienie monitorowane, czyli jak pożegnać się z pracownikiem?

  ​Zwolnienie monitorowane, czyli jak pożegnać się z pracownikiem?

  Wywiad z Małgorzatą Pukropek, psycholog i ekspertką HR Consulting w Antal.
 • Są przesłanki za obniżką stóp - Żyżyński, RPP

  Są przesłanki za obniżką stóp - Żyżyński, RPP

  Nie ma obecnie przesłanek, by zmieniać poziom stóp procentowych - powiedział PAP Biznes Jerzy Żyżyński, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Jego zdaniem, widać pewne przesłanki do obniżki stóp, a ich podwyżka mogłaby nastąpić wyłącznie w przypadku nadmiernego wzrostu popytu na kredyt.
 • "Hurriyet": Rozwój gospodarczy Polski powinien być wzorem dla Turcji

  Gospodarczy rozwój Polski w ciągu ostatniego ćwierćwiecza powinien być inspiracją dla Turcji - napisał w piątek turecki dziennik "Herriot Daily News", podkreślając, że to Polska jest dziś znacznie lepiej postrzegana przez inwestorów.
 • Polska - Portugalia 2-3 w Lidze Narodów. Oceny Polaków

  Polska - Portugalia 2-3 w Lidze Narodów. Oceny Polaków

  Wejście smoka Jakuba Błaszczykowskiego, ale też słaba gra bocznych obrońców. Oceniamy Polaków po meczu z Portugalią.
 • Średni czas poszukiwania pracy spadł do dwóch miesięcy, rośnie rotacja pracowników

  Średni czas poszukiwania pracy spadł do dwóch miesięcy, rośnie rotacja pracowników

  Czas poszukiwania pracy w Polsce skrócił się do średnio dwóch miesięcy, a odsetek osób, które zmieniły w ostatnim półroczu pracodawcę wzrósł do 24 proc. - wynika z badania agencji Randstad.
 • Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów. Kształcenie zawodowe wciąż mało popularne

  Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów. Kształcenie zawodowe wciąż mało popularne

  Od 2008 roku liczba zasadniczych szkół zawodowych i techników spadła w Polsce o 20 proc. Licząc od 2000 roku, spadek sięgnął 50 proc. Stworzenie sprawnego modelu kształcenia zawodowego ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku pracy, który zmaga się z brakiem wykwalifikowanych fachowców. Nie obejdzie się jednak bez współudziału biznesu i samych pracodawców. Problemem jest jednak wciąż małe zainteresowanie młodych ludzi takim kształceniem.
 • Podsumowanie Raportu WskaźnikiHR 2018

  Podsumowanie Raportu WskaźnikiHR 2018

  Firma Sedlak & Sedlak po raz kolejny przeanalizowała sytuacji na rynku pracy, aby określić zmiany zachodzące w obszarze fluktuacji pracowników, absencji oraz efektywności pracy. Przeprowadzony pomiar 43 wskaźników HR pozwolił ocenić nam jak zmienia się relacja pracownik – pracodawca, określić skalę problemu nieobecności pracowników czy wyznaczyć poziom rentowności nakładów na wynagrodzenia. Co ustaliliśmy?

Filmy - Polska (193)

 • Kaszi, czyli sushi z kaszą zamiast ryżu

  Kaszi, czyli sushi z kaszą zamiast ryżu. Do polskiej wersji dania najlepiej użyć kaszy jaglanej lub gryczanej. Z tych łatwo można uzyskać kleistą i plastyczną konsystencję. Kaszi to krążki z nadzieniem owinięte w algi morskie. Można do nich dodać: surową polędwicą łososiową, wędzone ryby czy ogórka kiszonego. Danie przygotowuje się jak tradycyjne sushi Jeśli masz wprawę w przygotowaniu japońskiego przysmaku, to przyrządzenie wersji z kaszą nie powinno być problemem. (Agencja TVN/x-news)
 • Niemiecki okręt podwodny z wizytą w Polsce

  W weekend Gdynię odwiedził niemiecki zespół okrętów: fregata rakietowa „Hessen”, okręt badawczy „Planet”, będące w rejsie operacyjnym i okręt podwodny U-31 oraz okręt baza „Fehrman”, odbywające rejs szkolny. Mieliśmy okazję zwiedzić U-31.
 • "Sprawdzamy naszą gotowość bojową". Wspólne polsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe Tornado 18

  Na poligonie w Świętoszowie trwają polsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem "Tornado 18". Mają sprawdzić zdolność artylerii pancernej. - Ćwiczenie specjalne pod kryptonimem "Tornado 18" jest dla dywizjonu bardzo ważne, ponieważ sprawdzamy w ten sposób swoją gotowość do realizacji zadań bojowych. Prowadzone są zadania ogniowe, w których dywizjon jest wspierany przez armię amerykańską – powiedział Marek Lewandowski z 23 Śląskiego Pułku Artylerii. (TVN24/x-news)
 • Czy UE jest narażona na ataki terrorystycze? Sonda

  Jakie kraje są najbardziej narażone na ataki terrorystyczne? Z czego to wynika? O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy mieszkańców Krakowa.