Polska

Artykuły - Polska (2700)

 • Wynagrodzenia w dużych przedsiębiorstwach w 2017 rok

  Wynagrodzenia w dużych przedsiębiorstwach w 2017 rok

  W 2017 roku w badaniu uczestniczyło 155 136 osób. Ze względów metodologicznych w obliczeniach końcowych uwzględniliśmy dane 128 998 respondentów. 40 proc. uczestników badania ma nie więcej niż 30 lat, 54 proc. mieszka w miastach powyżej 200 000 mieszkańców, 70 proc. ma wykształcenie wyższe, 47 proc. pracuje w wielkich lub dużych przedsiębiorstwach, zaś 80 proc. pracuje w firmach prywatnych. Partnerem badania była interia.pl.
 • ​Śląski rynek pracy coraz atrakcyjniejszy

  Pracownicy ze Śląska są coraz bardziej zadowoleni z krajowego rynku pracy i swojej obecnej sytuacji zawodowej. W II kwartale 2018 r., zgodnie z wynikami badania Confidence Index przeprowadzanego cyklicznie przez firmę rekrutacyjną Michael Page, pozytywnie oceniło go 65 proc. badanych - o 5 pp. więcej niż w I kwartale br. Ponadto, blisko połowa (46,4 proc.) respondentów jest usatysfakcjonowana wysokością swoich zarobków w ciągu minionego kwartału. Jednocześnie szansa na otrzymanie wyższej pensji jest jedną z najczęstszych przyczyn potencjalnej zmiany miejsca zatrudnienia.
 • Zarobki głównych księgowych w 2017 roku

  Zarobki głównych księgowych w 2017 roku

  W 2017 roku w badaniu uczestniczyło 155 136 osób. Ze względów metodologicznych w obliczeniach końcowych uwzględniliśmy dane 128 998 respondentów. 40 proc. uczestników badania ma nie więcej niż 30 lat, 54 proc. mieszka w miastach powyżej 200 000 mieszkańców, 70 proc. ma wykształcenie wyższe, 47 proc. pracuje w wielkich lub dużych przedsiębiorstwach, zaś 80 proc. pracuje w firmach prywatnych. Partnerem badania była interia.pl
 • "Rzeczpospolita": LPP weszło do Izraela z marką Reserved

  "Rzeczpospolita": LPP weszło do Izraela z marką Reserved

  Spółka z Gdańska otworzyła sklep w Tel Awiwie. To dla niej już 21. zagraniczny rynek. W tym roku pojawi się jeszcze na Słowenii i w Kazachstanie - podaje "Rzeczpospolita".
 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.
 • American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  Pracownicy Amazona skarżą się na nieludzkie traktowanie. Sprawą zainteresował się rząd Mateusza Morawieckiego. Firma odpowiada, że gdyby było tak źle, zatrudnieni dawno uciekliby do konkurencji.
 • Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  Połowę polskiego PKB wytwarza co najwyżej 5,6 mln osób pracujących w najbardziej produktywnych sektorach gospodarki. W mało efektywnych pracuje pozostałych 10 mln zatrudnionych. To tajemnica niskiego wzrostu płac. Taka - zła - struktura gospodarki powoli się zmienia, ale politycy muszą uważać, żeby jej nie utrwalić - twierdzą ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju.
 • 85 proc. pracowników z Ukrainy pracuje poniżej swoich kompetencji

  85 proc. pracowników z Ukrainy pracuje poniżej swoich kompetencji

  Z ostatniego raportu OTTO Work Force wynika, że 89 proc. badanych Ukraińców zatrudnionych w Polsce posiada wykształcenie średnie lub wyższe. Mimo to, 72 proc. z nich pracuje w roli pracowników fizycznych. Oprócz zarobków, to również brak możliwości rozwoju osobistego jest największą bolączką ukraińskich imigrantów na polskim rynku pracy.
 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z kraju Kim Dzong Una. Wojewodowie wycofali już ponad 100 zezwoleń na pobyt czasowy takich osób.
 • Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  ​Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia; 88 proc. badanych ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. Z kolei 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas - wynika z najnowszego sondażu firmy Randstad.

Filmy - Polska (190)

 • "Może jest im tutaj za ciepło" Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę

  Wyjątkowo wczesny wylot bocianów spowodował zdziwienie turystów odwiedzających Europejską Wieś Bocianią w Pentowie. Część ptaków już odfrunęła, część zbiera się do lotu, choć zazwyczaj gniazda opuszczały dopiero pod koniec sierpnia. Tym czasem już pod koniec lipca wiele bocianów pożegnało Polskę. Teraz odlatują już stadami. Jak mówią ornitolodzy, jedną z przyczyn wcześniejszych odlotów może być pogoda. Ciepła i suchą aura sprzyja bowiem wcześniejszemu usamodzielnianiu się młodych. (TVN24/x-news)
 • Coraz więcej chińskich firm chce inwestować w Polsce

  Relacje handlowe polsko-chińskie są coraz lepsze. Nie tylko Chińczycy decydują się na inwestycje w Polsce, ale i polskie firmy chętnie szukają możliwości współpracy.
 • Mundial 2018: Polska - Japonia. Zwycięski gol

  W meczu o honor rozegranym pomiędzy Polską a Japonią, reprezentacja naszego kraju pokonała rywali 1:0. Bramkę zdobył Jan Bednarek w 59. minucie spotkania.
 • Mundial 2018: Polska - Japonia. Zwycięski gol

  W meczu o honor rozegranym pomiędzy Polską a Japonią, reprezentacja naszego kraju pokonała rywali 1-0. Bramkę zdobył Jan Bednarek w 59. minucie spotkania.