polon

Artykuły - Polon (24)

 • Szwajcarscy naukowcy: Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem

  Szwajcarscy naukowcy: Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem

  Przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210. Szwajcarscy naukowcy opublikowali w piśmie "Lancet" wyniki analiz, m.in. ubrań Arafata, które wykazały podwyższoną zawartość radioaktywnej substancji.
 • Jaser Arafat został otruty radioaktywnym polonem?

  Jaser Arafat został otruty radioaktywnym polonem?

  Zmarły osiem lat temu legendarny przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210. Przeprowadzone w Szwajcarii badania ubrań, które Arafat nosił przed śmiercią, wykazały podwyższoną zawartość radioaktywnej substancji.
 • Anna Polony: Legenda teatru w serialu

  Anna Polony: Legenda teatru w serialu

  W serialu "Hotel 52" nigdy nie brakuje ciekawych wątków, nowych bohaterów i wielu związanych z nimi emocji. Niedługo widzowie doświadczą zarówno salw śmiechu, jak i chwil grozy; wszystko dzięki odcinkowi z gościnnym udziałem Anny Polony.
 • Benefis Anny Polony

  Benefis Anny Polony

  Premiera "Wizyty starszej pani" Friedricha Duerrenmatta w reżyserii Magdaleny Piekorz odbędzie się w piątek w Teatrze Śląskim w Katowicach. W roli głównej - Anna Polony, która podczas popremierowego benefisu będzie świętować 50-lecie pracy artystycznej.
 • MSZ zadba o Polonię

  Działania na rzecz osób polskiego pochodzenia, niezrzeszonych w organizacjach polonijnych, oraz włączenie w działalność polonijną blisko 70 proc. polskiej społeczności na świecie, która nie zna języka polskiego - to założenia programu, którego projekt opracowało MSZ, informuje "Nasz Dziennik".
 • Wybrano Miss Polonię 2009

  22-letnia Maria Nowakowska z Legnicy (woj. dolnośląskie) zdobyła w sobotę tytuł Miss Polonia 2009. Oprócz tytułu najpiękniejszej Polki otrzymała m.in. samochód ufundowany przez firmę Fiat oraz komplet diamentowej biżuterii. Gala finałowa konkursu Miss Polonia odbyła się w Białej Fabryce w Łodzi.
 • Buzek, Janda i Polony razem

  Buzek, Janda i Polony razem

  Borys Lankosz rozpoczął zdjęcia do swojego fabularnego debiutu "Rewers" - przewrotnej i pełnej ironii opowieści o trzech pokoleniach kobiet, która jest jednocześnie filmowym spotkaniem trzech znakomitych aktorek - Agaty Buzek, Krystyny Jandy oraz Anny Polony.
 • Rozbili Polonię!

  Rozbili Polonię!

  Nasi hokeiści wygrali dzisiaj drugi mecz z rzędu! Tym razem KH pokonał Polonię Bytom 6-1, co jest najwyższym zwycięstwem naszych zawodników w tym sezonie.
 • "Rz": Wołoszański szpiegował Polonię

  "Rz": Wołoszański szpiegował Polonię

  Bogusław Wołoszański, znany dziennikarz telewizyjny, autor programu "Sensacje XX wieku", w latach 80. był współpracownikiem peerelowskiego wywiadu. Historyk Piotr Gontarczyk ujawnia w "Rzeczpospolitej" materiały z Instytutu Pamięci Narodowej.
 • Ślady polonu w Hamburgu

  Ślady polonu w Hamburgu

  U czterech osób mieszkających w Hamburgu stwierdzono ślady radioaktywnej substancji polon-210 - podała w poniedziałek niemiecka telewizja publiczna ARD, powołując się na policję.