polonia

Artykuły - Polonia (1978)

 • Parada Pułaskiego z apelem o jedność Polonii

  Parada Pułaskiego z apelem o jedność Polonii

  O jedność amerykańskiej Polonii apelowali organizatorzy i goście Parady Pułaskiego, która przeszła w niedzielę Piątą Aleją na Manhattanie. Wzięli w niej udział Polacy z Nowego Jorku oraz sąsiednich stanów. Hasło parady brzmiało: "Generał Tadeusz Kościuszko - bohater dwóch narodów".
 • Polonia do Baracka Obamy: Brońcie Polski

  Polonia do Baracka Obamy: Brońcie Polski

  Amerykanie polskiego pochodzenia zgromadzili się w sobotę w Waszyngtonie przed Białym Domem, gdzie wzywali do wzmocnienia wojsk amerykańskich w Polsce i krajach bałtyckich oraz do ich stałej obecności w regionie.
 • Chicago: Polonia protestowała na wiecu Clinton

  Chicago: Polonia protestowała na wiecu Clinton

  Hillary Clinton prowadziła wczoraj kampanię wyborczą w Chicago. Wizycie byłej sekretarz stanu USA towarzyszyły protesty Polonii.
 • Kongres Polonii Amerykańskiej oburzony wypowiedzią Clintona

  Kongres Polonii Amerykańskiej oburzony wypowiedzią Clintona

  Kongres Polonii Amerykańskiej oficjalnie zaprotestował przeciwko wypowiedzi Billa Clintona o tym, że Polska odchodzi od demokracji. W przesłanym Polskiemu Radiu oświadczeniu Kongres uznał słowa byłego prezydenta USA za obelżywe.
 • Polonia z Chicago przeszła w trzeciomajowej paradzie

  Polonia z Chicago przeszła w trzeciomajowej paradzie

  Doroczną trzeciomajową paradą chicagowska Polonia uczciła w sobotę 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdaniem organizatora - Związku Klubów Polskich - to największe poza granicami Polski obchody tego święta. Paradzie towarzyszyło hasło "1050 lat chrztu Polski".
 • Amerykańska Polonia jest słaba politycznie?

  Amerykańska Polonia jest słaba politycznie?

  W sobotę w nowojorskim konsulacie RP miała sesja młodej Polonii. Jej hasło to “Nowe pokolenie - przyszłość zależy od młodzieży”. Kandydaci na amerykańskie urzędy polityczne rzadko odwołują się do Polaków jako bloku wyborców, co wynika ze słabości politycznej Polonii – alarmuje Zygmunt Staszewski z Kongresu Polonii Amerykańskiej.
 • Andrzej Duda odznaczył osoby działające na rzecz Polonii we Francji

  Andrzej Duda odznaczył osoby działające na rzecz Polonii we Francji

  Podczas wizyty w Paryżu prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby działające na rzecz Polonii we Francji. - Liczę, że odczujecie nową jakość spojrzenia na sprawy Polaków mieszkających za granicą - powiedział Duda w trakcie spotkania w polskiej ambasadzie.
 • Polacy z Nowego Jorku jadą na spotkanie z papieżem

  Polacy z Nowego Jorku jadą na spotkanie z papieżem

  Polskie parafie, zarówno z Nowego Jorku jak i New Jersey, dostały niewielkie pule biletów na papieską mszę w Madison Square Garden.
 • Referendum: Katastrofalna frekwencja amerykańskiej Polonii

  Referendum: Katastrofalna frekwencja amerykańskiej Polonii

  W całych USA w polskim referendum głosowało tylko 656 osób - wynika z danych nadesłanych PAP przez konsulaty. Zdecydowana większość dwóch trzecich wyborców opowiedziała się za ustanowieniem JOW-ów oraz zmianą sposobu finansowania partii politycznych.
 • ​Antypolskie ataki w Irlandii Północnej

  ​Antypolskie ataki w Irlandii Północnej

  Fala ataków o charakterze rasistowskim na Polaków w Irlandii Północnej zaniepokoiła zarówno lokalne władze, jak i polski MSZ. Z dwudniową wizytą w Belfaście przebywał w tym tygodniu ambasador RP w Londynie Witold Sobków.

Filmy - Polonia (23)

 • Marta Żmuda Trzebiatowska: W Stanach najpopularniejszymi polskimi aktorami są Jan Kobuszewski i Wojciech Pokora, a w Londynie ja

  Jestem bardzo popularna wśród młodych Polaków w Londynie – mówi Marta Żmuda Trzebiatowska. Aktorka wielokrotnie odwiedzała już stolicę Wielkiej Brytanii z Teatrem Kwadrat, który często daje gościnne występy za granicą. Marta Żmuda Trzebiatowska od 2010 roku jest aktorką warszawskiego Teatru Kwadrat, w którym debiutowała rolą Sally w sztuce „Kiedy Harry poznał Sally”. Obecnie występuje m.in. w spektaklu „Ślub doskonały”, w którym partnerują jej Paweł Małaszyński, Katarzyna Glinka i Andrzej Nejman. Teatr Kwadrat często daje gościnne występy zarówno w kraju, jak i za granicą. W maju aktorzy pokazali komedię „Ślub doskonały” na deskach Londyńskiego Teatru Premier, a we wrześniu ruszyli na coroczne tournée po Stanach Zjednoczonych. Amerykańska publiczność w Nowym Jorku i Chicago mogła zobaczyć spektakl „Berek, czyli upiór w moherze”. – Zawsze, kiedy jesteśmy i gramy, staram się odwiedzać lokalne galerie sztuki. W ogóle jestem miłośniczką książek, obrazów i wszystkiego, co staroświeckie, dlatego lubię też odwiedzać antykwariaty i nie omieszkałam, oczywiście w Chicago, odwiedzić Institute of Art, by zobaczyć na żywo mój ukochany obraz Hoppera – mówi Marta Żmuda-Trzebiatowska.
 • Sekrety urody Miss Polonia

  Maria Nowakowska, Miss Polonia 2009, za najlepsze kosmetyki uważa krem pod oczy i... sen. Podkreśla jednak, że nie należy zapominać o zabiegach podstawowej pielęgnacji cery - odżywianiu i nawilżaniu - które zaprocentują świeżym wyglądem.
 • Wisła vs Polonia

  Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Polonię Bytom 2:1 w jedynym piątkowym spotkaniu 23 kolejki Orange Ekstraklasy.
 • 22. kol.: Polonia - Górnik

  Tomasz Hajto zapewnił Górnikowi Zabrze trzy punkty w wyjazdowym meczu z Polonią Bytom w 22. kolejce Orange Ekstraklasy.