położna

Artykuły - Położna (40)

 • Położna tylko do porodu? To mit

  Położna tylko do porodu? To mit

  Dzisiejsza położna ma towarzyszyć kobiecie na różnych etapach jej życia. W związku z tym potrafi odnaleźć się w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z porodem. Sprawdź, w czym położna może ci pomóc.
 • Rola położnej środowiskowej

  Rola położnej środowiskowej

  Przyszłe mamy same mogą decydować o wyborze położnej i miejsca przygotowania się do porodu. Położna Anna Sapiejewska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal” radzi jak wybrać dobrą położną środowiskową i na jakie kryteria zwrócić szczególną uwagę.
 • Położna: Przewodniczka przyszłej mamy

  Położna: Przewodniczka przyszłej mamy

  Poród jest dla kobiet ogromnym przeżyciem, u wielu z nich budzi niepokój, a nawet strach. Na szczęście każda rodząca może liczyć na wsparcie położnej. Kim są kobiety wspierające rodzące i na czym polega ich pomoc?
 • Położna z powołania. Co to znaczy?

  Położna z powołania. Co to znaczy?

  "Kiedyś praca położnej kojarzyła mi się tylko i wyłącznie z przyjmowaniem porodów. Dzisiaj wiem, że bycie położną to coś znacznie więcej. To przede wszystkim odpowiedzialność. Odpowiedzialność, która na mnie spoczywa czasem powoduje we mnie obawy, ale znacznie częściej jest powodem trudnej do opisania satysfakcji": - Martyna Mączka, położna i Ambasadorka kampanii „Położna na medal” opowiada, jaka jest rola położnej w życiu kobiety.
 • Projekt ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej

  Ułatwienie cudzoziemcom wykonywania w Polsce zawodów pielęgniarki i położnej oraz doprecyzowanie wyposażenia szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej - zakłada projekt noweli ustawy, który został skierowany do dalszych prac w podkomisji.
 • Położne, ich rola i podstawowe kompetencje

  Położne, ich rola i podstawowe kompetencje

  W świadomości Polaków położna w ogromnej większości przypadków kojarzona jest wyłącznie z oddziałem położniczym. Tymczasem w rzeczywistości, zakres jej obowiązków i odpowiedzialności powinien być i w wielu przypadkach jest znacznie szerszy. Fachowa pomoc i opieka położnej to nieocenione wsparcie zarówno przed jak i po porodzie. W ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal” przedstawiamy rolę i kompetencje położnej.
 • Rola położnej: Pomagać, wspierać i edukować

  Rola położnej: Pomagać, wspierać i edukować

  Studio "Dzień Dobry TVN" odwiedziły laureatki konkursu "Położna na medal", zorganizowanego m.in. pod patronatem Fundacji Rodzić po Ludzku. Edyta Szumska, Halina Biedroń i Katarzyna Adamczyk wyjaśniły, jakie cechy i umiejętności powinna mieć dobra położna. Jakie ma zadania? - Powinna być cierpliwa i wyrozumiała - przyznała Szumska
 • Bezrobocie nie omija zawodów medycznych

  Bezrobocie nie omija zawodów medycznych

  Blisko 4 tys. pielęgniarek, 660 położnych, 200 lekarzy oraz 74 specjalistów ratownictwa medycznego było w połowie zeszłego roku bezrobotnych - wynika z wyliczeń "Służby Zdrowia" na podstawie danych z urzędów pracy. Około jednej trzeciej bezrobotnych pielęgniarek nie miało pracy dłużej niż 12 miesięcy.
 • 3 kobiety, które wspierają przyszłą mamę

  3 kobiety, które wspierają przyszłą mamę

  Przygotują cię do porodu i pomogą przez niego przejść. Poradzą, jak uporać się z problemami przy karmieniu maluszka. Jeśli trzeba, dodadzą ci otuchy albo zmobilizują do działania. Sprawdź, do kogo warto zwrócić się o pomoc.
 • W Polsce zabraknie pielęgniarek? Unia się otwiera

  W Polsce zabraknie pielęgniarek? Unia się otwiera

  Jeszcze w październiku Parlament Europejski powinien przyjąć dyrektywę, która zapewni automatyczne uznanie uprawnień zawodowych wszystkich pielęgniarek i położnych - dowiedział się reporter RMF FM. Do tej pory takie uprawnienia miały tylko pielęgniarki ukończyły studia.

Filmy - Położna (3)

 • Najlepsza położna w Polsce radzi co spakować na porodówkę

  Ciąża to szczególny czas dla kobiety, a sam poród jest momentem bardzo dla niej stresującym. Najlepsza położna w Polsce – Anna Wojtyla doradziła w dzisiejszym programie „Dzień Dobry TVN” co spakować do szpitala, by być dobrze przygotowanym na ten wyjątkowy moment. – Koszula do porodu to jest najważniejsza rzecz – podkreśliła ekspertka. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kulisy pracy położnej. Jakie historie zdarzają się na porodówce?

  Czym jest poród dla położnej, czy położna zawsze ma rację i czy na porodówce może być wesoło – o tym, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, opowiedziała nam Agata Tyrpuła, położna ze szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Koniecznie zobaczcie tę zabawną, ale i wzruszającą rozmowę.
 • To ogromne zagrożenie dla rodzących!

  Dla szykującej się do porodu kobiety nie ma większego stresu niż świadomość, że w szpitalu brakuje wykwalifikowanego personelu, który powinien zaopiekować się nią i jej dzieckiem. Niestety, takie sytuacje zdarzają się coraz częściej...