Polska +

Synonimy:
Polska Plus,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polska + (57)

 • FOR: Prezes Kaczyński się myli - Polska na status kraju rozwiniętego pracuje od 1989 r.

  FOR: Prezes Kaczyński się myli - Polska na status kraju rozwiniętego pracuje od 1989 r.

  Prezes Kaczyński myli się mówiąc, że właśnie miał miejsce awans Polski do grona krajów rozwiniętych. Wśród poważniejszych instytucji od cytowanej przez Kaczyńskiego firmy FTSE Russell, część zalicza Polskę do krajów rozwiniętych już od dawna, a część tego jeszcze nie zrobiła. Bank Światowy klasyfikuje tak Polskę już od 2009 roku, czyli od czasu poprzedniego rządu. Również OECD robi to od kilku lat. Z kolei dla MFW pozostajemy ciągle "krajem wschodzącym".
 • Ewa Kopacz: Polska nie będzie następną Grecją. Nie dopuszczę do tego

  - Polacy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcą destabilizacji finansów publicznych. Przywrócenie wieku emerytalnego do poprzedniego stanu to ich destabilizacja - powiedziała Ewa Kopacz o propozycji dopisania do wrześniowego referendum kolejnych pytań.
 • Kryzys: We wtorek cały region stanie!

  Kryzys: We wtorek cały region stanie!

  Śląsk nie dał się nabrać na gesty dobrej woli ze strony ekipy rządzącej. Jeśli rząd nie wycofa się ze zmian w kodeksie pracy, to 26 marca dojdzie tam do generalnego strajku solidarnościowego.
 • Komisja Europejska publikuje ważny raport dla Polski

  Komisja Europejska publikuje ważny raport dla Polski

  Polski PKB wzrośnie w tym roku o 1,2 proc., a w przyszłym o 2,2 proc. - przewiduje Komisja Europejska w opublikowanych w piątek zimowych prognozach gospodarczych. To mniej niż Komisja szacowała jesienią. W swoich jesiennych prognozach z listopada KE przewidywała, że PKB wzrośnie w tym roku o 1,8 proc., a w 2014 r. - o 2,6 proc. Analitycy KE przewidują, że ten rok będzie trudny dla Polski.
 • Debata budżetowa służy polskim obligacjom

  Debata budżetowa bardzo dobrze służy rentowności polskich obligacji, które spadły na historyczne minima - poinformował w poniedziałek w Sejmie wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk. Dodał, że 10-letnie obligacje są na poziomie 3,85 proc.
 • Polska (be)z GMO

  Popieram obywatelską propozycję, by w Sejmie zorganizować jadłodajnie z żywnością genetycznie modyfikowaną dla posłów PO i PSL, którzy głosowali za GMO. Mogliby jeść taniej, zdrowiej i kupować tę żywność na wynos dla swoich rodzin, w tym dzieci i wnuków - ironizuje prof. Jan Szyszko wobec tych, którzy zapalili w Polsce zielone światło dla GMO.
 • TNS Polska: Większość Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku

  Większość Polaków (67 proc.) uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest jedna piąta badanych (19 proc.), a pozostałe 14 proc. respondentów nie potrafiło wyrazić opinii w tej kwestii - wynika z listopadowego sondażu TNS Polska.
 • Solidarna Polska przewiduje porażkę Tuska na szczycie UE

  Solidarna Polska przewiduje porażkę Tuska na szczycie UE

  Ze smutkiem obserwujemy dramatyczną porażkę premiera Donalda Tuska w Brukseli - powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. W ten sposób na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie odniósł się do przebiegu szczytu UE ws. budżetu na lata 2014-20.
 • J.K. Bielecki o polskim rządzie i budżecie UE

  J.K. Bielecki o polskim rządzie i budżecie UE

  Szef Rady Gospodarczej Jan Krzysztof Bielecki przekonuje, że premier Donald Tusk jest przygotowany na różne warianty rozwoju sytuacji w sprawie nowego wieloletniego budżetu UE.
 • Gazeta: Steinbach żąda, by Polska uznała zasługi wypędzonych dla pojednania

  Gazeta: Steinbach żąda, by Polska uznała zasługi wypędzonych dla pojednania

  - Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych Erika Steinbach zażądała od Polski uznania zasług wypędzonych dla pojednania polsko-niemieckiego - napisała w środę regionalna gazeta "Rheinische Post".