polscy studenci

Artykuły - Polscy studenci (28)

 • Jak teraz zarabiają studenci?

  Jak teraz zarabiają studenci?

  Znane powiedzenie „biedny jak student” obecnie traci na znaczeniu. Grupa ta nie tylko może przebierać w różnego rodzaju ofertach pracy stałej i dodatkowej, ale też coraz częściej wykorzystuje możliwości jakie daje internet.
 • "Metro": Studenci nie ufają e-indeksom. Dlaczego?

  "Metro": Studenci nie ufają e-indeksom. Dlaczego?

  Studenci nie bardzo wierzą w niezawodność systemu informatycznego uczelni.
 • "Rzeczpospolita": Polscy studenci wolą zagraniczne uczelnie

  "Rzeczpospolita": Polscy studenci wolą zagraniczne uczelnie

  Polska traci studentów – pisze dziennik, informując o wzroście liczby polskich studentów na darmowych zagranicznych uczelniach.
 • Światowe finały Imagine Cup 2014 już za tydzień w Seattle

  Światowe finały Imagine Cup 2014 już za tydzień w Seattle

  Dokładnie tydzień pozostał do rozpoczęcia światowych finałów największego konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft – Imagine Cup 2014. W Seattle Polskę będzie reprezentowała drużyna Power of Vision, która z projektem „Face Controller” będzie konkurować o najwyższe w historii konkursu nagrody o łącznej wartości 1 miliona dolarów. W kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship) rzeszowski zespół zmierzy się z 12 najlepszymi drużynami z całego świata.
 • Laptop to najważniejsze urządzenie studenta

  Laptop to najważniejsze urządzenie studenta

  Przed zbliżającym się okresem powrotu do szkoły firma AMD zaprezentowała wyniki badania "Back-to-School Technology Usage" poświęconego tematowi preferencji i zwyczajów zakupowych w dziedzinie nowych technologii. Sondaż wykazał, że ponad połowa z badanych ma przy sobie każdego dnia co najmniej dwa urządzenia, a wśród nich laptop pozostaje najcenniejszym w czasie ich studenckiego życia.
 • Dla młodych wędka a nie ryba

  Dla młodych wędka a nie ryba

  ​Bezrobocie młodych to problem nie tylko Polski ale i całej Europy. Na wczorajszej konferencji w Paryżu, w której wziął udział premier Donald Tusk, podkreślano konieczność walki z brakiem pracy dla młodych ludzi, wskazując na ryzyko "straconego pokolenia".
 • TK: Studenci mogą otrzymywać stypendium tylko na jednym kierunku

  TK: Studenci mogą otrzymywać stypendium tylko na jednym kierunku

  Studenci uczący się jednocześnie na kilku kierunkach studiów mogą otrzymać tzw. stypendia motywacyjne tylko na jednym z nich - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Za zgodne z konstytucją uznał mówiące o tym zapisy ustawy o szkolnictwie wyższym.
 • Coraz więcej studentów z zagranicy na polskich uczelniach

  Coraz więcej studentów z zagranicy na polskich uczelniach

  Coraz więcej obcokrajowców wybiera polskie uczelnie. W Polsce uczy się prawie 30 tysięcy studentów ze 142 krajów świata - wynika z raportu opublikowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. To o 4 tysiące więcej niż w ubiegłym roku akademickim.

Filmy - Polscy studenci (1)

 • Współczesny student chce mieszkać w luksusie

  Czasy, kiedy studenci wynajmowali malutkie mieszkania z samą meblościanką, dawno minęły. Dzisiaj wymagania młodzieży akademickiej są o niebo większe. Na szczęście dla studentów dobra sytuacja na rynku wynajmu sprawia, że nie muszą się już oni zadowalać byle czym.