Polska

Artykuły - Polska (2658)

 • Minister musi patrzeć przezornie

  Minister musi patrzeć przezornie

  Tak, jesteśmy w szczycie gospodarczym. Ale zamiast zastanawiać się jak długo to potrwa, zapytałabym: jak zabezpieczamy się na czasy, gdy koniunktura będzie gorsza. Zatem patrząc przezornie - redukujemy deficyt i równoważymy finanse. Budujemy pewien bufor bezpieczeństwa - mówi prof. Teresa Czerwińska, minister finansów. Przyglądamy się matrycy stawek podatku VAT - poszczególnych artykułów, by znieść pewne absurdy.
 • Polska i Niemcy zapowiadają rozbudowę połączeń kolejowych

  Polska i Niemcy zapowiadają rozbudowę połączeń kolejowych

  Dobre wieści dla podróżnych kursujących między Berlinem a Szczecinem - na tej trasie powstaną dwa tory, co skróci czas przejazdu. Po chudych latach poprawa ma nastąpić także na trasach Berlin-Kraków i Berlin-Warszawa.
 • Mundial 2018. Co słychać u grupowych rywali Polaków?

  Mundial 2018. Co słychać u grupowych rywali Polaków?

  - Wszystko idzie zgodnie z planem - podkreśla trener Adam Nawałka, ale sen z powiek spędza mu kontuzja Kamila Glika. Nasi grupowi rywale na mistrzostwach świata jednak także mają problemy.
 • GUS: W 2017 r. poprawiła się sytuacja materialna gospodarstw domowych

  GUS: W 2017 r. poprawiła się sytuacja materialna gospodarstw domowych

  Realny wzrost przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na osobę w gospodarstwach domowych w 2017 r. wzrósł o 6,3 proc., do 1598 zł w stosunku do 2016 r., kiedy wyniósł 1475 zł - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).
 • Tylko w Grecji jest gorzej niż w Polsce pod względem inwestycji

  W I kw. br. polski PKB wzrósł o 5,1 proc. Są to dane wstępne GUS, pod koniec maja dowiemy się co przyśpiesza wzrost gospodarczy, ale na pewno nie są to inwestycje przedsiębiorstw.
 • Cudzoziemcy z Dalekiego Wschodu i Azji ratunkiem dla polskiego rynku pracy

  Cudzoziemcy z Dalekiego Wschodu i Azji ratunkiem dla polskiego rynku pracy

  Rośnie liczba nieobsadzonych miejsc pracy. Na koniec 2017 roku było blisko 120 tys. wakatów. Luki na rynku pracy nie są już w stanie zapełnić pracownicy ze Wschodu. Dlatego coraz więcej firm sięga po osoby z krajów azjatyckich - Nepalu, Indii czy Bangladeszu. Zdaniem ekspertów potrzebne są jednak zmiany w ich zatrudnianiu, m.in. ujednolicenie procedur w urzędach, ułatwienia w pozyskaniu wiz do Polski czy skrócenie czasu rozpatrywania wniosku o zgodę na zatrudnienie cudzoziemca.
 • 2500 złotych i szansa na pracę w branży

  Aby zdobyć pracę w branży najlepiej zacząć od płatnego stażu. Do końca maja trwa nabór do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Na studentów i absolwentów czeka ponad 100 płatnych, wakacyjnych staży w blisko 30 polskich firmach z wynagrodzeniem nie mniejszym niż 2500 zł.
 • Jourova: W świetle nowych zasad Polska mogłaby stracić fundusze UE

  Jourova: W świetle nowych zasad Polska mogłaby stracić fundusze UE

  - Gdyby zaproponowane powiązanie funduszy UE z przestrzeganiem rządów prawa obowiązywało obecnie, to teoretycznie fundusze dla Polski mogłyby zostać obcięte lub wstrzymane - powiedziała w środę w Brukseli unijna komisarz do spraw sprawiedliwości Viera Jourova.
 • Czaputowicz: Polska nie zgodzi się na polityczne naciski ws. budżetu UE

  Czaputowicz: Polska nie zgodzi się na polityczne naciski ws. budżetu UE

  - Polska nie zaakceptuje nacisków politycznych ws. wieloletniego budżetu UE po 2020 r.; budżet musi być przyjęty jednogłośnie i jeżeli KE nie doprowadzi do kompromisu, Polska będzie korzystać ze swoich praw - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
 • Pracownicy Biedronki dostaną 2 tys. zł nagród rocznych

  Pracownicy Biedronki dostaną 2 tys. zł nagród rocznych

  W Biedronce 2 tys. zł brutto dostaną pracownicy zatrudnieni w 2017 roku na pełen etat w Biedronce. Na pieniądze mogą liczyć też ci, którzy pełnego wymiaru czasu pracy nie osiągnęli. Firma zanotowała bardzo dobre wyniki.

Filmy - Polska (186)

 • Mundial 2018: Polska - Senegal. Pierwszy gol. Wideo

  Środkowy obrońca reprezentacji Polski Thiago Cionek, który zastępował kontuzjowanego Kamila Glika został strzelcem pierwszego gola... dla Senegalu. Niefortunne odbicie piłki, przez polskiego stopera, zmyliło Wojciecha Szczęsnego i piłka zatrzepotała w siatce. Bramka padła w 37. minucie meczu.
 • Komisarz UE: Pomimo brexitu zachowaliśmy realistyczny budżet, z polityką spójności jako najsilniejszym instrumentem inwestycyjnym

  Możemy z dumą zaprezentować nasz nowy pakiet prawodawstwa dla lepszej polityki dla wszystkich regionów Unii Europejskiej po 2020 r. - ogłosiła komisarz ds. polityki regionalnej EU. Corina Cretu przyznała, że po brexicie budżet będzie miał „dość dużą dziurę”, co wymagało uzyskania nowych środków i ograniczenia niektórych wydatków. - Daliśmy jednak radę zachować realistyczny budżet, aby polityka spójności pozostawała najsilniejszym instrumentem inwestycyjnym Europy – podkreśliła unijna komisarz. Według ogłoszonej właśnie propozycji, Polska ma otrzymać 64,4 mld euro w ramach polityki spójności w nowym budżecie UE na lata 2021-2027. Propozycje Komisji Europejskiej oznaczają zmniejszenie tych środków o ponad 20 proc., czyli 24 mld euro mniej. - Daliśmy radę również uczynić tę politykę bardziej elastyczną, aby dostosować ją do nowych zmian. Oraz uczyniliśmy ją prostszą, byśmy mogli ją wykorzystywać dla dziesiątków tysięcy nowych beneficjentów – dodała Cretu. - W przyszłości polityka spójności będzie obejmowała każdy region i każde państwo członkowskie. Było to moim priorytetem, jako że ta polityka jest najbardziej widoczną i konkretną ze wszystkich instrumentów polityki europejskiej – tłumaczyła komisarz ds. polityki regionalnej.
 • "Zgromadził hurtowe ilości amunicji". W Olsztynie ruszył proces Wojciecha K. oskarżonego o planowanie zamachu na prezydenta i rząd

  Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanął Wojciech K., który według prokuratury „planował zamach na konstytucyjne organy państwa”. – Gromadził broń i hurtowe ilości amunicji. Okoliczności ujawnione w trakcie postępowania pozwalają przyjąć, że to przygotowanie do zamachu – powiedziała Aneta Czokało-Deptuła z Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. – Był pasjonatem militariów – powiedział adwokat oskarżonego Igor Sztynio. Na pytanie, czy Wojciech K. „chciał zabić prezydenta, premiera, członków rządu i parlamentarzystów” Sztynio odpowiedział, że oskarżony absolutnie nie miał takiego zamiaru. Poza Wojciechem K. w sprawie oskarżeni są mieszkaniec Warszawy i dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni usłyszeli tylko zarzut nielegalnego posiadanie amunicji i broni palnej bez zezwolenia. Wojciech K. przed ponad dwa lata zgromadził ponad 300 kg materiałów wybuchowych i 25 sztuk broni.
 • Powitanie prezydenta Orbana w Warszawie (TV Interia)

  Powitanie prezydenta Orbana w Warszawie (TV Interia)