Polska

Artykuły - Polska (2852)

 • BHP w polskich firmach jest często fikcją

  BHP w polskich firmach jest często fikcją

  Firmy mają zapewniać bezpieczne warunki wszystkim zatrudnionym, nie tylko tym na umowach o pracę. W praktyce taka ochrona jest często fikcją.
 • Już 50 proc. specjalistów pracuje w IT bez wyższego wykształcenia technicznego

  Już 50 proc. specjalistów pracuje w IT bez wyższego wykształcenia technicznego

  ​Do czerwca 2019 r. firmy z branży IT chcą zatrudnić 6 tys. pracowników. Prawdopodobieństwo, że będą to specjaliści z dyplomami uczelni technicznych jest znikome, szczególnie że by wypełnić rosnący deficyt osobami z wykształceniem kierunkowym, rokrocznie takie studia musiałoby kończyć przynajmniej 10 tys. absolwentów więcej niż obecnie. Stąd już połowa pracowników IT nie posiada wykształcenia technicznego.
 • Trzy pokolenia pracowników - trzy różne grupy problemów

  Trzy pokolenia pracowników - trzy różne grupy problemów

  Wśród prawie 16,5 mln pracujących znajdują się przedstawiciele trzech różnych pokoleń - X, Y i Z. Każde pokolenie ma inne potrzeby zdrowotne, naprzeciw którym powinni wyjść pracodawcy. Wybierając grupowe ubezpieczenie zdrowotne, przedsiębiorcy powinni zadbać o zestaw konsultacji i badań profilaktycznych odpowiedni dla każdej grupy wiekowej.
 • Jakich pracowników na Pomorzu brakuje najbardziej?

  Jakich pracowników na Pomorzu brakuje najbardziej?

  Deficyt kadrowy na Pomorzu sięga 8700 wakatów, które czekają na obsadzenie. Jednocześnie, jak wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Antal, ponad 60 proc. kandydatów w regionie nie szuka aktywnie pracy, ale z chęcią odpowiada na spersonalizowane oferty.
 • Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

  Poszukiwani specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa

  Zgodnie z danymi KPMG, 68 proc. ankietowanych przedsiębiorstw w Polsce odczuło skutki związane z cyberprzestępczością, a 25 proc. z nich zanotowało wzrost liczby ataków hakerskich. Robert Bedrij, manager Information Technology w firmie rekrutacyjnej Michael Page, wyjaśnia z jakimi wyzwaniami w kwestii bezpieczeństwa IT muszą mierzyć się firmy w Polsce, aby ustrzec się przed cyberatakami oraz jakie wiążą się z tym koszty.
 • Wynagrodzenia nie będą rosnąć już tak szybko

  Wynagrodzenia nie będą rosnąć już tak szybko

  Przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2019 r. wyniosło 4950,94 zł. Było wyższe o 328,10 zł od tego z porównywalnego okresu minionego roku. Już nie będzie rosnąć tak szybko.
 • Polscy inżynierowie gotowi przejąć rolę liderów zmian w swoich firmach

  Polscy inżynierowie gotowi przejąć rolę liderów zmian w swoich firmach

  Zdecydowana większość inżynierów jest zdania, że kadra techniczna powinna przyjąć na siebie odpowiedzialność związaną z rolą lidera zmian w przedsiębiorstwach produkcyjnych – wynika z badania Smart Industry Polska 2019 (SIP). Zdaniem pracowników małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych wykonujących zawód inżyniera, to właśnie ich profesja zyska na znaczeniu i nadawać będzie ton przemianom wspierającym konkurencyjność ich firmy na rynku.
 • Filipińczycy i Wietnamczycy przyjadą pracować w Polsce

  Filipińczycy i Wietnamczycy przyjadą pracować w Polsce

  Polskie agencje pracy sięgają coraz dalej w poszukiwaniu chętnych do pracy w naszych zakładach. W azjatyckich konsulatach trwa wizowy zator, jednak nadzieję budzą Filipiny i Wietnam. Agencje pracy chcą też lobbować za zmianą prawa migracyjnego. – Stawka jest dużo wyższa niż tylko nasze interesy. Chodzi o kondycję polskiej gospodarki – mówi Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ).
 • Polska zapewni Amerykanów o zwiększeniu nadzoru weterynaryjnego

  Polska zapewni Amerykanów o zwiększeniu nadzoru weterynaryjnego

  Polska jeszcze w środę wyśle pismo do Amerykanów z zapewnieniem wzmocnienia kontroli weterynaryjnej dostaw wieprzowiny wysyłanych do Stanów Zjednoczonych - poinformował zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Paweł Niemczuk.
 • Dane z Niemiec to sygnał o poprawie otoczenia polskiej gospodarki

  Dane z Niemiec to sygnał o poprawie otoczenia polskiej gospodarki

  Pozytywne dane z gospodarki Niemiec opublikowane w środę przez tamtejszy urząd statystyczny to sygnał o poprawie otoczenia polskiej gospodarki - wskazują w komentarzu do wyliczeń Destatis eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Filmy - Polska (203)

 • Skoki narciarskie. Niemcy ze złotem MŚ, Polacy poza podium. Wideo

  Reprezentacja Niemiec nie dała szans rywalom i zdobyła złoty medal w rywalizacji drużynowej skoczków na MŚ w Seefeld. Na podium stanęli również Austriacy i Japończycy. Polska zajęła 4. miejsce.
 • Grypa zwiększa statystyki zgonów w Polsce

  Według badań Amerykańskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) z powodu grypy co roku na całym świecie umiera od 291 000 do 646 000 ludzi. Jak podkreśla Joe Bresee, ekspert CDC, zapobieganie grypie powinno być globalnym priorytetem. W najnowszych meldunkach epidemiologicznych podanych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny z powodu grypy w Polsce w tym sezonie. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w swych meldunkach epidemiologicznych potwierdził już pierwszy przypadek zgonu z powodu grypy i jej powikłań. Jest to niepokojące, tym bardziej, że wydarzyło się to dużo wcześniej niż w sezonie ubiegłym.
 • Trudna grupa dla naszych siatkarek na ME. Wideo

  W Stambule odbyło się losowanie grup ME w siatkówce kobiet. Z kim rywalizować będą Polki? W ceremonii losowania brała udział m.in Neslihan Demir, była gwiazda tureckiej siatkówki.
 • Trudna grupa dla naszych siatkarek na ME. Wideo

  W Stambule odbyło się losowanie grup ME w siatkówce kobiet. Z kim rywalizować będą Polki?