polscy lekarze

Artykuły - Polscy lekarze (5)

 • Kiedy podróże wychodzą na zdrowie

  Kiedy podróże wychodzą na zdrowie

  Polscy lekarze cieszą się na świecie bardzo dobrą opinią. Nasze pielęgniarki chętnie zatrudniają placówki w Niemczech, Wielkiej Brytanii i innych krajach zachodnich. Z kolei polskie lecznice coraz częściej przyjmują zagranicznych pacjentów. Z drugiej strony rośnie liczba rodaków wyjeżdżających leczyć się poza granicami kraju. Turystyka medyczna kwitnie.
 • Niemcy leczą się Polsce, bo szybciej i taniej

  Niemcy leczą się Polsce, bo szybciej i taniej

  Polska stała się celem turystyki medycznej. W I półroczu 2013 r. zagraniczni pacjenci "wydali" u nas 30 mln zł, a od początku 2011 r. już ponad 150 mln zł. Leczyli się na podstawie europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego, co oznacza, że zapłacili za to ich krajowi ubezpieczyciele. - Te pieniądze nie pokrywają jednak całości kosztów leczenia. Musimy do nich dopłacać - skarżą się polscy lekarze.
 • Lekarze poprawiają wizerunek

  Lekarze poprawiają wizerunek

  Czas zmienić obraz lekarza jako pijaka i łapownika - postanowili polscy lekarze. By ten wizerunek poprawić, chcą wynajmować specjalistyczne agencje public relations - ujawnia "Gazeta Wyborcza".
 • Czy w Polsce braknie specjalistów?

  Czy w Polsce braknie specjalistów?

  Polscy lekarze, dentyści i pielęgniarki nie wyjechali masowo z kraju po przystąpieniu do Unii Europejskiej. Nie oznacza to jednak, że nie poszukują pracy w zawodzie za granicą. Na ich miejsce przyjeżdżają inni fachowcy - lekarze zza wschodniej granicy. Dla nich Polska to tylko pierwszy krok w drodze na Zachód.
 • Lekarze chcą wyjechać

  Lekarze chcą wyjechać

  Polscy lekarze wybierają pracę za granicą. Po 1 maja, czyli po wejściu Polski do Unii Europejskiej, będzie ich tam coraz więcej. Masowy exodus świetnie wyszkolonych specjalistów z Polski jest nieunikniony, a sprzyja temu ogromna różnica w zarobkach.

Filmy - Polscy lekarze (3)

 • Wielka Brytania. Lekarze potrzebni od zaraz

  Szkolenie w Warszawie - praca w Anglii. Brytyjska służba zdrowia cierpi na brak lekarzy. Eksperci ostrzegają, że Brexit jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Pomóc mają organizowane w Polsce kursy przygotowawcze dla lekarzy z całej Europy.
 • W Polsce brakuje 68 tysięcy lekarzy. Jak rozwiązać ten problem?

  W Polsce jest 137 tys. lekarzy wykonujących zawód, natomiast brakuje 68 tys. medyków. Na 1000 mieszkańców przypada średnio 2,4 lekarza, zaś średnia europejska wynosi 3,6. Których specjalistów jest najmniej? Jakie to ma znaczenie dla pacjentów? Jak rozwiązać ten problem? O tym rozmawiali dziennikarka medyczna Aleksandra Kurowska oraz Łukasz Jankowski z Okręgowej Izby Lekarskiej. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Polska hitem turystyki medycznej?

  Dlaczego pacjenci z zagranicy przyjeżdżają, aby korzystać z usług polskich lekarzy? – Jestem w Polsce już drugi raz. W moim mieście te same operacje są dwa razy droższe niż tutaj – powiedziała Pen Meadow Jones, pacjentka z Wielkiej Bretanii. Jakie zabiegi najczęściej wybierają? Philip Pasler z Karkonoskiego Centrum Medycznego wyjaśnił, jaka jest idea turystyki medycznej. (Dzień Dobry TVN/x-news)