wydarzenia - polscy ratownicy

Artykuły - Polscy ratownicy (15)

 • Rosjanie dziękują polskim strażakom za pomoc

  Gubernator obwodu riazańskiego Oleg Kowalow podziękował strażakom z Polski za udział w gaszeniu pożarów lasów i torfowisk w tym regionie Rosji. Gubernator wręczył im dyplomy honorowe, listy z wyrazami wdzięczności i prezenty.
 • "Było warto" - polscy ratownicy wrócili do kraju

  Rządowy samolot z grupą polskich ratowników, którzy od tygodnia udzielali pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti, w niedzielę w nocy wylądował na warszawskim lotnisku wojskowym.
 • Polscy ratownicy wracają z Haiti do kraju

  Polscy ratownicy wracają z Haiti do kraju

  Rządowy samolot Tu-154 z grupą polskich ratowników wystartował z lotniska w stolicy Haiti Port-au-Prince i jest już w drodze powrotnej do kraju - poinformował w nocyrzecznik PSP Paweł Frątczak.
 • Haiti: Polscy ratownicy skierowani w rejon epicentrum

  Polscy ratownicy razem z Niemcami i Brytyjczykami zostali wysłani w rejon epicentrum środowego trzęsienia ziemi na Haiti - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
 • Panika na Haiti. Kolejne trzęsienie ziemi

  Panika na Haiti. Kolejne trzęsienie ziemi

  15 polskich ratowników przewieziono śmigłowcem w rejon epicentrum środowego trzęsienia ziemi na Haiti - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Jak dodał, ich zadania będą polegać na pomocy rannym; pozostali Polacy przeszukują kolejny sektor na obszarze objętym przez ubiegłotygodniowe wstrząsy.
 • Haiti: Polacy przeszukują teren kampusu

  Haiti: Polacy przeszukują teren kampusu

  Polscy ratownicy przeszukują teren studenckiego kampusu położonego w centrum stolicy Haiti Port-au-Prince - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
 • Polscy ratownicy przeszukują gruzowisko na Haiti

  Polscy ratownicy przeszukują gruzowisko na Haiti

  Polscy ratownicy rozpoczęli kolejny dzień poszukiwań osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti, razem z Niemcami przeszukują trzy sektory na przedmieściach stolicy Port-au-Prince - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
 • Polscy ratownicy nadal w drodze do stolicy Haiti

  Polscy ratownicy, którzy mają nieść pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti, nadal są w drodze do stolicy kraju Port-au-Prince; warunki są bardzo trudne, a jedyna droga na miejsce trudno przejezdna - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
 • Polscy ratownicy musieli lądować na Dominikanie

  Międzynarodowe ekipy ratownicze, które poleciały pomagać ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti, mają kłopoty. Ich samoloty, w tym polskiej ekipy strażaków, wylądowały na lotnisku na Dominikanie.
 • Polscy ratownicy odlecieli na Haiti

  Z wojskowego lotniska w Warszawie wystartował rządowy samolot z grupą ratowników, którzy lecą na Haiti w rejon trzęsienia ziemi. Ostatecznie poleciało 54 ratowników z 10 psami wyszkolonymi w poszukiwaniu żywych osób pod gruzami.