Polska

Artykuły - Polska (2733)

 • "Hurriyet": Rozwój gospodarczy Polski powinien być wzorem dla Turcji

  Gospodarczy rozwój Polski w ciągu ostatniego ćwierćwiecza powinien być inspiracją dla Turcji - napisał w piątek turecki dziennik "Herriot Daily News", podkreślając, że to Polska jest dziś znacznie lepiej postrzegana przez inwestorów.
 • Polska - Portugalia 2-3 w Lidze Narodów. Oceny Polaków

  Polska - Portugalia 2-3 w Lidze Narodów. Oceny Polaków

  Wejście smoka Jakuba Błaszczykowskiego, ale też słaba gra bocznych obrońców. Oceniamy Polaków po meczu z Portugalią.
 • Średni czas poszukiwania pracy spadł do dwóch miesięcy, rośnie rotacja pracowników

  Średni czas poszukiwania pracy spadł do dwóch miesięcy, rośnie rotacja pracowników

  Czas poszukiwania pracy w Polsce skrócił się do średnio dwóch miesięcy, a odsetek osób, które zmieniły w ostatnim półroczu pracodawcę wzrósł do 24 proc. - wynika z badania agencji Randstad.
 • Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów. Kształcenie zawodowe wciąż mało popularne

  Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów. Kształcenie zawodowe wciąż mało popularne

  Od 2008 roku liczba zasadniczych szkół zawodowych i techników spadła w Polsce o 20 proc. Licząc od 2000 roku, spadek sięgnął 50 proc. Stworzenie sprawnego modelu kształcenia zawodowego ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku pracy, który zmaga się z brakiem wykwalifikowanych fachowców. Nie obejdzie się jednak bez współudziału biznesu i samych pracodawców. Problemem jest jednak wciąż małe zainteresowanie młodych ludzi takim kształceniem.
 • 1/3 zawodowych kierowców w Polsce zarabia ponad 6 tys. zł netto

  1/3 zawodowych kierowców w Polsce zarabia ponad 6 tys. zł netto

  Ponad jedna trzecia kierowców zarabia miesięcznie powyżej 6 tys. zł na rękę – wynika z badania „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2018” TransJobs.eu. Na to składają się przede wszystkim diety i ryczałty, które są nieoskładkowane. Połowa kierowców zawodowych ma bowiem w umowie o pracę wpisaną kwotę do 2 tys. zł netto. Pojawiają się propozycje zmierzające do tego, by oskładkowane kwoty stanowiły znacznie większą część wynagrodzeń, ale może to zaszkodzić branży, a w rezultacie także samym kierowcom – podkreślają eksperci.
 • Ucieczka od etatów

  Ucieczka od etatów

  Trzy miliony Polaków jest zainteresowanych założeniem własnej firmy – tak szacuje Tax Care na podstawie przeprowadzonego w maju tego roku badania „Indeks przedsiębiorczości”. Co czwarty Polak zatrudniony na etacie deklaruje, że w ciągu dwóch lat założy firmę. Ale o pracy na swoim myślimy jeszcze częściej, bo przyznaje się do tego co drugi badany mężczyzna i co trzecia badana kobieta. Nic dziwnego – jak wynika z badania, przedsiębiorcy to najbardziej usatysfakcjonowana grupa pracujących.
 • Podsumowanie Raportu WskaźnikiHR 2018

  Podsumowanie Raportu WskaźnikiHR 2018

  Firma Sedlak & Sedlak po raz kolejny przeanalizowała sytuacji na rynku pracy, aby określić zmiany zachodzące w obszarze fluktuacji pracowników, absencji oraz efektywności pracy. Przeprowadzony pomiar 43 wskaźników HR pozwolił ocenić nam jak zmienia się relacja pracownik – pracodawca, określić skalę problemu nieobecności pracowników czy wyznaczyć poziom rentowności nakładów na wynagrodzenia. Co ustaliliśmy?
 • NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  Narodowy Bank Polski utrzymuje cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z pasmem odchyleń o 1 pkt. proc. - wynika z projektu założeń polityki pieniężnej na 2019 r. Najważniejszym czynnikiem ryzyka dla polskiej gospodarki jest możliwość zaostrzenia się globalnych sporów handlowych - uważa NBP. Według centralnej ścieżki lipcowej projekcji NBP, wzrost PKB sięgnie 4,6% w tym roku, a następnie spowolni do 3,8% w 2019 r. Wzrost PKB w 2020 r. oczekiwany jest na poziomie 3,5%
 • Sasin: Nie ma mowy, żeby polski rynek pracy został otwarty bez ograniczeń

  Sasin: Nie ma mowy, żeby polski rynek pracy został otwarty bez ograniczeń

  ​- Nie ma mowy, żeby polski rynek pracy został otwarty bez ograniczeń, dyskutujemy jednak jak zapełnić ubytki pracowników, bo to realny problem - tak szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin odniósł się w rozmowie z dziennikarzami do doniesień dot. zatrudniania w Polsce migrantów.

Filmy - Polska (192)

 • Niemiecki okręt podwodny z wizytą w Polsce

  W weekend Gdynię odwiedził niemiecki zespół okrętów: fregata rakietowa „Hessen”, okręt badawczy „Planet”, będące w rejsie operacyjnym i okręt podwodny U-31 oraz okręt baza „Fehrman”, odbywające rejs szkolny. Mieliśmy okazję zwiedzić U-31.
 • "Sprawdzamy naszą gotowość bojową". Wspólne polsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe Tornado 18

  Na poligonie w Świętoszowie trwają polsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem "Tornado 18". Mają sprawdzić zdolność artylerii pancernej. - Ćwiczenie specjalne pod kryptonimem "Tornado 18" jest dla dywizjonu bardzo ważne, ponieważ sprawdzamy w ten sposób swoją gotowość do realizacji zadań bojowych. Prowadzone są zadania ogniowe, w których dywizjon jest wspierany przez armię amerykańską – powiedział Marek Lewandowski z 23 Śląskiego Pułku Artylerii. (TVN24/x-news)
 • Czy UE jest narażona na ataki terrorystycze? Sonda

  Jakie kraje są najbardziej narażone na ataki terrorystyczne? Z czego to wynika? O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy mieszkańców Krakowa.
 • Czy Polska powinna wystąpić z UE? Sonda

  Przedstawiciele PiS zapewniają, że nie chcą doprowadzić do polexitu, choć według opozycji rząd robi wszystko, aby do tego doszło. Według sondaży Polacy nie chcą polexitu. Zapytaliśmy mieszkańców Krakowa, jakie jest ich zdanie na ten temat.