połów

Artykuły - Połów (12)

 • ​19 granatów z II wojny światowej. Niecodzienny połów wędkarza

  ​19 granatów z II wojny światowej. Niecodzienny połów wędkarza

  O tym jak niebezpieczne mogą być stare granaty pisaliśmy niedawno, przytaczając historię kobiet, którym takie znalezisko uaktywniło się w kuchni. Tym razem na pozostałości po II wojnie światowej natknął się pewien wędkarz, wyławiając ich aż 19. Znaleziska zostały zabezpieczone przez saperów.
 • Na Bermudach złowiono gigantyczną langustę

  Na Bermudach złowiono gigantyczną langustę

  Po przejściu huraganu Nicole, u wybrzeży Bermudów dwóch rybaków złowiło gigantyczną langustę. Niezwykły osobnik ważył 6,3 kg, a jego odnóża miały ponad 60 cm długości.
 • Rybacy dostali wyższe kwoty połowowe

  Rybacy dostali wyższe kwoty połowowe

  Polscy rybacy będą mogli odłowić więcej śledzi na Zalewie Wiślanym. Masowe połowy śledzi zaczynają się wczesną wiosną. W ubiegłym roku za 1 kg śledzi w hurcie płacono jedynie 1,2 zł.
 • NIK skontrolowała sposoby prowadzenia gospodarki rybackiej

  NIK skontrolowała sposoby prowadzenia gospodarki rybackiej

  Niezagospodarowanie jezior, nieprzestrzeganie limitów odłowów oraz brak strategii dotyczącej kormoranów - to według NIK przyczyny zmniejszającej się ilości ryb w warmińsko-mazurskich akwenach. Kontrolerzy sprawdzali, jak prowadzona jest w regionie gospodarka rybacka.
 • Złowili ogromnego marlina. Zobacz nagranie

  Thomas Strydom i Paul Pallet jak każdy wędkarz marzyli o takim połowie, od kiedy zaczęli chodzić na ryby.
 • Sąd: Kto odpowiada za nielegalny połów?

  Sąd: Kto odpowiada za nielegalny połów?

  Ryby są zawsze czyjąś własnością i ten, kto je nielegalnie złowił, powinien odpowiadać nie tylko za nielegalny połów, ale i za kradzież - orzekł Sąd Okręgowy w Olsztynie w sprawie dwóch mężczyzn ukaranych wcześniej jedynie za połów 150 kg karasi.
 • Złowiła 500-kilogramową rybę. Trafi do Księgi Guinessa?

  Złowiła 500-kilogramową rybę. Trafi do Księgi Guinessa?

  Takiego wyczynu pozazdrościć może niejeden facet! Amerykanka Molly Palmer złowiła ważącą ponad 500 kg i mierzącą prawie cztery metry rybę. Dorodnego marlina wyłowiono na Hawajach, gdzie odbywał się konkurs dla wędkarzy. Walka z półtonową bestią trwała cztery godziny i wzięła w niej udział grupa ludzi.
 • Nielegalny połów to przestępstwo

  Nielegalny połów to przestępstwo

  Nielegalny połów ryb na terenie tzw. obrębu ochronnego to nie wykroczenie, lecz przestępstwo, za które grozi grzywna, a nawet do 2 lat więzienia - uznał Sąd Najwyższy, który uchylił decyzję niższej instancji umarzającej sprawę tego typu.
 • Połów talentów w Rumii

  Połów talentów w Rumii

  1 sierpnia w Rumii odbędą się ostatnie już w tym roku testy do Akademii Orlika. Jest to pilotażowy program skierowany do dzieci w wieku od 6 do 8 lat, którego cel stanowi odkrywanie piłkarskich talentów.
 • Pierwszy połów, a taka ryba

  Austriacki nastolatek wybrał się po raz pierwszy w życiu na ryby i złowił ponaddwumetrowego suma.

Filmy - Połów (2)

 • Władimir Putin pogromcą szczupaka-giganta!

  Prezydent Rosji, Władimir Putin, znów postanowił zaimponować swoim rodakom. Tym razem odniósł sukces jako wędkarz, w którego przeistoczył się podczas wypoczynku na Syberii, a ściślej - w graniczącym z Mongolią regionie Tuwa. Rosyjski przywódca złowił w jednym z tamtejszych jezior 21-kilogramowego szczupaka! Niestety, ryba nie doczekała się prezydenckiego ułaskawienia - rosyjskie media podały, że została przerobiona na kotlety.
 • EuroparlTV: Walka z nielegalnymi połowami

  Wprowadzono nowy system kontroli dla rybołówstwa w UE. Walka z nielegalnymi połowami przybierze na sile.