Polska

Artykuły - Polska (2600)

Filmy - Polska (167)

 • Najlepsza szkoła na świecie w Polsce. Jak to się stało, że wygrała prestiżowy konkurs?

  Jedna z podwarszawskich szkół wygrała prestiżowy, międzynarodowy konkurs, który wyłania najlepsze innowacyjne szkoły na świecie. Jury z ponad 5 tysięcy zgłoszeń doceniło idee oddawania władzy uczniom. W tej szkole nauczyciele są dla uczniów partnerami, którzy motywują do działania. Dyrektor placówki Izabela Gorczyca opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o tym wyróżnieniu i sposobach, w jaki uczniowie szkoły zdobywają wiedzę. Dlaczego jest to wyjątkowe miejsce? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy Polska dogania Europę Zachodnią

  Najnowsze dane opublikowane przez Eurostat w grudniu br. potwierdzają, że polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie. Dynamika PKB sięgnęła w III kw. 5,2 proc. r/r (dane skorygowane), co było dwukrotnie szybszym tempem niż wzrost gospodarczy krajów strefy euro. Czy to oznacza, że wreszcie doganiamy pod względem zamożności bogatsze kraje Europy Zachodniej?
 • Dlaczego polscy pracownicy mają gorzej

  Polska zajmuje dopiero 30. miejsce wśród 41 krajów UE i OECD w Indeksie Elastyczności Zatrudnienia 2018, mierzącym elastyczność umów o pracę. Do czołówki Indeksu należą W. Brytania i Irlandia, czyli kraje, do których wielu Polaków emigruje w poszukiwaniu pracy.
 • Wydarzenia roku 2017 - Fakty Polska

  Wydarzenia roku 2017 - Fakty Polska.