Polska

Artykuły - Polska (2694)

 • "Rzeczpospolita": LPP weszło do Izraela z marką Reserved

  "Rzeczpospolita": LPP weszło do Izraela z marką Reserved

  Spółka z Gdańska otworzyła sklep w Tel Awiwie. To dla niej już 21. zagraniczny rynek. W tym roku pojawi się jeszcze na Słowenii i w Kazachstanie - podaje "Rzeczpospolita".
 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.
 • American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  Pracownicy Amazona skarżą się na nieludzkie traktowanie. Sprawą zainteresował się rząd Mateusza Morawieckiego. Firma odpowiada, że gdyby było tak źle, zatrudnieni dawno uciekliby do konkurencji.
 • Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  Połowę polskiego PKB wytwarza co najwyżej 5,6 mln osób pracujących w najbardziej produktywnych sektorach gospodarki. W mało efektywnych pracuje pozostałych 10 mln zatrudnionych. To tajemnica niskiego wzrostu płac. Taka - zła - struktura gospodarki powoli się zmienia, ale politycy muszą uważać, żeby jej nie utrwalić - twierdzą ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju.
 • 85 proc. pracowników z Ukrainy pracuje poniżej swoich kompetencji

  85 proc. pracowników z Ukrainy pracuje poniżej swoich kompetencji

  Z ostatniego raportu OTTO Work Force wynika, że 89 proc. badanych Ukraińców zatrudnionych w Polsce posiada wykształcenie średnie lub wyższe. Mimo to, 72 proc. z nich pracuje w roli pracowników fizycznych. Oprócz zarobków, to również brak możliwości rozwoju osobistego jest największą bolączką ukraińskich imigrantów na polskim rynku pracy.
 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z kraju Kim Dzong Una. Wojewodowie wycofali już ponad 100 zezwoleń na pobyt czasowy takich osób.
 • Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  ​Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia; 88 proc. badanych ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. Z kolei 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas - wynika z najnowszego sondażu firmy Randstad.
 • Dlaczego o pieniądzach wolimy milczeć?

  Dlaczego o pieniądzach wolimy milczeć?

  ​Jeśli z kimś już rozmawiamy o pieniądzach, to tylko z najbliższą rodziną. Co piąty dorosły Polak nie rozmawia z nikim o swoich zarobkach, choć prawie połowa z nas porusza te tematy z małżonkami czy partnerami. Ale to się zmienia i stopniowo sprawy zarobków i pieniędzy przestają być tabu - wynika z badań GfK dla największej firmy pożyczkowej działającej na polskim rynku Provident.
 • Zawody, które mają przyszłość

  Zawody, które mają przyszłość

  Rynek pracy nieustannie się zmienia. Z jednej strony wiele osób skarży się na brak dobrej pracy, z drugiej eksperci mówią o zawodach, w których brakuje nawet kilkuset tysięcy specjalistów. Jaki kierunek studiów wybrać, by być poszukiwanym przez headhunterów?
 • 700 cyberataków każdej godziny na Polskę

  700 cyberataków każdej godziny na Polskę

  Aż 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny.

Filmy - Polska (189)